AV receiver vs Stereo receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 18:51

Leony5:
Než začneš poučovat, nejdříve čti. Název vlákna "AV receiver vs Stereo receiver" a hned v prvním příspěvku "říkal jsem si že bych když tak dokoupil centr ke sloupum"...

Ach jo :oboze .
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 3. 2019 18:55

jenže on se zvuk s audio stopy určené pro centr přimíchává i tak do L a P kanálu a opačně, mě po testování naprosto stačí stereo
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 18:59

Nemas pravdu, nezlob se. L, P a C jsou tri ruzne na sobe nezavisle kanaly, ktere hraji kazdy svou zvukovou stopu bez ohledu na to, co hraji ostatni repro. K zadnemu michani nedochazi, pokud je vse spravne nastaveno.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 3. 2019 19:03

No přečti si to sám ještě jednou. Centr chtěl připojit k stereo r. Onkyo
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 3. 2019 19:04

tak si poslechni třeba levý reproduktor při dialogu postav který má reprodukovat centr a uslyšíš, že dialog i když méně hlasitě je slyšet i z něj, z poslechové pozice to samozřejmě slyšet neni
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 19:26

Leony5:
Nene :-D , jestli to nedelas schvalne, tak tedy.... :-) :-) :-) . PRAVE KVULI potencialnimu centru zvazuje i AVR... Chce to chapat VYZNAM textu, ne jen jednotliva slova :oboze .
Vlakno je o tom, jestli stereo nebo AVR s centrem. V prvnim prispevku to mas vice nez srozumitelne zformulovano....

Lybuna:
To, ze v L a P kanale jsou nekdy i dialogy, neznamena, ze se do L a P micha zvuk centru. Jindy jsou dialogy zase jen v C nebo jen v L nebo jen v P..... Jsou to tri na sobe nezavisle plnohodnotne kanaly. Je to stejne nesmyslne, jako bys rikal, ze ve stereu se do P micha L
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 3. 2019 19:33

rosswell píše:Řeším dilema, jsem rozhodnutý jít do sterea receivru https://www.l-e.cz/onkyo-tx8270
Jen nedokážu odhadnout, jak budu spokojený s výkonem při sledovaní filmů, říkal jsem si že bych když tak dokoupil centr ke sloupum https://www.l-e.cz/q-acoustics-3090ci ale ten už bych asi nijak nezapojil do toho stereo receivru (nemám pravdu) ?
Sloupy budou https://www.l-e.cz/q-acoustics-3050i
Jinak to Onkyo jsem vybral hlavně kvůli hdmi,bude se přes to poslouchat TV,PS4....

Tož čti.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 19:34

Ctu AVR receiver vs Stereo receiver. Jak by ten centr ke stereu asi pripojil, kdyby nezvazoval AVR :-D ?
O cem se to pres? Ego ti zastinilo rozum.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 3. 2019 19:41

Nikoho neurážej a neprovokuj. Nauč se číst.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 19:44

Nikoho neurazim ani neprovokuju. Jen nevim, jak se zapojuji 3 kanaly do dvoukanaloveho zesilovace, pokud by platila tva podivuhodna teze. Proto se ptam:

Jak by zapojil centr, kdyby nezvazoval AVR namisto stereo receiveru?
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 11. 3. 2019 19:47

vzdyt se na to ptá, píše že chce stereo, že k tomu centr asi nepripoji. O AVR tam není ani zmínka, to už je čistě tvoje dedukce.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 11. 3. 2019 19:50

Tak to se musim smat. To dalo tem vasim teoriim na ***** :)
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 11. 3. 2019 19:52

Hoši v klídku prosím :) Bubaku stejně asi zustanu jen u toho sterea.Spíš kdyby jste mi dokázali říct jestli mám volit onkyo a nebo tu yamahu.

Nebo tu někdo psal jen zesilovač jestli jsem rozumněl správně jako toto https://www.l-e.cz/yamaha-a-s701#92=9 misto stereo receivru ?Moc nechápu v čem je rozdíl :hm jen že to nemá display? :hm Jsem v tom trochu ztracen
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 11. 3. 2019 19:53

Nazev vlakna neni moje dedukce. Zkuste si odpovedet na mou otazku a snad to dojde...

Je to pritom TAAAK jslednoduchy. Nazev vlakna nastoluje otazku zda AVR nebo stereo. Prispevek vysvetluje duvody tehle otazky - ma vybran stereo, ale mozna bude chtit centr (proto v nazvu vlakna AVR).

Proc je to pro vas takova zahada :-D ?
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 3. 2019 20:31

Bubáku, zvuková stopa je jen jedna a zvuk se šíří všemi směry a logicky to co vychází z centru je více či méně slyšet i z frontů a opačně, pokud tedy zvukař neni Bubák z Prahy. Ale tady šlo o to, že rosswel řešil jestli avr kvůli centru nebo jen stereo bez, a já zastávám názor, že centr mu pokud půjde do sterea chybět nebude protože mu veškerou přední scénu i s přesnou lokalizací bez problému obsáhne i stereo a o nic nepřijde
Naposledy upravil Lybuna dne 11. 3. 2019 20:32, celkově upraveno 1
Lybuna
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků