DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 2. 2019 17:15

Nema niekto zbytocnu Allo DigiOne ?
viewtopic.php?f=1873&t=1296005&p=12182099
Pripadne predam/vymenim za Allo Boss DAC 1.2
viewtopic.php?f=1872&t=1295865
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drWho 12. 2. 2019 22:22

Zdravím, mám nainstalovaný moOde player na 64 GB kartě a rád bych na kartu nahrál nějakou muziku, je to možné?
drWho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 2. 2019 08:32

A je problem to vyskusat ? Nehraj to do particie, ktoru vidis vo windows a daj si update kniznice, podla mna by to malo zafungovat. Osobne pouzivam na prehravace 16GB karty (a menej) a muziku davam na inu kartu, ved RPi ma az 4 sloty na USB.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drWho 13. 2. 2019 10:09

Už to pár dní neúspěšně zkouším :-) Povedlo se mi exandovat nepřiřazenou partition na celou kapacitu SD karty a pomocí Win SCP jsem nějaké audio několikrát nahrál do různých adresářů, ale ve složce SDCARD se nic neobjevilo. Dokonce jsem ani nenašel v té linuxové adresářové struktuře testovací flac soubor, který jako jediný ve složce SDCARD je už z instalace. Jinak přehrávání z USB funguje, jen bych chtěl využít ten prostor na SD, když už tam je. Třeba to jde a jen jsem něco přehlédl, v kodi je jednoduchý správce souborů, ale v moode nic podobného nečekám :-) A dík za všechny rady v této diskuzi, dost mi to při instalaci moode pomohlo.
drWho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 14. 2. 2019 10:34

Volumio funguje super, zkoušel jsem (prozatím na Creative T20 II) připojit různé USB zvukovky (DAC).

Zkušel jsem Sound Blaster X-FI HD (2.0) a Axagon ADA-15 (24bit/96kHz). Obojí mi přišlo mnohem lepší než zastřený audio výstup z maliny. Neumím ani posoudit, kde se mi zvuk zdál lepší, přijde mi to srovnatelné. Oba převodníky byly ve Volumiu detekovány.

Dojde zakoupením DAC připojeného rovnou k malině ještě k nárůstu kvality? Chystám se přihrávat max CD kvalitu (44kHz, 16bit - ať 256, 320kbit mp3 či FLAC vytvořené z CD). Četl jsem že všechny USB a LAN je navěšeno na jeden USB 2.0 a dochází k dělení, nicméně malina je připojena přes WIFI a jiné USB porty než ten na zvuk nevyužívám.

Časem Malinu připojím k něčemu "lepšímu" než T20 II, ale i s jejich zvukem jsem spokojen.

Děkuji
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 2. 2019 10:46

Oba spominane prevodniky su zufaly lowend, nedaju sa porovnavat s kartami typu ako su Piano 2.1+Kali, Mamboberry, Allo Boss DAC 1.2 alebo dokonca Allo Katana (ale Katana je uz uplne inde).
Zle riesenie je uz to, ze ich pchas priamo do USBcka v RPi, USB a LANka bezia na jednej zbernici, to nerobi dobrotu. Je jedno, ci LANku pouzivas alebo nie.
Ale ked si spokojny, tak vlastne nemas co riesit... jedine vlastnu zvedavost, ze ako to znie, ked tam das nieco naozaj dobre :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 14. 2. 2019 11:18

Děkuji, právě z té zvědavosti se ptám ;-). Nevím jestli zkusit Zero W a miniBoss a nebo Raspberry PI 3B+ s Allo Boss v1.2.

Pro moje potřeby stačí i Zero W - Volumio na tom běhá slušně. Hudbu mám na NASu. Jen ten miniBoss je výrazně levnější, není i rozdíl v kvalitě?
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 2. 2019 11:30

Tie karty nepoznam, este som na ne nenatrafil, tazko povedat. A su tie karty vobec kompatibilne s RPi 2/3 ? To si over, lebo mozu byt len pre Pi Zero.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 2. 2019 02:25

Zdravím! Máte někdo zkušenosti s kartou Allo Digi One? Polepšil bych si zvukově, kdybych propojil Malinu (na ní Volumio, Moode Audio apod.) s Chord Mojo digitálním coaxem a posílal do ní hudbu z iMacu přes DLNA oproti přímému propojení počítače s Mojo přes USB?
Díky za odpověď!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 2. 2019 10:45

Allo Digione ma galvanicky isolator, mal by to byt kvalitnejsi transport ako cez zasumene PCcko. Ak chces co najvyssiu moznu kvalitu, existuje este Digione Signature, ktory ale stoji ovela viac.
Mal som ten zakladny DigiOne, su nan velmi dobre ohlasy (najlepsi zvuk zo vsetkych tych Digi* pre Rpi), ale predal som ho, ked som vratil Aune X1S a siel do Allo BOSS 1.2. Len som kupil Schiit Modi3 k Magni3 a tak Allo Boos predavam pre "nadbytocnost" a znova planujem DigiOne k Modi :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 2. 2019 17:09

Mohl by někdo poradit/navrhnout mi řešení na následující problém?
Momentálně mám a i plánuju nadále mít hudbu na NASu a řeším přehrávání přes Android PC (Minix U1 apod.), tu mám připojenou přes HDMI do TV a z TV optikou do DACu (SMSL Sanskrit 6th). Zjistil jsem ale že lepší zvukový výstup dostanu pokud připojím DAC přes USB. Nicméně jsem zkoušel 2 různé Android boxy (Android 7, Android 8.1) a ani na jednom nejde zvuk bez "rušení" různě v tom praská apod. nevím jestli je problém v Androidu, DACu nebo kde, ale podezřívám spíš android, protože pokud připojím notebook přes USB tak to nedělá. Navíc je problém že musím přepínat nastavení zvuku v tom boxu a i fyzicky na DACu pokud chci aby mi hrál zvuk z TV. Napadlo mě teda pořídit nějaký primitivní přehrávač jen na hudbu, takže bych muziku pouštěl přes to a videa z toho boxu normálně přes tu optiku jak to mám teď.
Co bych potřeboval aby to umělo:
Přehrávat hudbu z knihovny z NASu
Ideálně možnost přehrávat hudbu z Google Play Music, mám tam předplatný
Možnost streamovat hudbu třeba z mobilu by bylo super, třeba z YT apod.
Pokud možno jednoduchý zprovoznění a používání.
Další varianta by byla pořídit k tomu i DAC a připojit to až do zesilovače a přepínat vstupy tam, nechci ale moc investovat do DACu když už jeden mám a jsem s ním spokojený co se zvuku týče. Vyplatilo by se to i tak pokud bych vzal nějaký levnější řešení?
Existuje něco hotovýho co bych jen koupil, zapojil, nastavil a hrál?
Případně prosím návrhy co konkrétně koupit aby to dávalo smysl, předpokládám RPI (jakou verzi?), krabičku, zdroj, DAC? Díky.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 3. 2019 15:33

Na můj dotaz nikdo nic? (nepočítám _Darka který mi psal do SZ)
Zatím to vypadá tak že se rozhoduju mezi
https://www.allo.com/sparky/miniboss-player.html
a
https://www.allo.com/sparky/usbridge.html

nebo je ještě nějká alternativa k tomu? Jaká je cca kvalita toho DACu, dá se to s něčím srovnat?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 4. 3. 2019 20:25

Ahoj- měl jsem USbridge a prodal jsem jej kamarádovi, kterému slouží dodnes. Funguje dobře, ale pro mě omezené možnosti využití. Nedáš tam Moode a třeba i to Volumio má na Sparkyho menší podporu. Teď mám Allo piano + kali +rpi3. Mám k tomu nový lineární zdroj a myslím, že to skutečně pomohlo. Allo údajně pracuje na novém DACU. Ještě se mi líbí Pecanpi, ale ten je taky ve vývoji (https://orchardaudio.com/pecanpi)
Pokud použiješ Allo boss player+ libreelec tak ti na tom může jet video aj audio. Nedávno jsem zkoušel přes Allo piano + kali +rpi3+ librelec pustit Bohemian Rhapsody ve full HD a dts a hralo to překvapivě dobře, pouze drobné zpoždění zvuku tam bylo způsobené Kali recklokerem.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 3. 2019 20:42

Me jde čistě o audio, video řeším jinak. Rád bych ale krome NASu přehrával I z Google play, což by Moode mělo umět. Navíc chci nejaky cenové přijatelný řešení kdyby to nefungovalo podle očekávání tak ať nemam doma drahý zařízení v šuplíku.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 5. 3. 2019 08:50

To vencaxxx.

Pro začátek bych si sehnal nějaký Raspberry od verze 2 nahoru a zkusil bych to propojit přes USB s tvým současným převodníkem. Hrát by to mělo bez problému a pokud bys nebyl spokojen se zvukovou kvalitou tak můžeš později dokoupit i2s DAC. V současné chvíli je investice do dalšího DACU dle mého názoru zbytečná.
jbajci
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků