Prosba o pomoc s výběrem reprosoustavy k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JaLo 7. 3. 2019 11:06

Rád bych požádal o radu ohledně výběru reprosoustavy. Chtěl bych si pořídit reprosoustavu nejlépe dva sloupové repro, centr a dva zadní efektové. Místnost, kde je TV je velká (spojená kuchyně a obývák), nicméně výklenek, kde je TV a gauč má 3 x 3,2m, viz. foto. Repro bych chtěl připojit na receiver Yamaha HTR-4068. Poslouchám skoro vše (podle nálady) - pop, rock, manželka folk, ale občas i vážnou hudbu. Sestava by měla sloužit i jako domácí kino k TV. Nejsem žádný audiofil, takže jsem se zatím díval na repro sestavy kolem 20.000,- Kč. Kolega v práci mi doporučil setavu Heco Victa Prime set 702 Chtěl jsem se zeptat, zda je to dobrá volba, popř. zda by jste doporučil jinou sestavu. Otázka také zní, zda má smysl vůbec do výklenku přemýšlet o sestavě 5.0. Zda se spíš nezaměřit pouze na sestavu dva sloupy + centr.
Ještě jedna otázka - jak je vidět na fotce, za gaučem jsou schody = volný prostor do prvního patra. Nevím, zda s tím nebude nějaký problém.

Děkuji za pomoc.
Přílohy
obyvak1.jpg
JaLo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 3. 2019 11:51

Kam chceš umístit ty zadní repro?
Nebylo by vhodnější uvažovat spíše o stereo sestavě, která bude za danou částku kvalitnější než AVR + 5 repro?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaLo 7. 3. 2019 12:11

Zadní repro jsou problém. Uvažoval jsem o sloupu + držáku na zeď. Ale prostor je komplikovaný. Proto jsem psal, zda se nezaměřit jen na přední repro (sloupy+centr). Nevím zda by byla lepší stereo sestava - jsem amatér, který chce vyměnit repro (původně ze starého minisystému) za něco lepšího. Byl bych rád, kdyby mi s tím někdo pomohl - zkoušel jsem hledat sám, pročetl spoustu komentářů, ale čím víc čtu, tím víc se bojím vybrat. Díky moc.
JaLo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 7. 3. 2019 12:20

a ten reciever už vlastníš? a pokud ne kolik uvažuješ celkem investovat, ten centr neni zas tak nutný, stereo ti případně pokryje celý přední prostor
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod JaLo 7. 3. 2019 12:24

Ano, Yamahu už vlastním - jsou k ní připojeny ty reproduktory na fotce (ze starého minisystému).
JaLo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 7. 3. 2019 12:36

jestli stereo nebo DK si musíš rozmyslet sám... je pravda, že stereo slušné DK nenahradí, ovšem za tyto peníze a především v tomto prostoru na slušné DK zapomeň
řešil bych to stereem - tam jak je lampa dát levé sloupové repro (skříňku vyhodit) a vpravo před kytku (tu taky vyhodit) pravý sloup - a pokud bys chtěl i centr, tak by možná mohl být nad TV, mírně sklopený dolů...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 3. 2019 13:13

Pokud pojede ve stereu tak je centr imho pitomost. Navíc by byla škoda ke stereu neporidit stereo zesilovac/receiver. Já jedu jen stereo, dřív jsem měl kino z výše zmíněných Heco Victa a ve stereu mám často lepší zážitek. Ono je to tak že kino mi udělá efekty, to ano, ale celkově bude kvalita při stejné investici horší, celkem výrazně. A efekty jsou super pokud někdo kouká 90% času jen na akční filmy, ale na všechno ostatní už je imho stereo lepší, na hudbu to je bez diskuse. I tak se mi občas stane že se při sledování filmu otočím protože jsem slyšel nejakej zvuk zezadu a až pak mi dojde že to bylo ve filmu a ne že mi za zadama proběhlo dítě nebo manželka :D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JaLo 7. 3. 2019 13:18

Díky za radu. Přikláním se spíš také ke stereu - myslím, že to bude rozumnější než zkoušet domácí kino v tomto prostoru. Nějaké konkrétní sloupové repro by jste mi doporučili? Já se díky kolegovi díval na Heco victa prime 702 - líbil se mi frekvenční rozsah 20Hz - 40Khz a citlivost 91dB. Ale určitě bych si spíš nechal poradit.
JaLo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 3. 2019 13:39

Napřed by ses měl rozhodnout, jestli chceš to stereo provozovat na stávající Yamaze, což moc nedoporučuji, nebo ji prodáš a pořídíš stereo zesilovač nebo receiver. Podle toho by se pak doladily reprosoustavy.
Taky je důležité vědět, co všechno bude zdrojem zvuku a tedy připojeno k receiveru a jakým způsobem - cinch, optika, coax, HDMI...
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaLo 7. 3. 2019 14:59

Chtěl jsem původně vyměnit jen reproduktory. Nechám si ale poradit, jak by jste to řešili vy. U Yamahy využívám vestavěné Spotify a internetové rádio. Jinak je připojen přes HDMI satelitní receiver. S TV byla Yamaha spojena optikou, ale nějak jsem nepřišel na to, jak vypnout repro v TV, když hrála Yamaha. Takže zvuk z TV je v současné době poslán přes HDMI ARC - to se repro v TV vypínají.
JaLo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 7. 3. 2019 15:53

Pro JaLo. Dovolím si přidat svůj názor a případně konkrétní doporučení. Jak jsem tak četl tvé potřeby a možnosti, nejdostupnější variantou budou bazarovky a následná mírná úprava prostoru (jak již někdo popisoval). Sloupové repro by mělo být totiž od sebe min. 2,5 - 3 m a to kvůli zachování prostorovosti (P/L rozlišení) zvuku. A v případě zadního bassreflexu taky cca 0,5m od zadní stěny. Pro zachování možnosti propojení s TV, satelitem (pouze zvuk, obraz přímo do TV) a všemožné konektivity (BT, WiFi, Spotify...atd.) bych doporučil stereo receiver s dig. vstupy - třeba tady vážně dobrá Yamaha R-N500 (https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... a-r-n-500/) nebo klidně novější a zvukově povedený model R-N402D (https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -stribrny/). Samozřejmě i jakýkoliv jiný, který je k prodeji za "rozumné" peníze a splňuje výše popsané. Co se týče repro, tak tam v cenové hladině odpovídající cca tvému rozpočtu jsou nyní dostupné třeba vynikající Klipsch RP-250F (https://elektro.bazos.cz/inzerat/100994 ... cherry.php) a nebo tyto AQ Labrador 8 (https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... soundcare/), které mají přední bassreflex, což vyřeší problém vzdálenosti repro od zadní stěny v takto malém prostoru. Možností je jistě samozřejmě daleko více, ale chtěl jsem tě navést k úvaze o kvalitním zvuku za "rozumné" peníze. Tak hodně zdaru... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 7. 3. 2019 17:30

Se zadnímy satelity není problém, dají se umístit na držáky ve výšce těsně nad dveřmi a natočit dolů. Kabel nad dveřmi nějak zamaskovat, případně zvolit v bílé barvě ať to nebije do očí a zbytek vést po zemi k AVR.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 7. 3. 2019 18:20

Vzhledem k tomu, co máš do AVR zapojeno přes HDMI bych ho zatím nechal, zvlášť pokud vyhovuje funkčně a pokud bys třeba zvažoval i tu konfiguraci 5.0.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 3. 2019 18:30

To johanx:
Čoveče,ty zadni satelity bys dal nad jaký dveře? U sebe doma?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod johanx 7. 3. 2019 18:39

Bazi36: Jasně, mám vyzkoušené. Co je na tom k divení?

-- 7. 3. 2019 18:49 --

Tady je moje bývalé kino Mission, které jsem posunul dál. Bohužel fotky kdy u mě zadky visely, nemám. https://johanx.rajce.idnes.cz/Audio_Video#IMG_0351.jpg

P.S. Moment, u těch schodů nejsou dveře ale volný prostor? Tak se omlouvám. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků