Tansio Mirai TSMR3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 1. 2019 18:52

Při brouzdání netem mé oko zavadilo o poměrně neznámé, ale velmi dobře hodnocené špunty Tansio Mirai TSMR3. Tansio Mirai je v našich končinách nové jméno. V podstatě se nejedná ani o společnost vyrábějící špunty, ale jde o one man show. Za touto značkou stojí student, jehož koníčkem je stavba a ladění špuntofonů. Tansio Mirai nabízí škálu modelů od 3 měničového až po vlajovou loď osazenou 12 drivery. Všechna osazení jsou realizována výhradně tlakovými měniči od společnosti Knowles. Nejedná se tedy o náhodné konfigurace, které známe např od KZ.
Pro nás je zatím dostupný v titulku zmíněný model prostřednistvím nám známého Penonu, kde jsem i já jedny objednal. Zvlášností těchto sluchátek je osazení každé mušle trojící přepínačů pro vylazení zvukového charakteru k obrazu posluchače od neutrálního projevu, přes basový, ke světlému. Podobné přepínače už známe i od jiných výrobců ( InEar Monitoring ), uvidíme jakým způsobem budou fungovat tady. Sluchátka jsou na cestě, hodně se na ně těším, značka je mi celkem sympatucká a zatím jsem o nich četl jen samé klady.

Fotky a úvodní infomace jsem nalovil na webu, mé dojmy budu sdílet, až sluchátka dostanu.
Přílohy
Tansio Mirai-tsma-3-700x700.jpg
TansioMirai-tsma 3-700x700.jpg
Tansio Mirai-tsma3t-700x700.jpg
Tansio-Miraitsma-3-700x700.jpg
Tansio Mirai-tsma-3t-700x700.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2019 13:48

Tak po nějakých peripetiích s poštou jsou doma. Příjemným překvapením, byl dárek od Penonu v podobě jejich kabelu CS819 v hodnotě asi 50USD, který mi tam přiložili. To mi docela udělalo radost, kabel je špičkově zpracovanej a dobrých labelů není nikdy dost :-)

Samotná Mirai jsou taktéž špičkově zpracována. Mají malinko větší průměr krčků, než je zvykem, ale SpiralDot se na ně dají natáhnout a drží. Rovněž tak usazení samotných mušlí je díky jejich ergonomii naprosto bez výhrad z mé strany. Četl jsem, že s tím občas někdo může mít problém, ale mne se to netýká.

Balením si nezadají s renomovanými firmami. nechybí několik sad nástavců, všechny jsou v gumě, žádná pěna, dále je přibaleno malé pouzdro, čistící nástroj a nástroj na přepínání a kabel. To vše je ve velkém pouzdru.

Poslechové dojmy přidám později, až si na ně zvyknu. Zatím posluchám v tom modu 020, což je nastavení pro vyrovnaný a neutrální zvuk.

________________

Vyzkoušel jsem ty zbylé dva hlavní módy a změny zvuku jsou velmi jemné a musím říct, že ve šech případech jsou dobře provedené. Věřím že pomocí těchto přepínačů půjdou doladit Mirai k charakteru přehrávače, což je dělá celkem univerzálními a mimořádnými.

Na tlakové měniče jsou mimořádně rychlé. S naprostou suverenitou mají každý tón pod kontrolou, ať už dole nebo na výškách. Špičkové rozlišení, čistota, detail. Vezmu-li do úvahy, že to je cenou stejná kategorie jako BGVP DM6 co jsem zkoušel před nedávnem, tak Mirai to je úplně jiná liga. Fenomenální vyladění ,, pouhých " třech driverů v třípásmovém uspořádání. Blbý je, že maj tendenci sbírat šum na pozadí. To už tak, ale prostě je.

Trochu technikálií:
Unit driver:3 micro balanced armature
Frequency range: 15Hz-20kHz
Impedance: 15ohm
Sensitivity:113dBL/mW
Reduce noise:26dB
Connector: 2pin 0.78mm
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2019 18:13

Mám je zaražený v uších celý odpoledne a řeknu to asi takto:

Zásah na komoru!!!

Ten člověk co je ladil musí být neskutečnej talent. Moc bych si chtěl poslechnout některý z těch vyšších modelů. Až skončí v Číně oslavy Nového roku, tak zkusím Penon užuntrat, jestli by je neuměl sehnat. Penon je zatím jediné místo, kde si lze Mirai pořídit. Jinak je obchoduje jen na Taobao a mám pocit, že tam si Evropan neškrtne. Našel jsem je i na Amazonu, ale tak jen tady tento model.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 1. 2019 19:40

Člověče, ty ses po tom novém roce nějak rozjel, co sis dával za předsevzetí? Objevit co největší audio pecky? :-D Jinak super dojmy jako vždy. A teším se na další kapitolu o zvuku.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2019 20:24

To je jednoduchý. Je zima, voda je zamrzlá, tak sedím u počítače a šounim. Až bude teplo, budu u vody a nebudu u počítače :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2019 08:43

Tady je pár rychlocvaků s M+ pro předstatavu velikosti. V obou případech se jedná o osazení trojicí 3 tlakových armatur na stranu.
Přílohy
IMG_8477.jpg
IMG_8478.jpg
IMG_8479.jpg
IMG_8480.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 2. 2019 14:22

Po nějaké době, kdy jsem se snažil intenzivně poslouchat Mirai jsem připraven svěřit se získanými dojmy. Vězte, že tyto jsou vrcholně pozitivní. Po nějakém laborování s nástavci jsem se domníval, že SpiralDot jsou ty pravé, nicméně jsem aktuálně nejspokojenější co se pohodlí a usazení týče se SpinFit nástavci. Ty mají totiž tu výhodu, že svévolně nekloužou po krčku a usazení je tak vždy stejné. SpiralDot se někdy posunuly a tak už bylo usazení příliš mělké a nejisté.

Poslouchal jsem z počátku velmi intenzivně na zázraku QNGEE X2, ten jsem následně posunul k poslechu a vyzkoušení kolegům a já zapíchl Mirai do mého Aune M1s. Už ve vlákně zázraků z Číny jsem jásal jak moc si Mirai s X2 rozumí. Jedinou a pro někoho zásadní vadou může být šum na pozadí, který X2 produkuje a Mirai díky své citlivosti vesele sbírají. Jinak je to absolutně špičkové kompo s až referenčním zvukem, perfektně čitelnou scénou, špičkovým rozlišením a detailností. S Aune nastane to, že šum zmizí, neboť Aune je prostě tiché, jak se píše na HeadFi dead silent. To je veilké pozitivum, neboť se tak může posluchač bez rušivých vlivů sousředit na špičkový přednes Miraí. Nicméně, ne že by bylo méně detailů, než dává X2, ale Aune prostě nemá tak přirozené podání a tak špičkové vykreslení scény, jako to umí X2.

Ale jelikož toto je vlákno o špuntech Tansio Mirai, soustřeďme se na ně. To jak vypadají, že jsou relativně už větší, atd jsem již popsal. Zvukovým projevem patří Tansio Mirai k tomu nejlepšímu co jsem kdy slyšel. Jejich projev je vyrovnaný, detailní a naprosto přirozený. Mirai dodávají všechny tóny do uší posluchače bez jakékoliv námahy a takřka nic je nezaskočí. Dokáží posadit každý úder do strun nebo do bicích přesně tam, kde má být a to jak tónálně, tak i prostorem. Vykreslení scény, postavení jednotlivých nástrojů i vokalisty je fenomenální. Vše je naprosto přesné a bez kolizí či zkreslení. Sub bas nedosahuje hlubin pekelných, ale nechybí mů důraz a tělesnost. Výšky jsou dostatečně vzdušné a mají jiskru a ačkoliv nedosahují vzdušnosti a vzletnosti výšek Andromed, tak jsou tak nějak uvěřitelnější. A to je právě to čím Mirai absolutně vládnou. Ta přirozenost a uvěřitelnost. Nic nezní uměle či něpatřičně vyboostovaně. A i když přepnete přepínače do toho basovějšího nebo naopak do výškovějšího modu, tak se jedná pouze o jemnou nuanci. Zpívá Vám stejný interpret, jen sjede s hlasem o kousek výš nebo níž. Pořád to zní stejně dobře. Žádné nežadoucí zabarvení či deformace. Jen si uvědomíte, že teď se do toho kopáku opřel bubeník o chlup víc nebo, že houslista lehce přitlačil na smyčec, ale hudba jako celek zní pořád živě, přirozeně a poskytuje Vám neskutečný zážitek z poslechu.

Ten kluk co tyhle sluchátka ladil musí mít špičkovej sluch a talent. Zodpovědně říkám, že lepší sluchátka s třemi tlakovými měniči jsem nikdy neslyšel. A ačkoliv jsem měl špunty se 2, 3, 4, 5, 8, 10 měniči, tak u žádných z nich jsem neměl ten pocit z přirozenosti přednesu. To je to co mi bere dech nejvíc. Ta suverenita a grácie.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 2. 2019 15:17

pěkný, jdu do nich :D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 5. 2. 2019 18:37

QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 12. 2. 2019 23:29

Mám možnost si poslechnout a vyzkoušet tyto sluchátka . Objevil jsem “hudební nebe” . Nějaké kousky jsem slyšel , nějaké vlastním , ale Tansio Mirai se nedají s ničím srovnat . Projev , prostor , dynamika ,detaily, a vlastně i celkové provedení je takový krásný šperk , který navíc hraje .
Nedokážu přesně popsat ten zážitek .
Vyzkoušel jsem Pink Floyd , David Elias, Yello , Infected Mushrooms (Groove attack) , Rimskij-Korsakov ,různé žánry a styly vše DSD a FLAC . Zdroj HiBy R3 a R6 .
Bez sebemenšího zaváhání . Nástavce SpinFit .
Děkuji za půjčení ochotnému členovi fóra .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 2. 2019 11:47

Srovnání s Massdrop Plus?
Díky :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 2. 2019 12:25

Já je mám taky objednaný, škoda že maj v číně teď svátky. Jsem zvedavej. Koukal jsem na YT a Bad Guy Good Audio Je má v top 3. Ještě s BGVP DM6 a Kanas Pro, který by mohly být taky zajimavy, ale BGVP mi přijdou velký a Kanas Pro zase kovový a to já nerad.
https://youtu.be/7TutpsRT0cc
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 2. 2019 12:47

Mirai jsou čistější, svým způsobem neutrálnější, ale hlavně mnohem lépe rozlišené a detailnější.
Dm6 a Mirai jsou velikostně takřka totožné, Mirai jsou těžší, ale zvukově o vesmír jinde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 13. 2. 2019 16:29

Měl jsem možnost slyšet Massdrop Plus a Mirai . První mají výborný zvuk , ale tak trochu až moc hutný , jakoby malinko obtěžující . Po sundání -to nádherné ticho .
Ovšem Mirai než nasadíte , pokocháte se precizním provedením , těšíte se, co přijde .
A ono “ to opravdu přijde “ , ten zvuk , ta čistota detaily , slyšíte tóny , které jiné sluchátka asi schválně ukrývají . Noc jsem strávil poslechem APE souborů Michaela Jacksona , Amber Rubbarth binaural , JM Jarre dff , Roger Waters DSD . Znám , ale projev Mirai mě vzal na jiný koncert !!!!! .
Musí se to zažít .
Používám relativně malé SpinFit M , přestože jsou větší padnou jako p....l na hrnec .
Už není ,co objevovat
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 2. 2019 17:15

Díky za postřehy, asi to prubnu :)
Z toho Penonu to jde odkud? Napařili vám DPHčko?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků