Soundbar Sony HT-X ZF9 nebo HW N550/N650 ?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubos1234 16. 2. 2019 20:43

Dobrý den.
Chci si pořídit soundbar - pouze sledování filmů na TV a přehrávání mp3 z mobilu. Vyzkoušel jsem základní samsung 2.1 a docela mi to vyhovuje pro velikost místnosti a nemožnosti tahat kabely. Chci si ale pořídit pro svoji potřebu trochu dražší a snad i lepší.
Modely Sony HT-X ZF9 nebo Samsung HW N550 nebo N650 všechny doplněné o zadní repro. Mám televizi Sony a přikláním se k dražšímu soundbaru Sony pro plnohodnotnější komunikaci s TV při nastavování. Samsung je o hodně levnější.
Akorád mě nějak matou kodeky. Sony má dolby atmos, DTS: x oproti Samsung Dolby Digital 5.1ch, DTS 5.1ch.
Filmy mám uložené v HD a nebo ze sat vysílání takže dolby atmos asi neobsahují . Proto má otázka jestli má význam soundbar s dolby atmos nebo nemá. Děkuji za radu.
Lubos1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 16. 2. 2019 20:54

Soundbar a dolby atmos.....hezká predstava.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lubos1234 16. 2. 2019 20:58

Proto se ptám jestli to je vubec k něčemu u soundbaru
Lubos1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 16. 2. 2019 21:15

Odpovedel sis sam.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 16. 2. 2019 21:38

Smysl to má jen v tom, že tyto zvukové formáty dokáže soundbar korektně převést na stereo 2.1, nikoli že by takový formát věrně reprodukoval.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubos1234 16. 2. 2019 21:56

Je mi jasné, že soundbar toto nikdy kvalitně nepřehraje. Je tedy vcelku jedno jaký z výše uvedených soundbarů pro HD s DTS 5.1 koupím?
Lubos1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 2. 2019 22:01

Jediné co potřebuješ vědět je, aby TV dokázala do soundbaru poslat takový formát zvuku, který ten soundbar podporuje. Pokud TV neumí Atmos a poslat jej na HDMI výstup, nepotřebuješ ho ani v soundbaru.
Projdi si nastavení zvuku v TV a možnosti pro externí reproduktor, abys pak nebyl překvapený, že např. jediný kompatibilní formát je stereo PCM.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubos1234 16. 2. 2019 22:19

Dolby® Digital, Dolby® Digital Plus, Dolby® Pulse, DTS®

Atmos tv nemá, ale pokud koupím soundbar sony s atmos bude korektně přehrávat DTS 5.1?

-- 16. 2. 2019 23:22 --

Tento sony je bohužel jediný za rozumné peníze který je 3.1 + zadní dva repro na 5.1
Lubos1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 2. 2019 22:48

DTS by měl zvládnout bez problémů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubos1234 16. 2. 2019 22:54

Velmi děkuji za vysvětlení a radu.
Lubos1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x46x 18. 2. 2019 15:51

Pokud v TV není možnost Dolby Atmos nebo DTS:X nepomůže ani přehrávání filmů v nějakém externím programu například Kodi?
x46x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 18. 2. 2019 19:36

Soudbary už studuji 14 dní, a i podle toho co jsem četl na dTest tak rozhodně v poměru cena/výkon dopal dobře i JBL Bar 5.1/3.1... Soundbar s cenou XF9000 ale výkonem ZF9...
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Lubos1234 18. 2. 2019 21:03

Spíš jsem se zaměřil na hodnocení uživatelů na amazonu d. com. a i uk.
XF9000 docela chválí, ale bohužel nelze dokoupit zadní repro.
ZF9 je dražší je to 3.1 a dají se dokoupit wifi zadní pár repro a na amazonu vychází na 14000,- Kč.
https://www.amazon.de/Sony-HT-ZF9-3-1-K ... op?ie=UTF8

zadní repro
https://www.amazon.de/Sony-HT-ZF9-3-1-K ... op?ie=UTF8

Líbí se mi i samsung https://www.amazon.de/dp/B07CH371W4/ref ... 4_5c6311a3

ale s ohledem na to, že mám tv sony se přikláním pro lepší synchrozaci při nastavení k Sony.
Nyní mám samsug M450 2.1 a na poště zadní pár repro. Sám o sobě docela vylepší zvuk z TV, nikdy však nenahradí AV.

-- 18. 2. 2019 22:06 --

https://www.amazon.de/JBL-3-1-Kanal-HD- ... BL+Bar+3.1
Lubos1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwhit 4. 3. 2019 14:23

ahoj,

muzu se zeptat, jak si dopadl s vyberem? taky vybiram a tak se motam a nevim. Muj favorit je Samsung HW N850, ale premyslim i Sony HT-ZF9, pripadne JBL 5.1 nebo moji oblibenou Yamahu... Tak by me zajimaly realne zkusenosti! :-)
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 4. 3. 2019 15:48

Ja bych doporucil Yamaha YAS-207, ktera ma velmi kultivovany a vyrovnany projev. Mel jsem moznost porovnat i prave se soundbary okolo 20 tisic a tech 10-11 tisic navic za to proste nestoji. Vic nez 10k nema smysl do soundbaru davat. Mozna budou mit vic repracku a vic cool features, ale porad to bude jenom soundbar, ktery proste fyziku neosali.

Dle meho vubec nema smysl resit, jestli soundbar podporuje ten ci onen format surroundu, protoze realny vysledek stejne bude uplne mimo. Vsechny soundbary pouzivaji ruzne efekty a triky, aby nahradily chybejici repro vzadu, po stranach a na strope. Kdyz uz, tak to chce najit nejaky balanc, aby to hralo aspon trochu prostorove a neznelo to jak mono, ale zaroven aby potom za chvili cloveka z tech vsech efektu a umelych prostoru nebolela hlava. Takovy balanc za jeste rozumnou cenu pro me predstavuje prave ta Yamaha, kterou pouzivam v zakladnim modu surroundu. Prave kdyz na tom zapnu funkci DTS: Virtual X, tak je to sice prostorovejsi, na prvni poslech efektnejsi, ale uplne pro me vypadnou stredy, takze treba mluvene slovo u filmu zni hrozne a za chvili me boli hlava, neda se to vydrzet dlouho.

Zrovna ta cenova trida okolo 20 tisic u soundbaru mi prijde jako nejvetsi zlodejina. Nehraje to o 10 tisic lepe nez soundbary pod 10 tisic. Pokud si chce nekdo vylepsit repro TV, tak soundbar pod 10 bohate staci. Jeste dovedu pochopit nakup tech nejdrazsich, ktere se alespon nenapadne blizi dospelemu surround systemu a nekdo, kdo chce proste neco jako surround za kazdou cenu a nema misto na klasicke repro, tak jako ok. To uz je ale uroven okolo 40 tisic a ja osobne bych to radsi investoval do klasickeho repra. Navic ty soundbary zacinaji byt (nebo uz jsou) spotrebak jak svina, dobre repro si svou cenu udrzi po mnoho let.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků