Pioneer SA-408 (rok 79) - polofunkční

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RodneyM 5. 3. 2019 08:56

Zdravím,

Mám doma Pioneer SA-408 na kterém už před dlouhou dobou odešel jeden kanál, takže jsem poslouchal jenom na jednom, potom si zesilovač začal sám od sebe "upravovat" hlasitost (najednou se trochu ztišil a za chvilku zase hlasitost vrátil...) a aby toho nebylo málo, tak teď naposled si začal sám "upravovat" i basy a výšky (asi předzvěst toho, že nadobro odejde)

Moje otázka: Má cenu tento 40let starý (a ne zrovna 2x výkonný) zesilovač zkusit držet při životě? Nyní mám novější Sony STR-DE875 a nevím kolik by tato oprava stála


Moc děkuji za názory
RodneyM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 5. 3. 2019 13:23

Tak vzhledem k ceně zesilovače kolem 2000 na bazoši , se nevyplatí investovat do opravy.Cena opravy může být i vyšší.
Jinak tady nejde o výkon, ale kvalitu zvuku.Náhodou ten zesilovač mám ve sbírce a v pohodě mi rozehraje sloupové reproduktory.Kvalita zvuku je velmi dobrá.Rozhodně bude hrát lépe než ten Sony , který má papírově 2 x 100 W , ale zvukově bude horší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RodneyM 5. 3. 2019 14:24

Tak já právě muziku už teď poslouchám jenom sporadicky a ten Sony se naskytl za dobrou cenu, jinak bych asi vybíral jinak... Ale jsem stejného názoru, že Pioneer asi oživovat nebudu. Je sice vzhledově v dobrém stavu, ale finančně se to nevyplatí. Možná se někomu ještě bude hodit na díly
RodneyM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků