DAC/AMP pro HD 650 do 10-20k

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 25. 2. 2019 14:13

A jak vnímáš zvukový rozdíl proti předchozímu? Díky
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 2. 2019 17:37

Na prvni poslech jsem cekal vetsi WOW efekt. Az po delsim poslouchani jsem zacal objevovat dalsi a dalsi rozdily a teprve po par dnech muzu s klidem rict, ze nakupu nelituji.

Co se tyce kvality zvuku, vnimam mirne lepsi soundstage, dynamiku a celkove lepsi pocit prirozenosti. Hraje to vice jakoby bez namahy.

Nejvetsi rozdil ale dle meho rozhodne dela Valhalla 2 a jeji lampovy zvukovy charakter. Udelal jsem dobre, ze jsem nesel do solid state a ta valhalla si s HD 650 bajecne rozumi. Ted je zvuk mnohem pritulnejsi, mam chut ho obejmout a pomazlit se :-)

Ma to ale mirne negativni vliv na kontrolu basu. Poznal jsem to napr. na skladbe Angel od Massive Attack, kdy pri nastupu hlavni basove linky na zacatku skladby, byla tato linka s X7 o neco ostrejsi a oddelenejsi od sub-basu, ktery tam jede od zacatku. Celkove je ale charakter basu, ale hlavne stredu a vysek libivejsi, zakulacenejsi a teplejsi, aniz bych pozoroval nejakou ztratu detailu kdekoliv jinde.

Celkove jsem nyni se zvukem naprosto spokojen. Na akustickou hudbu, nebo s vokaly - napr. Norah Jones, nebo treba Daft Punk - Random Access Memories, je to naprosta dokonalost. Snad bych jenom preferoval o chloupek mene zastrene vysky, to je ale charakteristika HD 650 a na to bych potreboval jina sluchatka.

Pro ostatni, kteri resi podobny problem, bych jen doporucil neinvestovat tolik do DACu. Bifrost Multibit za tu bazarovou cenu, co jsem sehnal - ok, stal me v podstate jako novy Modi. Kdybych to ale mel kupovat nove za 600 USD + postovne + dane a clo, nevim jestli by to v ramci takoveto sestavy za ty prachy stalo a spis bych zvolil levnejsi reseni.

A to jsem jeste nemel cas pohrat si s elektronkama, jeste to bude cesta...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 26. 2. 2019 13:15

Díky za reakci, v obecné rovině asi největší změna půjde poznat při změně sluchátek, zdroj, zesilovač či kabeláž (pokud se nejedná o sluchátka extrémně náročná) je spíše k doladění celkového projevu. Tak ať ti to hraje ku spokojenosti :-)
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 26. 2. 2019 15:26

Je to tak. Nejednou jsem na head-fi četl, že transparentní DAC by měl hrát stejně jako jiný, bez ohledu na značku nebo cenu.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 28. 2. 2019 14:40

Jinak, k HD600/650 jako endgame - myslím, že toho, kdo poslouchá napříč žánry, začne brzy iritovat chybějící sub bas. Dokud poslouchám např. jazz, akustickou hudbu, vážnou je všechno skvělý. Ale u rocku střídá nadšení WTF momenty, kdy mám naposloucháno, jak se bas rozlehne do široka a dolů a v HD600 z toho zbyde vrchní torzo toho tónu.
Nebýt toho, nebýt jen toho... :) Jinak jsou to fantastická sluchátka.
Jak to budu ale řešit nemám ponětí, asi nijak. Nadšený bez výhrad jsem byl z Focal Clearů, ale to je cenově jiný vesmír.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 1. 3. 2019 19:35

Dneska mi přišla D30. Zapojení D30 před Atom byl rozhodně větší skok než zapojení Atomu za M0.
Především, zvuk je oproti M0 světlejší, takhle nějak si představuju neutrální výstup. Basu ubylo, ale tóny jsou mnohem víc utažené, přesné a konečně jsem přestal mít pocit basového "bláta". Opět si víc rozevřely nůžky, kdy na jazz, akustiku mi to už připadá na hranici dokonalosti, rock a EDM je o další (byť malý) krok méně zábavný. Tuším, že mám teď takovou analytickou a krásně neutrální sestavu, které ale pro moderní žánry chybí šťáva. Uvidíme, jak se mi změní názor po dalších desítkách hodin poslechu.
Ač nemám možnost D30 porovnat s ničím jiným než je M0, moc doporučuju. Zvuk je skutečně někde jinde, zpracování je luxusní, cena směšná.
Zajímalo by mě, co by na D30 řekli majitelé Multibitů a podobných lepších DACů.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 3. 2019 19:57

Ten tvůj popis mi nezní moc dobře.
Já preferuji zábavnější a muzikální poslech.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 3. 2019 20:24

ondrasheq píše:Zajímalo by mě, co by na D30 řekli majitelé Multibitů a podobných lepších DACů.
... čo by "řekli majitelé Multibitů" neviem, ale to, čo by povedali majitelia "lepších DACů" by ťa asi moc nepotešilo.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 1. 3. 2019 21:34

Bacil :tleskani :tleskani :tleskani trefa do cierneho
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 1. 3. 2019 22:45

A teď je tady z toho motherfucking game nebo k věci nic nemáte?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 24. 2. 2020 07:08

Ahojte...ozivim trochu toto vlakno. Mam momentalne ako DAC/Amp DacMagic Plus od CA a k nemu HD650-ky. Kedze Amp sekcia nie je uplne idealna, tak by som chcel kupit samostatny Amp k tym sluchatkam. Mal som vyhliadnuty Vali 2 od Schiitu, ale len o malo drahsi je aj Asgard 3. Viem ze su to ine "technologie" zosilovacov, ale na zaklade vasich skusenosti, ktory z tychto dvoch by sme odporucali k 650-kam? Pripadne mam pozriet nieco ine? Rozpocet +/- 200 EUR. Dakujem :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 24. 2. 2020 21:51

Nikto nic? :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 2. 2020 02:09

Hypa 1. Poskládat sám. Jinak se nevlezeš do rozpočtu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 25. 2. 2020 06:21

To Viking81:
poslal jsem ti SZ
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 25. 2. 2020 10:17

Do 200 euro jedině bazar. Hypa 1 se v této cenovce ve verzi headamp objevuje, Shiit Asgard bude cenově asi výš a to samé i hybridní lampáče. Do rozpočtu by se mohl vejít i chválený SMSL SP200, ale s ním osobní zkušenost nemám.

Malá oprava: Až teď se pořádně dívám na ceny a oba dva Shiity by se bazarové taky měly vejít.
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků