AV receiver vs Stereo receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rosswell 11. 3. 2019 15:13

Řeším dilema, jsem rozhodnutý jít do sterea receivru https://www.l-e.cz/onkyo-tx8270
Jen nedokážu odhadnout, jak budu spokojený s výkonem při sledovaní filmů, říkal jsem si že bych když tak dokoupil centr ke sloupum https://www.l-e.cz/q-acoustics-3090ci ale ten už bych asi nijak nezapojil do toho stereo receivru (nemám pravdu) ?
Sloupy budou https://www.l-e.cz/q-acoustics-3050i
Jinak to Onkyo jsem vybral hlavně kvůli hdmi,bude se přes to poslouchat TV,PS4....
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 3. 2019 15:55

Tak centr do sterea nepřipojíš. Jaké to bude na film ? No jako AVR to nebude, ale poslech hudby bude o mnoho lepší než na AVR. Musíš si sám určit co je pro tebe to pravé, film či hudba.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 11. 3. 2019 16:16

Težko říct, mám to tak 50/50.Třeba teď máme s manželkou období kdy si pouštíme live Queen koncerty, louskám to přes bluray, mé Logiteky co mám doposud v obýváku (5+1) dělají slušný randál, ale předpokládám že sestavu co se chystám kupovat posune laťku o hodně výš.Když se díváme na filmy tak manželka stejně bere pořád ohledy na sousedy takže ubírá subwoofer a randál jako v kině stějně neuděláme.Proto chci jít do stereo sestavy a jít raději do kvality něž do randálu.

jěště jsem se ani nedokopal zajet si ty bedny poslechnout.Mám na výběr Třinec nebo Frýdek-Místek, myslíte že ve studiu mi budou schopni pustit i nějakou video ukázku třeba rip z bluray (MKV) ?Nikdy jsem nebyl v podobném obchodě s audiem :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 3. 2019 16:28

Každopádně pořízení sterea co jsi vybral v této ceně bude o hodně kvalitnější než AVR + repro 5.1. za stejnou cenu. U DK bys musel dost razantně připlatit.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 17:11

Pokud netrváš na novém, dají se dnes do 20 tis. Kč koupit velmi zajímavé AV receivery staré 4-5 let s původní cenovkou kolem 60-70 tis. Kč, které už ani ve stereu neudělají žádnou ostudu a na filmy to bude velmi slušný zážitek.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majkl56 11. 3. 2019 17:15

Také přemýšlím o obnově strojů. Mám starší Onkyo AVR. Myslel jsem si původně taky na 8270, ale vyděsilo mě zjištění, že to je vykuchaný AVR. Přitom si v recenzích libujou, jak to krásně hraje, jak proti nějakýmu pěti a víc kanálovýmu přístroji je znát kvalita jen stereo řešení a dražší součástky, kvůli menší potřebě šetřit. Tak nevím a jsem "volaako zmeťěný". Když jedu na svým pětikanálu jen ve stereu, tak je to blbě. Když ve fabrice ten samej pětikanál vykuchaj a udělají z toho "stereo" tak už je to dobře? Netuším co je pravda, zatím jen sbírám informace a nebyl jsem někde poslechnout. Spíš mě to táhne k Yamaze 803, ta vypadá na poctivější stereo řešení.
Majkl56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 3. 2019 17:35

u kvalitní stereo sestavy centr nepotřebuješ a ani nepoznáš, že tam neni, spíš absence zadních efektů bude dost znát, jinak bych ale šel raději do klasického stereo zesilovače než do stereo recieverů pokud tedy nevyžaduješ používat nějakou moderní aplikaci přímo v zesíku
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 17:46

Lybuna píše:u kvalitní stereo sestavy centr nepotřebuješ a ani nepoznáš, že tam neni


No u sterea, tedy dvoukanálového zvuku L + P to opravdu nepozná, protože by centr neměl, co hrát :-). Ve stereu není pro centr zvuková stopa.

Pokud je ale řeč o multikanálu 3.0 vs stereo 2.0, tak tam je rozdíl ve výsledném zvuku samozřejmě obrovský. Žádný virtuální centr tvořený zvukem ze dvou repro jej nenahradí. Sestava 3.0 dává ve výsledku mnohem reálnější a obsáhlejší zvukové pole než 2.0. Musí ale být dodržena některá základní pravidla: stejné výškové a středobasové reproduktory ve všech bednách, centr objemově co nejpodobnější hlavním repro, centr nezašoupávat do nábytku, ale ideálně na stojanu popř. na nožičkách na kraji racku, stejná kabeláž stejné délky ke všem repro...
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rosswell 11. 3. 2019 18:02

Ještě možná váhám nad https://www.l-e.cz/yamaha-r-n803d

Má dvě optiky,jednu bych propojil z TV a tím pádem by šel zvuk přes hdmi z PS4 není tomu tak ?Asi to bude hrát lépe než to onkyo :lol:
Akorát bych přišel o funkci že Stereo receiver se nezapne současně při spuštění TV....Tím pádem manželku moc nepotěším :lol: :lol: :hm
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 3. 2019 18:26

Bubáku to vím taky, bylo to myšleno, že když máš kvalitní stereo tak ti centr nechybí a rozdíl tam tedy zas takový není a obrovský už vůbec
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod exncom 11. 3. 2019 18:34

Majkl56 píše: Myslel jsem si původně taky na 8270, ale vyděsilo mě zjištění, že to je vykuchaný AVR. Přitom si v recenzích libujou, jak to krásně hraje, jak proti nějakýmu pěti a víc kanálovýmu přístroji je znát kvalita jen stereo řešení a dražší součástky, kvůli menší potřebě šetřit.


Můžu poprosit o zdroj pro povrzení této informace? 8270 vlastním, měl jsem předtím AVR a ten rozdíl je docela velký.
exncom
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 11. 3. 2019 18:38

Majkl56 píše:Také přemýšlím o obnově strojů. Mám starší Onkyo AVR. Myslel jsem si původně taky na 8270, ale vyděsilo mě zjištění, že to je vykuchaný AVR. Přitom si v recenzích libujou, jak to krásně hraje, jak proti nějakýmu pěti a víc kanálovýmu přístroji je znát kvalita jen stereo řešení a dražší součástky, kvůli menší potřebě šetřit. Tak nevím a jsem "volaako zmeťěný". Když jedu na svým pětikanálu jen ve stereu, tak je to blbě. Když ve fabrice ten samej pětikanál vykuchaj a udělají z toho "stereo" tak už je to dobře? Netuším co je pravda, zatím jen sbírám informace a nebyl jsem někde poslechnout. Spíš mě to táhne k Yamaze 803, ta vypadá na poctivější stereo řešení.

A kde jsi to četl, že je to jen vykuchaný AVR ??? :hm

-- 11. 3. 2019 18:41 --

Exncome jsi s tím receivrem spokojený? Co máš za bedny?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 18:41

Lybuna:
Já jsem tohle taky tvrdíval. Do okamžiku, než jsem si to vyzkoušel :-). Centr je plnohodnotný samostatný kanál a u filmů z něj jde obrovské množství informací. Pokud se vypustí a zvuk z něj se zamíchá do zbylých repro, je výsledek prostě zřetelně slyšitelně jiný. Jestli je nebo není slyšet, že hrají 2 či 3 bedny.... Mně to přijde jako významný rozdíl. A to moje multikanálová sestava není žádný highend, řádově v relaci 140 tis. Kč (AVR, 3.1 repro, kabeláž). Na špičkových sestavách je rozdíl ještě větší.

Nutným předpokladem samozřejmě je správné rozmístění repro a posluchače. Pokud má někdo mezi L a P repro 1.5 m, centr mezi nima a poslouchá ze 4 metrů, pak to nemá moc valný smysl...
Naposledy upravil Bubak_Praha dne 11. 3. 2019 18:48, celkově upraveno 1
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 3. 2019 18:48

No to je hezké co říkáš ale zde se debatuje o STEREO sestavě
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl56 11. 3. 2019 18:49

Majkl56
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků