Nová sestava

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Igo67 3. 3. 2019 20:20

Zdravím všechny,
rok se rokem sešel a z "organizačních" důvodů se musím vzdát sloupových beden. Mám AQ 311 k tomu Yamahu RX -v595, zadní bedny AQ 076 a centr AQ 062. Tato sestava mě v zásadě vyhovovala. Přečetl jsem kde co, navštívil studio a rozhodl se pro QA 3020i, ostatní reprobedny zůstavají. Vlastně bude nový suwoofer QA 3070. Chtěl bych i nový receiver.Ve dvou poslechovkách co jsem byl měli problém zapojit tak "levný" receiver a ani je v obchodě neměli. Dle všech možných testů vychází dobře Denon 2500 a 3500. Zde jsou však Denony dost "pomlouvány" a tím mě do oka padl Maranz NR1509, který je za super peníze. Původní sestavu jsem dával aby jste věděli jaký jsem "hlušec". Vím, že chtít odpověď je možná blbost ale poznám rozdíl mezi Denonem a Maranzem? Předem děkuji :-)
Igo67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 4. 3. 2019 10:21

ono v téhle kategorii je to asi jedno ale já bych volil Marantz, Yamahu nebo Onkyo,ty bedýnky nejsou vůbec špatný ale hrají spíš příjemně což by s Denonem nemuselo být ideální, ale asi bych vyměnil i centr aby ta přední scéna byla charakterově sladěná, ale to můžeš až po vyzkoušení jak ti to bude chutnat
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 3. 2019 11:05

Obecně není dobré kombinovat různé značky repro do sestavy domácího kina, zpravidla je rozdílný charakter projevu rušivý a často nedojde k tomu žádanému splynutí zvuku do jednoho prostoru.
Doporučuji celou sestavu prodat a pořídit jinou (nemusí být nutně nová) kompletně složenou z reprosoustav jedné modelové řady.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 4. 3. 2019 18:03

Neřekl bych, že jsou tady Denony vyloženě pomlouvané. Viděl jsem výhrady k nějaké základní řadě zesilovače, pak k charakteristice zvuku Denonu, že nemusí každému vyhovovat a je třeba to ideálně sladit s nějakými vhodnými reproduktory.

Z té komerční pětky Ti pak jako alternativa je často doporučován Marantz, občas Onkyo či Yamaha, ty zvláště u stereo verze. No a pak už je vyšší level, tuna zesilovačů mimo tuto pětici :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igo67 6. 3. 2019 10:04

Děkuji všem za názory a pomoc :-) To by asi muselo prase začít létat aby se z plánované investice do 15k nestala zase záležitost za skoro 40 :-) Původně jsem chtěl "jen" vyměnit sloupové bedny protože se nevejdou vedle nové obývací stěny. Samozřejmě jsem mohl koupit menší stěnu ale drahá v rámci rekonstrukce udělala milion ústupků mým požadavkům takže když si u této stěny sedla na zadek "musel" jsem ustoupit já.
K Denonu jsem si dovolil použít příspěvek od tombase z jiného vlákna....Já to nechápu, nikdo se nechce dotknout Denona, aby snad nevypadal, že tomu nerozumí nebo co, ale spousta lidí potvrzuje, že zvukově je prostě denon propadák.
Charakteristiky jako klidný, jemný, kulatý a uhlazený zvuk jsou jen zástěrkou, že to prostě hraje blbě, zastřeně, mdle.
Tak už si to sakra přiznejme, že Denon je zdrojem špatného zvuku a pokud si ho někdo koupí bez důkladného poslechu, tak ať si pak nestěžuje, že jsme ho nevarovali.
Jasně, existují i nějaké výjímky uživatelů, kterým takový zvuk vyhovuje, ale evidentně jich moc není.
Nu pújdu si někam poslechnout Maranz a Denon abych zjistil do jaké kategorie spadám :-) Pokud budu ve vyjímkách už jen rozhodnout zda toto (obě varianty s repro 3020i):
https://exceptional-av.co.uk/home-cinem ... akers.html
či toto:
https://exceptional-av.co.uk/home-cinem ... ckage.html
asi se budu muset rozhodnout zda mě stojí zaplatit navíc 6000,- jen podle parametrů protože pochybuji, že někde najdu možnost si oba poslechnout...
Igo67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 3. 2019 10:27

No já když jsem vybíral repro tak jsem měl v merku taky 3050i a poslouchal jsem s marantzem a yamahou. Yamaha byla mnohem lepší než Marantz, měla čistší zvuk a ne tak utopeny středy, Marantz hrál tepleji a střední pásmo bylo trochu pod dekou. Takže určitě bych nezuzoval volbu jen na Marantz vs denon.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 6. 3. 2019 10:28

Měl jsem Denon PMA-720AE + repro Q Acoustic 3020 .Hrálo to mdle s horším detailem.Prostě lehce pod dekou.Levné Denony nedoporučuji.Možná nějaká vyšší verze za 25 tisíc bude hrát dobře.Po výměně za jiný zesilovač je zvuk QA 3020 o dvě třídy lepší.Krásný detailní zvuk, který ty QA dokáží, ale s Denonem 720 nedokázali.To jem můj poznatek k Denonu. 8-)
A vyzkoušel jsem na těch QA 3020 7 vintage zesilovačů v ceně od 1000 do 5000 Kč a všechny hráli o dost lépe než ten Denon 720.
Jak píše vencaxxx Yamaha spoustu lidem zvukově vyhovuje.Chce to poslechnout a porovnat.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 3. 2019 11:14

Ještě vemte v úvahu, že to, co se může zdát při krátkém zkušebním poslechu jako lepší, čistší, ostřejší a jasnější zvuk, může při dlouhodobém poslechu působit trochu agresivně, nepříjemně a únavně. Proto v mnoha případech na dlouhodobý neúnavný poslech vyhrávají komponenty s měkším, teplejším a příjemnějším zvukem, byť nemají na první poslech tu jiskrnost a lesk.

A jo, o tom Denonu jsem to napsal v jistém rozpoložení mysli, ale pořád si za tím víceméně stojím a opět důrazně doporučuji osobní poslech a nejlépe přímé porovnání na stejných repro.

Po mnoha rozpačitých letech se zdá, že se Pioneer se svými novými produkty vrací do první pětky konkurenceschopných značek, takže je možné vzít tuto značku do úvahy případným zájemcům o nové AVR nebo i stereo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igo67 6. 3. 2019 12:38

Hmmmm tak teď jsem asi definitivně ztracen...Yamahu mám a jsem s ní spokojen. Jen jí je 20 let a tak nemá spoustu dnes samozřejmých věcí a když už nové bedny..... Vybral jsem původně Denon protože dle dle XY různých recenzí jak u nás tak v zahraničí je super a v této cenové kategorii vyhrál kde co. Po přečtení fora a přiznám i ceně za kterou ted jde Maranz 1509 koupit byl další volbou. Je mě jasné, že jde o moje uši a nelze dát jednoznačnou radu. Problém je, že je mi trapné "otavovat" někde v poslechovce a nechat si předvést XY receivrů když u nich pak na 90% nenakoupím protože těžko budou "anglánům" cenově konkurenceschopní. Někde prubnu a uvidím, jak velký hlušec jsem a tím pádem co půjde domů.
Igo67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 3. 2019 12:54

Tak se tam objednej a pak nabídni nějakou kompenzaci, třeba pár stovek, někde to jinak ani nejde. Aspoň budeš mít jasno. Od toho ale studia jsou aby se tam chodilo poslouchat. To neni jak nějaký K+B Elektro ale i tam tě nechaj to zkusit.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 6. 3. 2019 12:59

Nevím, odkud jsi, nicméně SalonyDenon v Praze dělají Denony i Marantzy. Třeba se dají přesvědčit, aby ti nachystali k poslechu nějaké zástupce AVR těchto značek. Máš totiž pravdu, že pokud tam poslechovky mají hlavně "anglány", je to našinci pro rozhodnutí, v podstatě k ničemu :-) Těch poslechovek se neboj, i kdybys za to měl vysolit nějaký poplatek jako kompenzaci. Většina těch správných Ti za to peníze ani nevezme - tedy moje zkušenost.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 3. 2019 13:12

To pekr: "Pokud tam maji poslechovky hlavne "anglány" je to nasinci k nicemu?"
To ma bejt jako co?
Igo píše,ze si zbozi koupi pravdepodobne z anglie,kde je to levnejsi. A proto je nechce otravovat.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 6. 3. 2019 16:55

Kurna, zase vedle, sorry. Přehlédl jsem odkaz na anglickou sajtu. Myslel jsem, že mluví o věcech nad tu komerční pětici. Nějak moc mám zafixované, že většina (rockové) muziky vznikla v anglii, ditto pár firem na repráky a zesáky, odtud jsou pro mě "angláni" všechno, co je v muzice dobré a není mainstream :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 3. 2019 19:57

Igo67 píše:Hmmmm tak teď jsem asi definitivně ztracen...Yamahu mám a jsem s ní spokojen. Jen jí je 20 let a tak nemá spoustu dnes samozřejmých věcí a když už nové bedny..... Vybral jsem původně Denon protože dle dle XY různých recenzí jak u nás tak v zahraničí je super a v této cenové kategorii vyhrál kde co. Po přečtení fora a přiznám i ceně za kterou ted jde Maranz 1509 koupit byl další volbou. Je mě jasné, že jde o moje uši a nelze dát jednoznačnou radu. Problém je, že je mi trapné "otavovat" někde v poslechovce a nechat si předvést XY receivrů když u nich pak na 90% nenakoupím protože těžko budou "anglánům" cenově konkurenceschopní. Někde prubnu a uvidím, jak velký hlušec jsem a tím pádem co půjde domů.

Nevěš hlavu na nejbližší strom 8-).
Kromě zesilovače/AVR a reproduktorů hraje zásadní roli pro kvalitu poslechu akustika místnosti, umístění soustav, vzdálenost od stěn, jejich vhodnost do daného interiéru (velikost, pozice bassreflexu).
V zásadě přečíst si recenzi znamená jen to, že to někomu v nějaké skoro ideálně upravené poslechové místnosti s ideálním rozmístěním často výrazně dražších a kvalitnějších reprosoustav, hrálo solidně dobře.
Teď začni z toho takřka ideálu ubírat tak, abys zohlednil vlastní prostory a možnosti umístění a taky kvalitu a cenovou kategorii beden.
Možná zjistíš, že z toho skvělého zvuku v recenzi se nedostaneš ani na polovinu, možná třetinu toho skvělého zvuku.
Teď zhruba víš, proč se liší recenze od reálných zkušeností uživatelů ve vlastních prostorách.
Samozřejmě cílem každého z nás by mělo být se vhodnými úpravami akustiky a výběrem jak repro tak AVR tomu ideálu přiblížit.
No, opravdu to vyžaduje hlubší analýzu výše uvedených faktorů, než impulzivní nákup podle recenzí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igo67 6. 3. 2019 20:48

Jasné ale díky... :-) Však já se nevěším jen je to u mě jako se vším. Když televize tak začnu u telky za 20 a skončím za 60. Ve finále na ní koukají děcka, drahá a já čučím do poče.. :-) Kino mám 20 let stálo v té době fakt nesmysl a pustím ho max jednou za týden. Nejvíc muziky poslouchám ze sluchátek. Kamarád muzikant má sestavu za kterou by si kdejaký audiofil nechal useknout ruku a, že bych slyšel velký rozdíl mezi tím co mám doma a slyším u něj to tedy zase ne. Tedy dokud nepustí gramofon, který nemám a nehodlám pořizovat. V zásadě chci v cenové relaci původně 10 pak 15 a ted 40 pořídit sestavu která bude nejlépe "sedět" mému uchu.Udělám to jak poradil vencaxxx. S někým se na rovinu domluvím, využiji jeho poslechovku dám kompenzaci, nebo se bude dát domluvit podobná cena jako je venku. Pát tisíc za záruku rád obětuji ale pochybuji ten rozdíl je skoro 40%.
Igo67
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků