EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 3. 2019 20:44

Ak sa ti nezda zvuk SGS7, tak to je normalne... on totiz vobec nie je pocuvatelny. Na druhej strane, velmi mu pomoze USB Audio Player Pro so zapnutym HiRes nastavenim (obchadzaju sa obmedzenia a zvukove kazitka Androidu), zvuk je o poznanie lepsi, aj ked napr. taky Dragonfly Black zapojeny do OTG ho "prehra". Zistujem vsak, ze ten rozdiel je natolko maly, ze uz sa mi Dragona moc vlacit so sebou nechce.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2019 20:47

zmarek20 píše:V buducnosti ked pojdem do Prahy (ak budem mat cestu),chodim tam za sestrou.
SKocil by do Audiga vypocut nejake DAPy. Nateraz ma hneva,ze nemam rozohrane sluchatka co a hlavne padajuca X7.

Nabijes baterku na plno ,a do rana sa cely vybije uplne.(niekedy nejde ani zapnut). A SAMSUNG GS7 sami javi moc plechovo. Ipod classic mal lepsi zvuk jak S7.

Budem sledovat ponuky,pripadne pozerat recenzie.(budem sa musiet obrnit trpezlivostou zial.)
Nakoniec to skonci u A&K.(asi)


Tak to je s X7 dost špatné. :pozor
Já AK300 téměř nikdy nevypínám(pouze zhaslý displej)a z baterie mi přes noc ubude cca 15-20%.
Určitě si jeď pár DAPů do Audiga poslechnout a nezapomeň pak napsat dojmy z poslechu Astell&Kern Kann. :D

-- 2. 3. 2019 20:51 --

_daRK píše:Ak sa ti nezda zvuk SGS7, tak to je normalne... on totiz vobec nie je pocuvatelny. Na druhej strane, velmi mu pomoze USB Audio Player Pro so zapnutym HiRes nastavenim (obchadzaju sa obmedzenia a zvukove kazitka Androidu), zvuk je o poznanie lepsi, aj ked napr. taky Dragonfly Black zapojeny do OTG ho "prehra". Zistujem vsak, ze ten rozdiel je natolko maly, ze uz sa mi Dragona moc vlacit so sebou nechce.


Já mám Samsung Galaxy S8+ a zvuk s Velvety není tak úplně hrozný.
Pokud ho ale budu srovnávat s AK300,tak asi jo. :-)
Mám v něm nainstalovaný poctivý ruský hi-end player Neutron,který je téměř dokonalý. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 2. 3. 2019 20:58

v X7 (po poslednom update FW ,uz nie) a S7 mam naistalovane nejake kupene app na prehravanie hudby,casto pouzivam Foobar. Dam rozohrat Velvety a potom sa uvidi....
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2019 20:58

Ještě takovou malou přípomínku k Astell&Kern KANN,tj. jeho váze a tloušťce.
278 g není tak moc velké peklo. :-)
Osobně spíše vidím menší problém v tloušťce.
V létě do upnutých džín to prostě není. :pozor
Pokud někdo v létě nosí ledvinku,tak v ní se ztratí. 8-)
V zimě každý nosí bundu,takže taky v poho.
V domácích prostorách bych váhu ani tloušťku vůbec neřesil. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 2. 3. 2019 21:00

u tej X7 moze byt aj vadna bateria.(nevylucujem) alebo robi ta aplikacia Fiiomusic neviem presne.
...laguci googlechrome,3x som stlacil odoslat a dam refresh a 3 prispevky po sebe. 8-D ...upravene-zmazane
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2019 21:02

zmarek20 píše:v X7 (po poslednom update FW ,uz nie) a S7 mam naistalovane nejake kupene app na prehravanie hudby,casto pouzivam Foobar. Dam rozohrat Velvety a potom sa uvidi....


Velvety se moc rozehrávat nemusí,páč nemají dynamický měnič.
Osobně jsem po pre-burn zaznamenal mírné zlepšení ve středním pásmu,ale nic výrazného. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 3. 2019 21:06

pseudomagick píše:Já mám Samsung Galaxy S8+ a zvuk s Velvety není tak úplně hrozný.
Pokud ho ale budu srovnávat s AK300,tak asi jo. :-)
Mám v něm nainstalovaný poctivý ruský hi-end player Neutron,který je téměř dokonalý. :roll:

Jo, Neutron ma tiez ten HiRes driver, pouzival som ho, ale GUI robil clovek, ktory pre to nema velky cit :) To som este zvladal, ale ked mi pri vymaze kniznice vymazal aj zdrojove subory na NAS (cca 100GB stihol, hajzlik...), to uz isiel ihned prec. UAPP je urcite vo vsetkych ohladoch lepsi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2019 21:10

zmarek20 píše:u tej X7 moze byt aj vadna bateria.(nevylucujem) alebo robi ta aplikacia Fiiomusic neviem presne.
...laguci googlechrome,3x som stlacil odoslat a dam refresh a 3 prispevky po sebe. 8-D ...upravene-zmazane


Možná firmwarové aktualizace začínají překračovat HW(RAM apod.)požadavky.
Na baterii asi zřejmě kluci z Fiia také ušetřili.

-- 2. 3. 2019 21:16 --

_daRK píše:
pseudomagick píše:Já mám Samsung Galaxy S8+ a zvuk s Velvety není tak úplně hrozný.
Pokud ho ale budu srovnávat s AK300,tak asi jo. :-)
Mám v něm nainstalovaný poctivý ruský hi-end player Neutron,který je téměř dokonalý. :roll:

Jo, Neutron ma tiez ten HiRes driver, pouzival som ho, ale GUI robil clovek, ktory pre to nema velky cit :) To som este zvladal, ale ked mi pri vymaze kniznice vymazal aj zdrojove subory na NAS (cca 100GB stihol, hajzlik...), to uz isiel ihned prec. UAPP je urcite vo vsetkych ohladoch lepsi.


Neutron musel vytvářet velmi dobrý geek.
Používám jsem ho mnoho let(společně s PowerAmp)a nikdy se mi nic nevymazalo.
Pokud se něco maže z knihovny,tak vždy ti to nabídne 2 možnosti.
1)vymazání se seznamu(vizuálně)
2)vymazání souborů(fyzicky)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 2. 3. 2019 21:17

v mobile mam tieto aplikacie na hudbu:
Fiio Music
Foobar2000 (najviac pouzivany pre miestne subory)
Google Hudba play
HibyMusic
Onkyo HF player
Neutron
SPOTIFY (v poslednej dobe najviac preferovany)
TIDAL (semtam pouzivam;lepsia kvalita zvuku ako SPOTIFY)
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 3. 2019 21:24

Přesně tohoto jsem se bál a byl to důvod proč jsem nešel do přehrávače s androidem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2019 21:30

Mám Astell-Kern AK300 s androidem a nemám s ním žádný problém. :pozor
Ono to není o androidu... 8-)
Je to o Fiiu a podobných značkách :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 3. 2019 21:33

pseudomagick píše:
_daRK píše:
pseudomagick píše:Já mám Samsung Galaxy S8+ a zvuk s Velvety není tak úplně hrozný.
Pokud ho ale budu srovnávat s AK300,tak asi jo. :-)
Mám v něm nainstalovaný poctivý ruský hi-end player Neutron,který je téměř dokonalý. :roll:

Jo, Neutron ma tiez ten HiRes driver, pouzival som ho, ale GUI robil clovek, ktory pre to nema velky cit :) To som este zvladal, ale ked mi pri vymaze kniznice vymazal aj zdrojove subory na NAS (cca 100GB stihol, hajzlik...), to uz isiel ihned prec. UAPP je urcite vo vsetkych ohladoch lepsi.


Neutron musel vytvářet velmi dobrý geek.
Používám jsem ho mnoho let(společně s PowerAmp)a nikdy se mi nic nevymazalo.
Pokud se něco maže z knihovny,tak vždy ti to nabídne 2 možnosti.
1)vymazání se seznamu(vizuálně)
2)vymazání souborů(fyzicky)

Dovolím si tvrdiť, že šlo o chybu zo strany SW, riešil som to aj s Dimitrijom, ktorému som dokonca chvíľu Neutron aj testoval, keď mal chybu pri Audioquest Dragonfly "tyčinkach". Ja ten vymaz zase tak t ragicky neberiem, aspoň som mal dôvod updatu zbierky do 320kbit :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 3. 2019 21:41

Ono to může být pseudomagicku o aplikacích. Na androidu se mně často stávalo, že nějaká appka začala po aktualizaci zlobit.Taky jsem občas zažil, že výrobce telefonu odstranil s novou verzí systému nějaký problém a další tři se vynořily. Proto mám vůčí androidu výhrady, obzvlášť u DAP. To že přicházím o spoustu funkcí oželím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2019 21:41

Netvrdím,že to není možné.
Neutron má docela často updaty,takže je možné,že v nějaké verzi byla SW chyba.
I mistr tesař se občas utne,hlavně v rusku,kde se vodka lije do krku jako voda. :-)
Jelikož ale na mobilu téměř vůbec hudbu neposlouchám,tam asi tato SW chyba šla mimo mně.

-- 2. 3. 2019 21:50 --

martas38 píše:Ono to může být pseudomagicku o aplikacích. Na androidu se mně často stávalo, že nějaká appka začala po aktualizaci zlobit.Taky jsem občas zažil, že výrobce telefonu odstranil s novou verzí systému nějaký problém a další tři se vynořily. Proto mám vůčí androidu výhrady, obzvlášť u DAP. To že přicházím o spoustu funkcí oželím.


Jistě to bude i o aplikacích...
Aplikace zvyšují HW požadavky a často potřebují multitaskung či ukončení na pozadí apod.
Výhodou AK300 je,že do něj žádnou aplikaci z třetí strany nainstalovat nejde. :pozor
Možná by to ale nějaký geek zvládl...Nevím a neřeším to.
AK300 má prostě "uzavřený" android,což osobně považuji za výhodu.
Nepamatuji si,že by se mi někdy zasekl.
Jediné co mi v něm připomíná android je vrchní stahovací lišta.Nic jiného se androidu nepodobá.

-- 2. 3. 2019 22:05 --

Osobně si myslím,že android je výborný OS.
Hlavní je,aby procesor tepal na co nejvyšší frekvenci...a čím vyšší paměť RAM,tím lépe. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 3. 3. 2019 13:56

_daRK píše:Ak sa ti nezda zvuk SGS7, tak to je normalne... on totiz vobec nie je pocuvatelny. Na druhej strane, velmi mu pomoze USB Audio Player Pro so zapnutym HiRes nastavenim (obchadzaju sa obmedzenia a zvukove kazitka Androidu), zvuk je o poznanie lepsi, aj ked napr. taky Dragonfly Black zapojeny do OTG ho "prehra". Zistujem vsak, ze ten rozdiel je natolko maly, ze uz sa mi Dragona moc vlacit so sebou nechce.


_daRK diky za napad.


13:56 Zhanam z inzeratu dragonfly red. Jeden cech ho predava na bazose za 3900kc.(zrusene ,koli zaruke.)
(3900kc=~154€)

14:36 z internetu objednany Dragonfly red za 185€+kurier zdarma. Cakam na udaje na prevod. (nove je nove)
zatial neplanujem kupovat nejaky dalsi DAP do zbierky.



Este skusim po skonceny prehravania hudby aplikacie vypnut (force stop) v nastaveni androidu. X7

18:32 naistalovany/kupeny program USB Audio Player PRO ,zatial bez dragonfly
skoda Spotify.

18:34 rozmyslam ci sa oplati kupovat 512GB MicroSD UHS-I (zvladne S7 512GB kartu?),o X7 pochybujem.
hlavne ze uvadzaju limit do 200GB (v mobile mam 256GB)

18:51 pocuvam nejaky album od Tiesta vo flac ,a je to citit...predtym Crysis3 Ost.Len musim ist skoro na plnu hlasitost.
zmarek20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků