Novinky z Asie - přehrávače

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 2. 2019 18:29

Normálně mě bolej voči, když to čtu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 19. 2. 2019 19:06

Tak naposloucháno cca 10 hodin a beru zpět skoro vše, co jsem psal v rámci prvních dojmů. S poslechem více alb a interpretů mohu konstatovat, že X2 je opravdu výborný neutrální přehrávač se skvělým podáním prostoru a separací nástrojů. Zvuk bych popsal jako dospělý, umírněný a přesný, basů je dostatek a hlavně nijak nezasahují do středního pásma. Výšky jsou příjemně ostré, mají možná trochu méně energie než např. u Shanlingu M0, ale jsou celkově reálnější a přesnější.
X2 jednoznačně vyniká tam, kde hraje větší množství nástrojů. Např. moje oblíbené album od Within Temptation z roku 2009 Acoustic Night in the Theatre s doprovodem symfonického orchestru zní úžasně a podání prostoru a jednotlivých nástrojů je dokonalé. X2 si navíc bez jakýchkoli problémů poradí i se sluchátky Sennheiser HD545 (150 ohm) a to s cca 20% rezervou u hlasitosti. V nich pak skvělé podání prostoru a separace vyniká ještě víc než u Oriveti New Primacy.
Na druhou stranu ovládání je bohužel opravdu slabší, software velmi pomalý a hodně strohý, takže pocit při práci s přístrojem je podprůměrný. Hlavním problémem je pak opravdu výrazný šum u citlivějších sluchátek, na který se mi zatím zvyknout nepodařilo.

Celkově ale za tuto cenu naprostá bomba a cesta jak se dostat k dospělému a kvalitnímu zvukovému výstupu za symbolickou cenu :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 2. 2019 19:29

No proto, už jsem se lekl, že jsi rozbitej :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 19. 2. 2019 20:05

Na ten šum použíj ty adaptery, které jsou v krabičce.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 20. 2. 2019 09:13




kterou variantu vybrat? impendance 75 Ohm nebo 150 Ohm?

Díky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 2. 2019 11:31

Ten odporový adaptér sice pomůže od šumu, ale zároveň při použití s víceměničovými IEMs zprostředkuje sice možná pro někoho zajímavý, ale asi ne zrovna příjemný poslechový zážitek.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 20. 2. 2019 11:46

Na Fiio fh5 to mělo menší vliv než na ibasso it01 které zněly tak nějak divně.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 20. 2. 2019 12:33

dik za reakce, ale porad nevim, kterou variantu vybrat! :-))
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 3. 3. 2019 18:35

Ja tedy nevim kde by se vzala ta výdrž ,co psal Mrazikovo??? Někde jsem v posilce vytrousil Benjie,objednal tu X2 a baterka se mi už2x odporoučela po 4h???:-(((
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 3. 2019 18:39

Asi vadný kus nebo baterie. Mě fakt drží. Toto se mi stalo u xDuaa X10, do dvou měsíců od nákupu baterka lehla po třech hodinách.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 3. 3. 2019 19:25

Nestraš..Uvidim, to bych si z Číny objednal už jen z prokadrovaneho shopu nebo ji zatratim úplně..,bo Benjie jsem sice ztratil ale blbnul mi zase sluchatkovy konektor..tak tam mne mrzí hlavně ztrata karty s muzikou.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 3. 3. 2019 22:20

Můžu potvrdit skvělou výdrž, jak píše Mrazík. Bohužel bude asi ko baterka u tvého kusu.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 4. 3. 2019 21:45

Tak ja s béčkovou Čínou končím..nemam na ty klumpy nervy..Zajímavý zvuk,ale absolutně nespolehlivé přístroje.:-((.zlatý Shanling.:-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 8. 3. 2019 16:24

Tak mám X2 taky doma. Menu je opravdu dost strohé, ale vše podstatné jsem tam našel. Mrzák mě ale po vložení zformátoval kartu tak jsem musel vše nahrát znovu do složky Music. Jinak mě hudbu nenajde. Docela těžký, velikost akorát. Ovládání tlačítky po chvíli docela intuitivní.
Zatím jen zkouším, ale jedná věc mě trochu překvapila. Ať k němu připojím jakákoli sluchátka tak je absolutně bez šumu. Totální ticho. Od HD 600, přes Porty pro, Sennheiser 365 po KZ ZS3.
Hluchej fakt nejsem, takže bych řekl, že je tu dost velký rozptyl v kvalitě výroby. Já mám zase docela volné ovládání hlasitosti, ale možná to tak má být.
Zvukově jsem spokojený, hraje to opravdu super. Výdrž ještě neposoudím. Přikládám k porovnani velikosti foto, Fiio M9, Shanling M0 a X2.

Konec hlášení.
Přílohy
20190308_161404_crop_655x645.jpg
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwhit 25. 3. 2019 23:02

tak konecne (objednano na zacatku unora) dorazil. musim priznat, ze je to muj prvni hi res prehravac, ale z poslechu prvnich ca 10 songu rozlicnych zanru (vazna, rock, pop)...mám husí kůži. Sluchátka mám oriveti basic (v praci na me jeste cekaji sennheiser momentum 2.0). Zvuk, co se z nich line, nejde porovnat asi s nicim, co jsem doposud slysel. Fakt jsem nadsenej a nejradsi bych odted uz jenom furt poslouchal! :-D je to, jako by ta hudba najednou byla plnejsi, nalehavejsi a vsude kolem. porovnání se spotify (jak jsem se tu nekde ptal na foru) je úplně zcestné...

jenom dotaz, prisel vam k nemu i nejaky naznak manualu? pripadne, kde ho stahnout?
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků