Zahřívání OLED TV - je to normální?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 3. 2019 13:41

Ahoj, všiml jsem si, že má OLED od LG (E7) se lehce zahřívá. Když kolem ní projdu cítím malý závan tepla a obrazovka je teplejší. Není to nic hrozného, horká není :D

Nikdy jsem si toho nevšiml...je to u OLEDu normální?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 15. 3. 2019 16:07

Nenasel jsem spotrebu, nicmene je urcite vyssi nez u LCD, takze se neni cemu divit. Moje 50" plazma si bere az 400W a hreje hodne, tohle bude neco mezi.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 15. 3. 2019 16:51

Ked som mal plazmu Panasonic, ta som citil velky zavan tepla pri prejdeni okolo obrazovky, pri terajsom OLED Philips to necitim vobec.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 15. 3. 2019 18:37

Já to teď zkoušel a obrazovka teplá není (svítivost panelu na 60),ale taky jsem měl někdy takový pocit teplejšího závanu,když jsem šmátral okolo tv,ale teď nic,v pohodě.Myslím,že to může být od elektroniky a při závanu vzduchu odvede vzniklé teplo do blízkého prostoru tv a tím možná vznikne teplejší závan.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Luda9sl 15. 3. 2019 19:22

Oled se zahřívá.Ne tedy jako Plazma ale zahřívá se. Dokonce i některé LCD jde cítit jak se obraz hřeje.Hlavně při hodně světlých scénách.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod polda 15. 3. 2019 19:45

Správně, vyzkoušet to můžeš i na krámě, jak přesvícený obrazovky krásně hřejou.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 3. 2019 23:06

Teď jsem koukal do nastavení a jas byl vyšponovaný na 100, asi si s tím má malá kopie hrála :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 3. 2019 10:07

orgasmic určitě je normální, že se OLED zahřeje. Ale jak píšeš, zkus přehodit nastavení pro běžný lid koukající se na telku doma, minimálně v mírné temnotě. Je zbytečné to mít naplno. Pokud tedy zrovna neřešíš sledování HDR videí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků