Uzavřená sluchátka 2-10k (potlačení hluku / nezničitelné)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jaromir 27. 2. 2019 14:56

Mám:
otevřené Koss Porta Pro
uzavřené Marshall Major II
špunty Sennheiser CX 300-II Precision
špunty Pioneer Hi res (typ přesně nevím, cena něco přes 2k)

Hledám sluchátka primárně do openspacu, minoritně vlaku tak, abych neslyšel nic kolem, to je primární účel.

Důležité je jen tlumení (aktivní potlačení) okolního hluku/hovoru atd. a kvalita projevu. Poslouchám rock/metal, dubstep, dance, klasiku atd. Nemusí být tak přebasované jako Koss Porta pro, ale hlavně ať aspoň nějak rozumně hrají a není to úplný děs.

Uvažuji o dvou variantách:
1) nezničitelná varianta - Koss PRO4AAT (případně nějaký vyšší model), které budou mít doživotní záruku (Porty mám od roku 95).
2) BT sluchátka potlačující aktivně hluk - Sony WH-1000XM3 (tady mě štve, že asi nevydrží třeba 10 let, nejlépe 30 :D).

Co nefunguje:
špunty - uzavřou uši, pak jsou z toho plísně, nedá se je používat xhodin denně a ani netlumí hlubší frekvence
otevřená sluchátka - je vše slyšet
malá uzavřená sluchátka - dostatečně netlumí, když nehraje hudba na maximum, tak je stejně slyšet lidi.
Jabry za 6k - mají aktivní potlačení hluku, ale hrají strašně.

Co navrhujete? Rozpočet 2-10k

Preferuji něco, co hraje perfektně a vydrží mi to nejlépe do konce života. Cena nevadí, kabel nevadí. Fakt primární účel je potlačení hluku a kvalita zvuku.

Prostě chci někdy klid na přemýšlení (nejlépe absolutní, někdy nasadím sluchátka a nic ani neposlouchám) a zároveň chci aby to nějak hrálo a ne aby to byl děs....

Účelem není hrát na max a tím to přeřvat! Nejlépe aby sluchátka tlumily samy i vypnuté buď přes mechanickou konstrukci a nebo aktivně).

Díky za každý podnět (levná sluchátka pod 2k nebo levné plasty kupovat nechci) tisícovka sem tam pro mě fakt není podstatný rozdíl, to spíš je důležité, ať sluchátka něco vydrží.


Co si mystlíte o těhle:
Koss PRO4AAT (mohutné, ale vyšší impedance a nízké dB, asi bude třeba je hrát jen se sluchátkovým zesilovačem)
Koss PRO4 AA (nechápu, proč je model bez titania dražší)
Koss BT540i (BT)
Koss SP540 (vypadají fórově/plastově)
Koss Pro4S (vypadají fajn, jsou zvukově lepší než PRO4AAT?)

Sony WH-1000XM3 (aktivní potlačení hluku)

Sennheiser Momentum G M2 (vypadají bytelně)
Sennheiser Momentum On-Ear i M2 (menší verze G M2, radši bych koupil G M2 do kanceláře)
Naposledy upravil jaromir dne 27. 2. 2019 15:18, celkově upraveno 1
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2019 15:13

Pokiaľ maš spravne nastavce, špunty sa daju použivať kľudne cely deň.

Lepšia možnosť je customy, tam maš dokonale pohodlie a aj izolaciu. Do 10k sa vieš vojsť.

Z nahlavnych su "nezničiteľne" napr. V-moda M100. Su skladnejšie ako domace Kossy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 27. 2. 2019 15:22

Špunty opravdu nechci, kdybych chtěl si klidně koupím i špunty za cenu víc než 10k, ale jakékoliv špunty jsou pro mě fyzicky nepohodlné, ne že by tlačily, nebo hrály špatně, ale dělají se mi při dlouhodobém používání špuntů, když ucho nevětrá plísně a ty jsem pak musel asi dvakrat léčit antibiotiky, takže špunty rozhodně ne, i když jsou některé za 15-25k hodně kvalitní, tudy cesta nevede.
1) mám po nich záněty / plísně
2) veškerý zvuk, zejména nižší frekvence nejdou jen přes zvukovod
Jediná výhoda špuntů je skladnost, ale to nepřeváží výše zmíněné věci.

Navíc jak říkám, primární nasazení je pracovní v práci a tam potřebuji sluchátka tak 20-50* za den jedním pohybem sundat a špunty se k tomu nehodí.

Na V-moda M100 mrknu, díky
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2019 15:34

Inak Vmoda ma aj wireless modely, odolna konštrukcia ostava.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 2. 2019 16:12

Beyerdynamic Dt770 toto splňuje bez výhrad. ANC je zbytečnost pokud neděláš u soustruhu. Mám je na prodej, viz inzeráty tady na fóru
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 27. 2. 2019 16:35

Nevíte, která uzavřená sluchátka od Koss (líbí se mi nekonečná záruka) hrají nejlépe?

-- 27. 2. 2019 16:44 --

ondrasheq píše:Beyerdynamic Dt770 toto splňuje bez výhrad. ANC je zbytečnost pokud neděláš u soustruhu. Mám je na prodej, viz inzeráty tady na fóru


Nenašel jsem tvůj inzerát, máš SZ.
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 2. 2019 18:09

Sony WH-1000XM3.
Kvalitní aktivní potlačení hluku je do open-space obrovské dobro :)
Navíc dobře hrají a pro open-space jsou taky skvělé v tom, že přiložíš ruku na pravé sluchátko a posloucháš kolegu, mikrofony ti přenáší hlas do sluchátek. Velmi pohodlné.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 2. 2019 18:41

Na a je to i starší generace xm2, pokud by si chtěl ušetřit. Bazarové kousky v záruce kolem 5000 Kč, nové cca 6500 Kč. Zvukově v podstatě stejné (rozdíl je zcela minimální), xm3 mají lepší potlačení hluku (zřejmě to nej na současném trhu) a o něco pohodlnější náušníky (což je hodně individuální záležitost). Jinak ve všem souhlas s Radek.Hulan.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 2. 2019 19:58

Já mám tu první verzi a jsem také spokojenej,potlacení hluku je super.A to ty novejsí verze jsou prý jeste lepsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 28. 2. 2019 08:03

Díky kluci, já si myslím, že nakonci koupím jak Sony WH-1000XM3, tak i Koss PRO4AAT (či od Ondry).

Kupuji pravidelně sluchátka jako "brikety" hudbu mám rád, peněz je dost, před rokem jsem podobně nakoupil objektivy za šestimístné sumy :D a teď se dívám holt na ty sluchátka.
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 28. 2. 2019 16:14

Ty Koss PRO4AAT prosim nekupuj, myslim ze jsem v zivote neslysel horsi sluchatka (ma je stryc u pc). Spunty k mobilu hrajou lip...
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 1. 3. 2019 08:12

Já používám v podobném prostředí jako ty, převážně vítězí Sennheiser HD25, za svou cenu udělají skvělou službu a aspoň u mě dostaly už slušně na frak a stále fungujou po cca 8 letech.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 1. 3. 2019 09:11

Jsou malé jen na uši, už teď mám v kanceláři Marshall Major a netlumí dost, spíš bych chtěl něco, co obejme celé uši a zabrání přenosu zvuku přes kosti...
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 3. 2019 17:36

rendyG píše:Ty Koss PRO4AAT prosim nekupuj, myslim ze jsem v zivote neslysel horsi sluchatka (ma je stryc u pc). Spunty k mobilu hrajou lip...
... podľa zvukovo sú ešte väčší úlet Kossy MV1, ale zas majú úžasnú pasívnu zvukovú izoláciu :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE1 1. 3. 2019 19:53

Řekl bych, slyším to tak, jiný může jinak:
- do těch Kossů bych také nešel ani zadarmo, ani kdyby mě za jejich používání platili.
- Marshall major jsem měl, málo tlumí, jsou nepohodlná, blbě hrají. Marshal monitor je o
něco lepší, ale stále více stylu, než funkce
-Beyery DT 770, zejména v provedení 80 Ohm s kož. náušníky tlumí docela hezky a jsou v
podstatě věčná. Jsou maximálně pohodlná, obejmou uši jak mísa na salát. Já jejich zvuk
mám rád - zvednuté výšky mým přes půl století starým slechům vyhovují.
- Sony WH-1000XM3 jsou z hlediska tlumení v aktivním režimu mnohem dál, zvuk se dá ladit do aleluja, ovšem je to už kus elektroniky, který stárne, zestárne a zemře.
petrE1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků