iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 2. 2019 10:30

Ještě se vracím k dilematu IT01s vs Massdrop Plus. Ačkoliv se Plusy z recenzí a testů ukazují jako jasně lepší sluchátka, nechám to asi být. Není si je tu kde poslechnout, o třídu lepší než HD600 stejně asi nebudou a nechci dělat sidegrade. Radši pošetřím na nějakou potenciálně endgame záležitost, třeba Andromedy (nebo LCD2C, nevím). S ohledem na budget to bude náročnější, ale zároveň asi rozumnější. I tak díky za tipy.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 2. 2019 10:54

Porovnavat on-ear a in-ear je trochu (vlastne dost) mimo, je to uplne iny hudobny zazitok. Massdropy podla vsetkeho nehraju zle, ludia sa stazuju len na kabel. Mne sa zda, ze mrazikovo ich tu nedavno daval na bazar, mozno by to stalo za skusku, ved predat ich potom mozes dalej. S Andromedami (ak ti vyhovuju podla recenzii) asi chybu nespravis, len ich predajna hodnota voci novemu kusu bude trochu nevyhodna. Sam o nich uvazujem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 2. 2019 11:06

Nemyslím, že je to mimo, dokážu si představit, že mám jedny endgame sluchátka, bez ohledu na to, jestli jsou to IEM nebo over ear, jedny mi zkrátka budou sedět líp než druhé.
S M+ dobrý nápad, pouvažuju a kdyžtak Mrazíkovi napíšu.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 2. 2019 11:18

Len to je inom... ja nehovorim, ze si clovek nemoze vyberat "endgame" a rozhodovat sa medzi inear a over-ear, myslel som to trochu inak. Ale neva, dobre vyber :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 2. 2019 12:44

Plus jsou rovně hrající sluchátka s kultivovaně přidaným basem. Pokud chce někdo vyzkoušet Andromedy, klidně si může poslechnout IT01. Andromedy jsou jen dotaženější, ale charakter je to podobný.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 2. 2019 12:48

No tak mam aspon jedny z kola von :) Pre mna IT01 uz ma basov az moc a tak tusim, ze ani Andromedy bez EQ nebudu uplne pre mna.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 2. 2019 19:17

Nemyslel jsem to tak, že mají všeho víc, tudíž i basu. Bas mají hodně slušný, ale je prostě vyladěn výrazně lépe a precizněji, než u IT01. Stejně tak i zbytek pásem. Jen tonalita je obdobná. Ten rozdíl je mezi nimy v přesnosti a kvalitě přednesu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xffs 27. 2. 2019 17:51

Pánové, moc Vám děkuji za osvětu, kterou tu provozujete. Pozorně jsem tady studoval a rozhodl se pro tyto sluchátka a Benjie S5. Do teď jsem marnil svůj život poslechem křápů, ale ode dneška se to změnilo, sluchátka dorazily a já jsem z nich totálně "odvařený". Tohle je taková paráda, že se to ani popsat nedá, a proč taky, už jste to tu všechno perfektně popsali vy.
Teď ještě dočkat, než přijde S5 a myslím, že opět zažiju to samé co dnes. Věřím, že mobil, ze kterého teď poslouchám, tomu nesahá ani po kotníky.
Jen doufám, že mi to chvilku vydrží a já nepropadnu honbě za lepším zvukem (obávám se, že to nebude dlouho trvat :-D ).
xffs
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 2. 2019 18:38

Benjie S5 je pro začátek ok., primitivní po SW stránce ale za ty peníze velmi slušný zvukově. Nicméně věř tomu, že honba za lepším zvukem je nekonečná, bohužel peněženka a konto již méně :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mstk 27. 2. 2019 20:09

Taky jsem na základě zdejších recenzí pořídil it01 + Shanling M0 a velká spokojenost. Nepochybuju o tom, že moje peněženka časem taky zapláče až dostanu chuť na upgrade :)
mstk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 5. 3. 2019 09:34

Používám tohle kombíčko asi tři týdny a zatím jsem trochu v rozpacích. Ať poslouchám, co poslouchám, nikdy mě s it01+M0 nezamrazilo v zádech.
Zvuk je do V, OK. Vokály jsou lehce potlačený, OK, tak to bývá. Jenže něco jim schází. Nejsou správně vytažené. Zpěv/el. kytary/housle atd. nemají potřebnou energii, aby zaujaly. Jakoby zpěvačka zároveň s vyššími tóny ustupovala do pozadí.
Trochu pomohlo nastavení Hi gain a snad i některé fast filtry na DAPu, přesto to není moje volba pro skladby se zpěvem.
Ale nechám si it01 pro elektroniku a basový věci, kde mně popsaný nedostatek nevadí.

Na jiném podobně kvalitním zdroji jsem it01 neposlouchal, je možné, že M0 je pro it01 teplejší zdroj. Když jsem dal před sluchátka ještě amp Fiio E12, byly středy (i přes šum) opravdu světlejší, ale pořád ne engaging.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 3. 2019 10:20

Na "mrazenie v zadech" to chce asi trosku viac investovat. Jednoducho ani M0, ani IT01 nemaju potencial na to, aby to s clovekom nejako pohlo, oboje su len nadpriemerne hrajuce kusky vo svojej cenovej kategorii. Z IT01 som tiez nikdy nezazil nejake extra emocie (na rozdiel od napr. takych Whizzer Kylin), no aj tak ich asi nikdy nepredam.
A ako ti s M0 hraju Hifimany RE400 ? Tiez nic ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 5. 3. 2019 11:09

RE400 jsou snad přesným opakem it01. Středy hodně vytažené až do výšek ... a bohužel celkem ukřičené. Přesto pro ženský vokál skvělé. Tady emoce jsou.
Také mají lepší separaci a rovnější podání prostoru. Celkový detail je tak nastejno, řekl bych.
Je nabíledni, že v ibassu přesně věděli, kam do zvuku sáhnout, aby zpěv neměl šťávu. Což je škoda, zas tak levný nejsou, aby si to mohli dovolit. Kéž by ošidili bas, nebo nižší středy :o)

Jinak to nepůjde, než mít vícero špuntů na různou hudbu. it01 pro EDM a na rokec zatím ty RE400 (teď stojí $50). Časem si tady ale založím vlákno s prosbou o náhradu.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 5. 3. 2019 19:32

No a nebo vzít Tansio Mirai na všechno ... Den co den zatím znovu objevuji předtím již 100x naposlouchaná alba a nestačím se divit :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 3. 2019 10:53

Mám doma IT01s a Fiio FH5. Čerstvé dojmy:
- IT01s celkově hrají pěkně, líbí se mi poměrně solidní separace, soundstage, je tam relativně dost detailů, pěkný rozsah od sub basu až po výšky, nic se nepřelévá kam nemá, to je fajn. Zklamaný jsem ale ze středů, přijdou mi "tenké" a takové zahalené, chybí tomu drajv, plnost a "utaženost". Ve spojení s M0 ty středy byly slabé, na D30+Atomu lepší, ale k ideálu to má pořád hodně daleko
- FH5 jsem myslel, že budou ty, které budu vracet, ale od první minuty jsou nakonec horkým favoritem. Bál jsem se zmiňované W tonality, celkem zbytečně. Zvuk šlape, středy a basy jsou vynikající, jediná větší vada je brzký roll off výšek. Lépe taky promíjejí zdroj, hrají moc pěkně jak na M0, tak na Atomu. Jak mě moc nebavilo poslouchat pop/rock na HD600, tak FH5 vyloženě sluší.
Co se týká zpracování, komfortu a designu, i tady vede FH5. Kabel je masivní, poměrně těžký, líbí se mi. Výhodou IT01s je zase balanced kabel.
Tolik první dojmy, v testování budu pokračovat celý týden. Možná se něco málo změní se zahořením, ale nepředpokládám, že by se tím preference otočily.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků