Čínske Chi - Fi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 3. 2019 12:23

Vnímám největší problém tohodle koníčku nemožnost (po)řádného srovnání. Proto se tu hodně lidí zdráhá něco s jistotou vybrat, protože (v ČR) není způsob. V Audigu si poslechneš/koupíš IT04, FH5, qJays a tím jsi v českých luzích a hájích skončil. S velkými sluchátky je to v pohodě, ale IEM tu kupovat nejdou. Jestli i tohle není důvod proč někteří raději vlastní desatery $20 IEM z Aliexpressu než aby měli jedny pořádné :D
Sám bych asi teď nejspíš nebral FH5 (ačkoliv jsou za ty peníze výborný), ale asi šetřil na nějaký high-end kdyby tu byla možnost poslechu třeba Andromed, Prophile, Oriolus, Jomo a dalších na jednom místě, u jednoho stolu.
Vypadá to, že pro end game výběr bude potřeba vycestovat. Už blízká Vídeň na tom bude evidentně o dost líp než Praha.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 14. 3. 2019 13:51

100% souhlas. Alespoň díky za zlatý Audigo. Je šance tam přijít se svými oblíbenými, půjčit si několikrát dražší a v klidu to na své muzice porovnat. Já bohužel zkusil iT04 :shock:
Ty FH5 mne zaujaly jednak tím jak hrajou, jak jsou zpracovaný a samozřejmě v neposlední řadě cenou.
Já ty špunty pořád chápu jako na ven a proto se mi do toho nechce vrážet tolik. Takže za to zase na druhou stranu díky Chi-Fi, aneb jak je na předchozí straně názor "ladiče" :tleskani
A jestli to není uplně off topic, kde se dá někde dostupně vyzkoušet něco z "vyšší ligy"?
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 16. 3. 2019 12:51

Už třetí den mám na uších Senfer DT6 a jsem pořád u vytržení. Překvapením už bylo, že přišly v té líbivé stříbrné barvě a s pořádným černým pleteným kabelem.
První dojem je, že hrajou v celém pásmu velmi detailně a transparentně. Od basu po středy (včetně) je to do L, přirozený a plný. Ale teprve od středů dál začíná mazec. A z takhle vychytaných vejšek jdu do kolen :o) Jsou plný, transparentní a vytažený tak vysoko, až to může být zpočátku nepříjemné. Ale pohltí a nepustí. Živáky jsou tak živý, že už snad víc být nemůžou. A vokály ještě živější.

Jsou těžký a mají užší krček
Různé polohy v uchu, různý zvuk - hodně/málo basu nebo světlé/ostřejší výšky
Krmeno ze Shanling M0
Jsou asi citlivý na zdroj - Přes Fiio E12 je charakter zvuku naprosto odlišný (hodně basu, smooth výšky), u M0 je citelný rozdíl mezi Hi a Low Gain

DT6 již s lehčím kabelem. Původní černý je s mic.
DSC_6885.jpg
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 17. 3. 2019 10:36

Nekupoval někdo náhodou Fiia FA1? Resp. jestli je už někdo má, tak dejte vědět info.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 20. 3. 2019 07:48

ondrasheq píše:Přidej si do seznamu ještě Sony XBA-N3AP. Velmi dobré recenze, dobrá cena, Crinacle ranking B+ (tedy ve stejné společnosti s např. iBasso IT04). Osobně půjdu asi do nich, velkým argumentem je možnost je případně vrátit (nákup v ČR). Uzavřel jsem definitivně možnost naslepo objednávat chi-fi za 400 USD s rizikem, že mi nesednou a pak to tady za polovinu ceny prodávat.


Záleží jaký zvuk člověk preferuje, ale N3 jsem koupil a byl jsem téměř znechucen jejich tučným pomalým basem. Berte s rezervou, zřejmě jsem rozmazlený z velkých planárů co se basu týče...
Krom toho basu byli parádní, zatím asi nejlépe vyladěné výšky co jsem ve špuntech slyšel - lineární, bez jakýhkoli peaků/dipů. Sám bych přidal kapku na 3kHz, ale to už bych si moc vymrčoval.. Ale ten bas :-!
Nicméně vím, že tu mohou být i i milovníci "Sony house" zvuku, pro které N3 může být endgame..

FH5 jsou imho v tomto ohledu daleko lepší, IT04 vnímám jako přímý upgrade z FH5. Kdo na ně má a sednou mu do ucha (jsou v Audigu, pro někoho možná moc velké), neváhejte . Sám teď ještě čekám na Kanas Pro a rád bych si ještě poslechl TSMR, pokud se naskytne možnost.
Naposledy upravil rendyG dne 20. 3. 2019 09:39, celkově upraveno 2
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 20. 3. 2019 08:12

Jojo, zatím to vidím stejně. Jen se mi do těch IT04 nechce tolik vrážet, pořád to vnímám jako zábavu na ven.
Psal jsem s prosbou o radu Frantovi, ale nějak nic :'(
No cesta se blíží, zatím sbírám info
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod 4ceratops 20. 3. 2019 21:00

[quote="amarok"]Už třetí den mám na uších Senfer DT6 a jsem pořád u vytržení. Překvapením už bylo, že přišly v té líbivé stříbrné barvě a s pořádným černým pleteným kabelem.
První dojem je, že hrajou v celém pásmu velmi detailně a transparentně. Od basu po středy (včetně) je to do L, přirozený a plný. Ale teprve od středů dál začíná mazec. A z takhle vychytaných vejšek jdu do kolen :o) Jsou plný, transparentní a vytažený tak vysoko, až to může být zpočátku nepříjemné. Ale pohltí a nepustí. Živáky jsou tak živý, že už snad víc být nemůžou. A vokály ještě živější.

Jsou těžký a mají užší krček
Různé polohy v uchu, různý zvuk - hodně/málo basu nebo světlé/ostřejší výšky
Krmeno ze Shanling M0
Jsou asi citlivý na zdroj - Přes Fiio E12 je charakter zvuku naprosto odlišný (hodně basu, smooth výšky), u M0 je citelný rozdíl mezi Hi a Low Gain

DT6 již s lehčím kabelem. Původní černý je s mic.



Absolútne s Tebou súhlasím. Tieto Senfery používam druhý mesiac a sú to neskutočné zlatíčka. Bas sa zahorením otvoril a získal na objeme. Stredy a výšky považujem v cenovej kategórii minimálne do 50 eur za referenčné. Ich cenu 21 eur vo vzťahu k poskytnutej kvalite vnímam v podstate ako poštovné :lol:
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 21. 3. 2019 09:57

Zvukový "problém" některých čínských sluchátek (např. Uiishii HM7, Senfer DT6, Swing IE800) je, že jim schází pasivní tlumení výšek. Nemají ani zakrytý vnější okraj měniče (jako mají např iBasso IT01 nebo Senny HD6xx), ani nemají žádný tlumící materiál před měničem.

To pro někoho nemusí být vůbec problém a naopak tento superčistý projev vyhledává. Třeba pro vokální nebo instrumentální/orchestrální hudbu.

Ale pro rockovou, popovou a další moderní hudbu je vhodné nějaký výšky-tlumící materiál před měnič vložit.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 1. 4. 2019 08:16

K předchozímu ještě doplním, že s výškami taky hodně udělá změna silikonových nástavců za pěnové. (Nejen s výškami.) Rozdíl by se dal přirovnat k výměně koženkových náušníků za velurové u velkých sluchátek.
Výšky ztratí trochu detailů, jiskry ... výměnou za měkčí podání.

Což u některých špuntů nemá smysl, ale třeba u opěvovaných DT6 je to posun k univerzálnějšímu poslechu.

Co říkáte? Že ještě nemáte experimentální DT6ky?
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 3. 4. 2019 11:15

Vrátily se mně z Chi-Fi tour ZS10ky a tak mám možnost je poslouchat na M0. No, stoupají v mém žebříčku mnohem víš.
(Taky je možný, že mně je pánové při tour rozehrály - donedávna jsem poslouchal na nízkou hlasitost.)
Ne, že by měly technicky na např. DT6ky, ale jsou parádně vyvážené a lehce zvýrazněné vyšší středy/nižší výšky jsou pro mě jedině bonusem.

Teď koukám, že na phonografu jim přidali hodnocení pro "Vents not Blocked", a dávají devítky. A musím s nimi souhlasit. http://www.thephonograph.net/KZ-ZS10-review
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 3. 4. 2019 13:01

Ano, ja to tvrdil už dávno, že to jsou výborná sluchátka za vynaložené peníze.
Pokud se k nim najdou, pro posluchače, vyhovující nástavce, vhodné i na dlouhodobý domácí poslech.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod 4ceratops 26. 4. 2019 19:57

Tak som si dnes večer prehadzoval na striedačku KZ ZS10 a Senfer DT6 (na DAP FIIO M3K). Dospel som k záveru, že k ZS10 sa už nemám chuť vracať a DT6 ich napriek polovičnej nákupnej cene porážajú, ani sa pri tom nezapotia. Rozdiel vo vyváženosti jednotlivých pásiem (neutralita) a najmä tak dôležitá kvalita stredov (KZ majú stredy bohužiaľ až s jemným nádychom telefónneho efektu), sú v prípade DT6 posunuté minimálne o úroveň vyššie. Mimoriadne vydarené Chi-Fi, škoda, že sa nedostali do tour.
Naposledy upravil 4ceratops dne 27. 4. 2019 07:48, celkově upraveno 1
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 27. 4. 2019 03:13

To je v těch sluchátkách i piezo?
Přílohy
47579699641800280.jpg
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 27. 4. 2019 07:00

LOPO_X píše:To je v těch sluchátkách i piezo?


Áno, sú to lacné 3-meničové hybridy: dynamický + tlakový + piezoelektrický. Zopár recenzií:
https://audiobudget.com/product/Senfer/DT6/
http://www.thephonograph.net/senfer-dt6-review/
https://david-hahn.wixsite.com/chi-fiea ... T6?lang=en
https://nobsaudiophile.wordpress.com/20 ... ions-pics/
https://audiofool.reviews/2019/03/27/senfer-dt-6/
https://www.audioreviews.org/senfer-dt6-review/

Vymenil som na nich nástavce za SpinFity (z dôvodov praktických) a kábel za 8-žilový KZ (z dôvodov viacmenej estetických).

Ako sa výrobcovi podarilo dosiahnuť takú kvalitu (zladenosť jednotlivých pásiem za pomoci hybridnej konštrukcie), strčiť tam aj piezo a predávať to za 20€ (!!!), je možné vysvetliť snáď len občasnou surealitou segmentu Chi-fi. V každom prípade, vďaka za ne.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 27. 4. 2019 09:55

Dík za tip. Objednáno k porovnání na vlastní ucho mezi KZ 5 a KZ 10.
ramones
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků