Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jarotrn 14. 2. 2019 16:56

Menoty píše:Co se týče přehrávání 4k z usb, tak tam ti můžu poradit jedině aktualizovat firmware. http://hisenseczech.myqnapcloud.com:808 ... gvDXuBV2Jc

heslo: Hisense1234

tam si najdeš tu telku a model na štítku televize, stáhneš, hodíš na flasku kde bude jen tenhle soubor a v menu dáš aktualizace z usb a telka se sama aktualizuje.


Díky, a zdroj této aktualizace ? Resp. dá se k tomu rovněž nějak oficiálně proklikat ? Jejich podpora je na oficiálním webu prakticky nulová. A firmware momentálně podle TV nejaktuálnější mám .... Ale vím, že u posledního Philipsu mi TV nehlásila poslední dostupný firmware.
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod Menoty 14. 2. 2019 17:10

Hele tenhle odkaz lze nalézt na FB stránkách českýho zastoupení Hisense. Jinde to není k nalezení :-D
Menoty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laguna1505 15. 2. 2019 09:38

Zdravím pánové,

mám s uvedenou TV menší problém...

Po zapnutí TV nereaguje na všechny tlačítka na ovladači...Dá se třeba ovládat pouze zapnutím vypnutí, přepínání kanálu...Jinak nic. Hlasitos, média nefunguje, ovladač ale po zmáčknutí tlačítka blikne jako když vyšle signál. Takže asi bude chyba v TV. Pomáhá pouze vytažení ze zásuvky, ale to nejde dělat donekonečna. Potkal se s tím už někdo, případně nevíte kde může být problém? Firmware mám aktuální.
Děkuji za Vaše postřehy...
laguna1505
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 2. 2019 11:26

Reklamovat.

Já jsem si zase všiml docela výrazného light bleedingu. Nevím, jestli to bylo od začátku nebo se to stalo postupně, ale levý dolní roh je "flekatý", tak 20% plochy TV. Je to vidět v tmavých scénách a nejvíc když local dimming ztlumí celou obrazovku.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarotrn 18. 2. 2019 16:03

Menoty píše:Co se týče přehrávání 4k z usb, tak tam ti můžu poradit jedině aktualizovat firmware. http://hisenseczech.myqnapcloud.com:808 ... gvDXuBV2Jc

heslo: Hisense1234

tam si najdeš tu telku a model na štítku televize, stáhneš, hodíš na flasku kde bude jen tenhle soubor a v menu dáš aktualizace z usb a telka se sama aktualizuje.


Super, díky, teď už TV nemá problém opravdu s přehráním ničeho. Je to ale zvláštní přístup, že na ten firmware není odkaz na web Hisense.
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod h4nz3k 20. 2. 2019 06:13

Ahoj tak mám po opravě - výměna desky, nicméně duchové okolo pohybujících se postav a rozmazané ruce a rychlé pohyby se objevují nadále..

Co jsem vypozoroval, tak se to stává hlavně u horizontálních pohybů.

Může být na víně vadný panel?
Nebo to má souvislost se snímkovací frekvencí toho co posílám do televize?
Je to tedy vlastnost televize?
Vadný procesor obrazu by měl být vyloučený výměnou desky...

Díky.
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 2. 2019 20:35

Nepíšeš, co do TV posíláš. Jestli nějaké SDčko, tak to asi bude tím.

Stav trvá i u kvalitních zdrojů?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 21. 2. 2019 13:50

Posílám do toho Skylink, Youtube a Netflix.

Paradoxně mi to přijde horší u kvalitnějších zdrojů, např Netflix filmy v HD.
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod h4nz3k 23. 2. 2019 09:45

Tak po týdenním laborováním s nastavením už vím co to dělá.

Prvně jsem podezíral adaptivní kontrast, ale dělá to ultra plynulost pohybu. Nastavení Jasné, Standardní a Jemná dělá na obrazovce duchy, nastavení Film nebo vypnuto ne.
Takže jsem to vypnul.

U mně byl nicméně problém i v samotné základové desce, před její výměnou mi vypnutí ultra plynulosti pohybu způsobovalo trhaný obraz a na to se nedalo vůbec koukat.
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2019 10:15

Díky za informaci. Může pomoci dalším tápajícím. Takže dobrý konec?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 23. 2. 2019 12:11

Tak zatím jo, snad už to vydrží. :)
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubajz103 23. 2. 2019 22:39

Ahoj, trápí mě stejný problém. V tmavých scénách, nebo při načítání třeba pska. Flekatá obrazovka. Lze toto řešit reklamací? Nebo co s tím? Díky
ondrasheq píše:Reklamovat.

Já jsem si zase všiml docela výrazného light bleedingu. Nevím, jestli to bylo od začátku nebo se to stalo postupně, ale levý dolní roh je "flekatý", tak 20% plochy TV. Je to vidět v tmavých scénách a nejvíc když local dimming ztlumí celou obrazovku.
Kubajz103
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod depo63 1. 3. 2019 16:06

Jarotrn píše:
Menoty píše:Co se týče přehrávání 4k z usb, tak tam ti můžu poradit jedině aktualizovat firmware. http://hisenseczech.myqnapcloud.com:808 ... gvDXuBV2Jc

heslo: Hisense1234

tam si najdeš tu telku a model na štítku televize, stáhneš, hodíš na flasku kde bude jen tenhle soubor a v menu dáš aktualizace z usb a telka se sama aktualizuje.


Super, díky, teď už TV nemá problém opravdu s přehráním ničeho. Je to ale zvláštní přístup, že na ten firmware není odkaz na web Hisense.

mám Hisense H55U7A - HSSO-55U7A1787EU s firmware V 000.01.00a. I0328
oplatí sa aktualizovať (z http://hisenseczech.myqnapcloud.com:808 ... gvDXuBV2Jc) na I1008 ?
alebo radšej neriskovať ? ...má niekto skúsenosť s aktualizáciou ? na firmware I1008 ?
...bude v tom nejaký prínos ?
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 3. 2019 17:19

Pokud nepozoruješ žádné problémy, můžeš s aktualizací vyčkat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 2. 3. 2019 07:58

...nikde nieje uvedené čo ktorá aktualizácia rieši :-( ...a podpora Hisens je slabá
písal som na servis.sk@hisense.com tak som zvedavý na odpoveď
depo63
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků