Thomson 70UD6406 a Xbox One X/PS4

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rezna11 27. 2. 2019 23:09

Zdravim. Nema prosim nekdo zkusenost s Thomson 70UD6406 a Xboxem/PS4 v 4K HDR rezimu? Pripadne doporucit lepsi TV za podobnou cenu, uhlopricka 70''?

Na teto TV me zaujal pomer velikost/cena. 60Hz, VA a Direct LED bych rekl je OK. Mam 49'' Hisense (taky 60Hz + VA + Direct LED) a na hry mi to uplne staci. Ale nepodarilo se mi najit zkusenosti uzivatelu a informace o vhodnosti na hry - teda hlavne input lag.
rezna11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 27. 2. 2019 23:24

Značka Thomson je licencována společností TCL a televize od nich mívají v recenzích dobrý input lag. Nicméně ty recenze bývají obvykle na modely s Androidem, na této platformě pro lowend nevím jestli se to liší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezna11 2. 3. 2019 16:50

Aha, diky za info, na TCL jsem se dival v obchode a prislo mi to jako katastrofa (nabiha silene dlouho, cerna barva neexistuje a neprehravalo to zadny video z flashky co jsem zkousel - MPEG4 i HEVC v .TS a .MP4), tak to radeji zustanu dal i od Thomsona. V kategorii levnych TV se mi teda vic libi Hisense, ale tam se asi 10-bit panel do 30 tisic (65'') nesezene.
rezna11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 2. 3. 2019 17:50

TCL používá takřka výhradně VA panely a úroveň černé vychází z testů dobře, jestli nepostačuje ani tak, tak už je potřeba se obrátit k OLED nebo FALD LCD, což je cenově jinde.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezna11 2. 3. 2019 18:20

Na OLED jsem se dival taky, ale pri SD a HD zdrojich neni kvalita moc dobra (aspon u LG E8). A nejak z principu se mi nechce davat minimalne 50 tisic za TV, ktera bude vlastne horsi nez moje aktualni stara 60'' plazma za 28 tisic. Na hry v HDR by byla urcite lepsi, ale to pak bude asi jakakoliv 4K 10-bit LED i za 20-30 tisic, ale nesmi bejt neohrabana a ocividne mimo s cernou jako to TLC.
Jedno pouceni jsem si ze zkoumani vsech TV ale odnesl - je uplne jedno jestli to je IPS, VA, Edge, Direct, 60Hz, 100Hz, 8bit+FRC nebo 10 bit... v kazdy konfiguraci se najde TV, na ktery obycejny satelitni SD a HD vypada jako s*it a z porovnani parametru se neda vubec nic urcit. No proste vybirat dnes TV neni snadny, protoze bud clovek zaplati 2x tolik co pred 10 lety nebo koupi smejd. Nechapu jak jsme mohli dopustit zanik plazmy, ocividne nejlepsi TV technologie co kdy byla :(
rezna11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdyStar 2. 3. 2019 21:09

Tak,ako sme dopustili zánik kvalitných FHD-TV!!
EdyStar
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků