Nemoc zvaná reprosoustavy.

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 3. 2019 13:04

V tom,jestli se ti po výměně repro zlepsi nebo zhorsi zvuk,se poradit nedá. Zalezi na cele sestave. Nikdo nevi,co mas za zdroj zvuku,jaky pouzivas zesilovac atd. Zensory nejsou spatne budky,nicmene hraji do hezka a kupodivu potrebuji i podobny charakter siliče. S marantzem mi tedy hraji vic nez fajn,nicmene na souhru treba s yamahou si tu nekteri členové stezují. Upozornují na plochý,nudný zvuk bez dynamiky.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Daly90 7. 3. 2019 11:18

Právě jsem narazil na sympatické sloupky od Castle Acoustic, Severn 2SE. Podle ohlasů velice zdařilé. Měl někdo možnost tuto značku resp.: konkrétní model slyšet? Líbí se mi použité materiály, i decentní klasický design. Karbonový woofer je běžně drahá záležitost, ale tenhle vzorek se nabízí za 10k.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 3. 2019 16:44

Daly90 píše:TNavíc bych měl větší radost z vlastnictví většího jména, jako je Bowers&Wilkins, Castle acoustic nebo Dali.

Mám to přesně opačně. Radši bych koupil něco od "méně světového" VMAudio, než od "tuctovky" B&W :-)
Samozřejmě to ber jen jako hoooodně zjednodušený pohled ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Daly90 7. 3. 2019 19:57

Tak já vysekl jenom několik málo značek... viděl jsem krásný modely za velice zajímavý ceny. Nedávno třeba Logany. Ale pointa byla spíš ve srovnání "jetých" aparatur vyšší třídy, nežli nových třídy nižší. Navíc si soustavu za 50k nekoupil před X lety trouba, co na tom chtěl honit velký basy a balit na to buchty, ale někdo, kdo věděl, co si kupuje a náležitě o takové reprobedny pečoval.

-- 7. 3. 2019 20:01 --

Vagi píše:
Daly90 píše:TNavíc bych měl větší radost z vlastnictví většího jména, jako je Bowers&Wilkins, Castle acoustic nebo Dali.

Mám to přesně opačně. Radši bych koupil něco od "méně světového" VMAudio, než od "tuctovky" B&W :-)
Samozřejmě to ber jen jako hoooodně zjednodušený pohled ;-)


Zjednodušený je hlavně v dostupnosti :D zkus si na bazarech najít Mission, nebo Bowers@W. a vyleze toho na tebe tuna... Začni hledat VMAudio a nenajdeš skoro nic.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 8. 3. 2019 08:37

trempik píše:Proto postrádám skupinové recenze,přímé srovnání v kategorii do 10000,do 25000 apod.

Ale skupinove testy su v casopisoch, napr. v ceskom Stereu, v nemeckom Audiu, Stereu, Stereoplay alebo v anglickych Hi-fi Choice, What Hi-fi ... Nie je dobre sa na ne uplne spoliehat, ale myslim si, ze na nejaku zakladnu orientaciu stacia.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 8. 3. 2019 13:26

Acoustic energy A309,A109. Uz jsem o nich psal,moc me jejich zvuk zajimal a tak jsem vyposlechl. Je fajn,dát jim trochu prostoru,s hroty posazenými na vyvýšené podložce(žula,beton). Zvuk mnohem pevnějši než obyčejné umístění např na koberci. Větší 309 velmi delikátní zvuk,už takový audiofilní. Cena do 35.000kč, vzhledem ke zvuku, víc než vstricná. Velké prekvapení A 109. Na jejich "nevelikost" velký zvuk a talent pro rockovou hudbu. Tady musím dát za pravdu Březinovi z hifivoice. Cena kolem 19.000kč. O dost dynamičtější zvuk než populární dali,qacoustics,monitor audio. Do místnosti kolem 20m2 jak pr.del na hrnec. Jiz se objevily na bazaru za velmi vstricnou cenu (majitel po prestehovani na barak,vzhledem k nove velke mistnosti, presedlal na atc). Dulezite je,ze oboje soustavy zahrají moc hezky s dnesnim novým lowendem(marantz,yamaha).Zkratka je dobre dat obcas prednost i ne tolik proflaklym znackam. Mou sympatii maji napr i vma. A na bazaru tez xavian piccola 26.000kc. Opravdový dospely zvuk-paráda.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod trempik 14. 3. 2019 19:59

Možná bych to shrnul jednoduše, ale tento postoj jsem ještě vnitřně nevstřebal. Zatím jsem si všiml, že na Hifivoice se bedny o ceně X testují na komponentech , každý za cenu 2X. Pak i repra za desítku hrají. A do tohoto cenového poměru prostě nejdu. No jo, no.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 3. 2019 22:49

Tak ja konkretne ty acoustic en. poslouchal na lowendu marantz,yamaha,jak píšu. Zvuk paradni. A profi testovani vetsinou probiha na redakcnich sestavach,naposlouchanych,stale stejnych,aby byla recenze objektivní. Kdyby se pouzivaly pro kazde repro jiné,adekvatni komponenty,byl by v tom takovej maglajz,ze by nikdo nevedel,jestli tak hrajou ty bedny,nebo ten pokazdé jiný komponent.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod trempik 20. 3. 2019 11:46

Přesně tak, musí být nějaká stabilní reference.
trempik
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků