Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 1. 2019 16:59

Nečetl jsi tuto diskuzi?
https://www.avforums.com/threads/philip ... t.2202108/

Jsou tam nějaká nastavení + majitel píše, že když je mód "monitor" - tedy něco připojené přes HDMI - tak je obraz bezchybný, ale jinak je tam nějaký takový doostřování - má tam ty dva snímky v té diskuzi...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 30. 1. 2019 11:12

Panove, ma to tedy VA nebo IPS panel? Co jsem cetl ruzne recenze, tak se zminuje obje, i kdyz je prevaha IPS.

Druha vec - jaky je rozdil mezi 55PUS7303 a 55PUS7303/12?

Predem diky za info.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 30. 1. 2019 11:46

Podle úhlopříčky a kusu. Ve 43" se vyskytlo oboje, 50" a 55" snad jen VA (když tak jestli někde píší opak, tak budu rád za odkaz) a u 65" se na netu píše VA, ale mně říkal člověk z českého TP Vision, že je tam IPS.
Znaky za lomítkem určují regionální mutace, pro český trh by to mělo být vždycky /12, ale na webech eshopů to často neuvádějí.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 30. 1. 2019 16:37

Sorry, napsal jsem to spatne, vetsina recenzi pise o VA, IPS se de facto objevuje jen v ruznych diskusich.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 1. 2019 19:23

Tak jsem v obchodě trochu ochmatal ovladač od Philipsu 43PUS7303 - zkoušel jsem trochu proklikat obrazové menu a to procházení je velmi svižné, vpodstatě bez prodlev. Kvalitu zobrazení jsem ovšem moc neprozkoumal, protože tam běžela nějaká smyčka v ne moc dobré kvalitě. Čuměl jsem asi půl hodiny co měli poblíž Samsung NU7... a Phlipips PUS7303, ale nějaké rozdíly jsem moc nezjistil.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radolaco 6. 2. 2019 21:20

Som cerstvy majitel 65PUS7303 a skusal som prve 4K video z USB kluca (ma 4GB):
Bohemian Rhapsody 2018.2160p.UHDrip.x265.HDR.DD+.5.1-DTOne.mkv
Video ide krasne plynule, ale zvuk seka jak prasa. Neviete v com moze byt problem? Tu je popis audio stopy:

Formát: E-AC-3
Formát/I: Enhanced Audio Coding 3
Označenie kodeku: A_EAC3
Trvanie: 2 h 14 min
Režim dátového toku: Konštantný dátový tok
Dátový tok: 640 kb/s
Kanál(y): 6 kanálov
Channel positions: Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate: 48,0 kHz
Frekvencia snímok: 187,500 snímok/sek. (256 SPF)
Video delay: 24 ms
StreamSize/String: 616 MiB (15%)

EDIT: Skusil som to v KODI a tam to ide jedna basen.
Tak to sa moc nevytiahli...teraz som aj kvoli tomu rad, ze som zobral tuto 7kovu radu s Androidom lebo v nizsej 6tkovej rade bez Androidu teda by to teda bolo bez sance prehrat.
radolaco
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2019 07:08

Ziaden TV vsetko neprehra, aj s tym Kodi obcas narazis. Vyrobcovia TV ci tych SW prehravacov nemozu zato ake vsemozne, bizarne a casto sprasene ripy sa na nete vyskytuju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 7. 2. 2019 08:36

Mam 49PUS7503.Tiez mi 4k videa v tom vstavanom prehravaci robia problem so zvukom.Take nejake praskanie tam pocujem.V KODI vo verzii 18 to ide uplne skvelo.
Skusal som aj VLC.Tam je zvuk dobry ale nejako sa mi tam zase format obrazu zmenil a este som sa s tym nehral ako to spravit.
Zatial najlepsie skusenosti mam s KODI.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 7. 2. 2019 19:23

Hele, ta prodlouzena 5 leta zaruka na tv philips s ambilightem je uz asi pasé, co?
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2019 19:25

Platila na modely kupene do konca roka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 7. 2. 2019 19:54

Tady mají pár Tv philips s 5ti letou zárukou https://www.onlineshop.cz/
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 8. 2. 2019 09:40

Jak dlouho vám trvá přepnutí kanálů?
Když se naladily všechny UPC, tak to šlo rychle, ale pak cca 50 do oblíbených a už to tak cca 2 sekundy trvá.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 21. 2. 2019 11:48

Včera jsem zprovoznil Phillips 55PUS7303,tj. tu samou TV, jen o těch 5 palců větší. Budu tedy své postřehy a dotazy dávat sem, ať to máme na jednom místě.

K televizi: Velikost je obří, není divu, přecházel jsem ještě z CRT s uhlopříčkou 68 cm. Nová má 138 cm, tj. 2x tolik. Velikost ale není na závadu. Horší je to s obrazem, ten je horší a to i v případě HD.

HD vysílání mi přijde více méně akceptovatelné, ale pořád horší než SD na původní TV. Obraz je neostrý a přeostřený současně, něco jako když máte foťák, co fotí neostře a snažíte se to dohnat nějakým SW doostřováním. Paleta jasů je taková jaksi omezená, je tam hodně výpalů, jakoby to mělo malý dynamický rozsah. Podání černé barvy je pěkné.

SD vysílání je reminiscence 80tých let při sledování cca páté kopie na VHS videu (pro neznalé, kvalita kopií se s každým kopírováním snižovala). V podstatě je to celkem nekoukatelné.

Překvapil mě i rozdíl v jednotlivých pořadech na tom samém kanálu. Např. včera seriál Černí baroni na ČT 1 HD byl hodně špatný a hned poté na témže kanále seriál Grantchester, který byl v podstatě to, co bych očekával – dobrá a „spávná“ ostrost a pěkný rozsah barev a jasů.

Jinak jak TV seřadil kanály podle názvů, mám za sebou DVB-T a DVB-T2 verze těch samých kanálů a bohužel mi přijde nastupující DVB-T2 mírně horší.

Celkově přemýšlím, jestli jsem přece jen neměl jít do menší. Dívám se na ni z 2,6 m.

Ambilight je fajn, vlastně jsem kvůli němu šel do Phillipsu; je škoda, že ho ostatní výrobci nenabízí a zájmce o Ambilight nemá v podstatě jinou volbu. Trochu jsem ale nedomyslel, že TV stojí bokem ke vchodu do obýváku a že tak příchozího uvítají boční diody svitem přímo do očí, ale co se dá dělat.

Výstup na sluchátka pro připojení věže funguje dobře, je fajn, že se výstup dá ovládat dálkáčem, tj. v případě zájmu o přepínání zvuku zesilovač / TV není třeba fyzicky manipulovat s propojením.

Ovladač mi přijde dobrý. Jsem rád, že má kromě piktogramů i klávesy popsané, což nebývá vždy. TV signál bere bez problémů (někde jsem četl, že s tím někdo měl problém). Díky oboustranosti je těžší, ale to mi zatím nevadí. Rychlost přepínání kanálů není úplně největší, ale bude se s tím dát žít.

K TV nebyl návod, musel jsem si teď stáhnout z webu prodejce (Datart) a je docela nelogický; kapitoly jsou tak nějak na přeskáčku. Nicméně instalace byla v podstatě automatická, TV se sama navedla.

Večer dám upgrade OS, reset a přeladění. Uvidíme, co se změní. Pak budu chtít nějak laborovat s nastavením obrazu.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 13:11

Ten reset je nutný po upgrade?
Něco podobného jsem taky zažil - na CRT třeba zprávy - ty obličeje hlasatelů prostě jako živé... a když jsem přešel na LCD, tak to bylo jak gumáci. Teď jsem přešel po 9 letech z FullHD na 4k a něco podobného se kupodivu opakovalo, ovšem při HD obrazu... pokrok nezastavíš

Tenhle Philips má navíc nějaké "nesestřelitelné" přiostřování (ten slavný P5 asi museli použít i kdyby nechtěli) viz.: https://www.avforums.com/threads/philip ... t-26702693

Mj. kvůli tomu jsem nakonec radši vybral Samsung...

Jinak jak se jeví zobrazení pohybu? Je zcela plynulé?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 2. 2019 13:56

nimha píše:Ambilight je fajn, vlastně jsem kvůli němu šel do Phillipsu; je škoda, že ho ostatní výrobci nenabízí a zájmce o Ambilight nemá v podstatě jinou volbu.
Preto lebo je to patent Philipsu. Tak ostatni nemozu prist s niecim podobnym.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků