Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 14:15

"patent Philipsu. Tak ostatni nemozu prist s niecim podobnym"

Pěkně pos… zákony - ještěže si někdo nepatentoval třeba kolo, to by celá civilizace skončila
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 2. 2019 14:18

Nimha:
jestli tam máš ještě android 7 tak ho tam raději nech.Podle zahranicníchch fór se android 8 moc nepovedl a je tam hodne bugů.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivotv 21. 2. 2019 14:24

Myslim ze patent na Ambilight ma Philips do roku 2020, treba se pak dockame i u jinych tv.

Philips mozna ma nejake priostrovani, Samsung zas global dimming, OLED se muze vypalovat... bohuzel, dneska trochu narocnejsi uzivatel si musi vybrat, co mu vadi nejmin :).
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 14:29

global dimming je v pohodě - zlepšuje to kontrast tmavých scén ve filmech a není to aspoň pro mě nějak rušivé
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivotv 21. 2. 2019 14:39

Zalezi na co koukas, u filmu s titulkama je to fakt rusivy. Stacilo dat do nastaveni moznost ho vypnout.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod nimha 21. 2. 2019 14:40

Hm, jsem si rikal, ze to budou mit asi nejak patentne chranene...

O tom dostrovani jsem uz cetl pred tim. Mavnul jsem na tim rukou. Nicmene monitor mode mi tam nejde dat. Asi az pokud se neco pichne do nejakyho vstupu, ja jedu zatim jen na antenu. Nicmene jsou tam uvedeny nejake parametry pro ISF nastaveni tak je prubnu..... gumaci, ano, to je spravny vyraz, bohuzel.

Prechod na A8 Oreo zvazim, ono je otazka, co by si to stahlo. Jestli uz A8 nebo jen nejaky patch, ktery by se hodil
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 15:28

Oni asi počítají, že na filmy s titulky se nikdo nekouká - aspoň na těch hlavních trzích. S titulky je problém, když jsou natvrdo vložené do toho obrazu a když jsou zároveň velmi jasné. Pak se při objevení takových titulků v nějaké tmavší scéně zvýší úroveň podsvícení. Já se na filmy s titulky nedívám - to bych nedal.
Ta možnost nastavení dimmingu tam samozřejmě měla být, ale aspoň pro mě je to jedno.

Monitor mode jde pouze když tam něco pouštíš přes HDMI pokud vím.
ISF nastavení v tomto asi nepomůže - ten maník na avforums s tím laboroval dost a na nic nepřišel.
Ty gumáky na LCD jsem dodnes moc nepochopil, čím to je. Když si zobrazím ten ksicht v původní velikosti a rozlišení na monitoru, tak je to čistě zobrazený, ale jak se to zvětší na to vysoký rozlišení, tak to získá takový nepřirozený povrch, jako kdyby to bylo namalovaný vodovkama a moc nepomůže ani když se dívám z větší vzdálenosti.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 21. 2. 2019 16:15

Jo a ten pohyb - pohyb v ramci filmu se jevi bez zavad, ale co je hrozive je treba nejaky pohyb (i pomaly) textu napr.pri nejake reklame. To se to pismo uplne rozsype.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 16:40

Tak na tom Samsungu jsou závěrečné titulky jak běží vertikálně úplně bez chyby až jsem se divil.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 21. 2. 2019 17:20

Dobrý den, DVB-T2 u komerčních stanic skutečně vypadá hůř než u DVB-T. Zde máte ovšem problém především s pozorovací vzdáleností , SD z DVB-T/T2 ze 2,6 m na 55" TV je pro mě nesledovatelné. Pro mě je optimální sledovací vzdálenost u DVB-T/T2 zhruba 2,2 - 2,5 násobek úhlopříčky u HD programů, u SD programů se to blíží 3 násobku úhlopříčky. Hodně ovšem pomůže nastavení obrazu. Já třeba nevidím žádné gumáky při kvalitních pořadech v HD, obraz vypadá přirozeně, ostře, jen při pohybu se mírně rozmazává.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 21. 2. 2019 17:31

Na Philips 7303 este nie je Oreo.A zatial neviem o nejakom bugu na Philipse s Oreo.Mozno su to len velmi specificke a malo caste situacie tykajuce sa niektorych modelov.Aspon u mna zatial slape bez jedineho zaseku.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 22. 2. 2019 09:47

Vcera jsem prubnul uzivatelske nastaveni ISF z uvedeneho fora:
https://www.avforums.com/threads/philip ... t.2202108/

Rekl bych, ze je to trochu lepsi nez ta jejich ruzna standardni nastaveni, ale zase je to takove lehce presvetlene. Ale uz si pomalu zvykam. Zjistil jsem napr, ze se da vyresit problouzeni sledovaci vzdalenosti sledovanim TV bez bryli:-)

Poustel jsem i filmy z HDD, to jede pekne, ale ani pro USB vstup se mod Monitor neda pouzit. Koupim tedy hdmi kabel a zkusim tam pustit neco z dvd. Akorat jedu ted na lyze, takze az cca za tyden. Pokud bude mod Monitor lepsi, tak napisu do Phillipsu, aby to uvolnili i pro bezne sledovani dvb-t.

-- 22. 2. 2019 09:57 --

Jinak bych rekl, ze ta tv je hodne citliva na obsah. Treba vcera, 40 let stary serial Colombo na CT1 HD byl fakt pekny. Zadni "gumaci". Pak tam pustite nejake aktualni HD zpravy a lidi ve studiu maji vyzehleny bledy kischty jako Helenka Vondracockova...
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 22. 2. 2019 13:08

Plánuji koupi TV a již jsem v podstatě rozhodnutý pro velikost 55" (sledování ze 3m). Ale tato diskuze mě trochu nahlodala. 49" se mi zdála dost malá i když ted mám starou plazmu Panasonic 43". Navíc v 49" není moc výběr, když chci 100hz panel.

Rád si přečtu vaše zkušenosti a doporučení. Co se týká sledování, tak to bude 50% filmy (FHD, mkv, 50% běžné DVB-T2 vysílání. Opravdu je 3m běžné vysílání těžko sledovatelné? V obchodě většinou TV vysílání nemají, tak těžko porovnat.

Rozhoduji se mezi:
Samsung UE55NU8002
LG 55SK8000PLB
Sony Bravia KD-55XF8596
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2019 13:12

Prečo to pišeš do temy o 7303?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 22. 2. 2019 13:20

Protože se zde řeší, že obraz z DVBT-T2 na 55" je nekoukatelný.
Zdenda78
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků