DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 3. 2019 09:56

OK diky. Vezmu asi rovnou 3B+ a k tomu nějakou krabičku, zdroj? Je jedno jaký?

Já se chtěl trochu vyhnout tomu že budu muset instalovat SW apod. Že bych vzal něco plug&play, ale to snad nebude nic složitého.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 3. 2019 10:33

Zo zdrojov by som kupil ako uplne minimum original Raspberry, niekde som cital, ze za tu cenu hra obstojne. Ak chces nieco lepsie, zober iFi iPower 5V, mne zmenu zvuku k lepsiemu urcite priniesol... na Allo Boss DAC. Ten iFi je "najtichsi" nelinearny zdroj k RPi. Na druhej strane, niektore karticky od ALLO (napr. DigiOne) maju uz na nej integrovany galvanicky izolator, takze ti staci v podstate akykolvek zdroj.
Osobne by som siel radsej do coax/optiky ako do USBBridge, malo by to hrat lepsie. Nemal som vsak moznost porovnania, su to len dojmy z roznych for.
Experimentoval som dlhsiu dobu s roznymi kartami k RPi a prisiel som k zaveru, ze najlepsie riesenie je, z RPi spravit cisty transport na prehravanie z NASky+Tidal+Spotify a zvuk uz poriesit externym kombom DAC/Amp. PRi transport vydrzi vecnost a ak chces upgrade, uz len vymenis DAC... pripadne amp.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... pdif.5418/
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ro3z.4660/
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 3. 2019 11:31

No já mám právě vyzkoušený že mi přes USB hraje trošku líp, ale zase asi zalezi na zdroji. Mám ještě volnej coax tak to by taky stalo za to možná vyzkoušet. No zatím někde splasim tu malinu a uvidím jak mi to bude vyhovovat softwarově.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SirAnthony 18. 3. 2019 16:18

Dobrý den,
Mel bych prosbu o radu. Chtěl bych si udělat přehrávač internetového rádia plus přehrávání hudby z NASu (flac atd). Ovládání bych rád na mobilu. Předpokládám že budu potřebovat Raspberry pi3+, ideálně asi zvukovou kartu (analog výstup), krabičku, kartu, napájení. A teď, jaký ideálně software na toto řešení použít a také jakou zvukovou kartu. Moje sestava není žádný high end, takže předpokládám že by mě stačila nějaká základní. Hlavně ale jaký software, abych mohl přehrávat ty rádia plus NAS a to ovládání v mobilu.
Předem moc díky za rady.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/mobil+Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Technics RS-BX501+Tesla CM130+Kef Q1+eGreat EG-R2A
SirAnthony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 3. 2019 16:44

Myslím, že keď si prejdeš toto vlákno, nájdeš odpovede na tvoje otázky. Ale aby som ti to uľahčil... veľa internetových rádií má Moode Audio (ale asi tam nenájdeš Európa 2), má ovládanie z mobilu tak ako potrebuješ, ale to majú asi všetky ostatné (Volumio, Roon a pod.)
Zvukových kariet je veľa, záleží na rozpočte. Z tých lacnejších doporučujem IQaudIO PiDac+ (príp. verzia Pro), trošku drahšie no aj lepšie napr. Allo BOSS Dac 1.2, Allo Piano DAC 2.1 + Kali, Mamboberry, najlepšia je momentálne ALLO Katana, ale tam si priplatiš dosť.
Zdroj ... ako minimum zober originál od Raspberry, na počudovanie je celkom dobrý, alebo od Ifi iPower 5V. Ešte sú lineárne zdroje, ale to už asi záleží od karty, či ho treba alebo nie.
Ak to budeš počúvať na sluchátka, pri väčšine z týchto kariet ešte budeš potrebovat sluchátkový zosilovač (PiDAC už nejaký základný zosik má v sebe).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SirAnthony 18. 3. 2019 17:18

Ok, díky za tipy. Na sluchátka poslouchat nebudu, spíš přes repro. Pročtu a okouknu. Díky.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/mobil+Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Technics RS-BX501+Tesla CM130+Kef Q1+eGreat EG-R2A
SirAnthony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbajci 18. 3. 2019 21:38

SirAnthony píše:Dobrý den,
Mel bych prosbu o radu. Chtěl bych si udělat přehrávač internetového rádia plus přehrávání hudby z NASu (flac atd). Ovládání bych rád na mobilu. Předpokládám že budu potřebovat Raspberry pi3+, ideálně asi zvukovou kartu (analog výstup), krabičku, kartu, napájení. A teď, jaký ideálně software na toto řešení použít a také jakou zvukovou kartu. Moje sestava není žádný high end, takže předpokládám že by mě stačila nějaká základní. Hlavně ale jaký software, abych mohl přehrávat ty rádia plus NAS a to ovládání v mobilu.
Předem moc díky za rady.


Ve Volumiu najdeš aj česká rádia v březnové aktualizaci je ve Volumiu Tidal, který byl předtím v placené verzi.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 3. 2019 21:51

Tak jsem rozchodil to Moodeaudio, nějaký tipy jak to nastavit pro co nejlepší kvalitu?
Plus neví někdo jak nastavit přehrávání z Google Play a nebo YT? Resp. streamovat třeba z mobilu? Jde to?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 3. 2019 23:55

Google play a YT netuším, používal som hlavne flacy a mp3 z NAS a vstavanu podporu pre spotify (konečne). Skúsil som však úspešne rozchodiť Tidal cez BubbleUpnp, predpokladam, ze to by mohla byť cesta na streaming z mobilu. Ak mas iPhone, moode ma podporu AirPlay, nikdy som nevyskusal ako zarytý androidak :)
Co sa tyka kvality, na fore pre MoOde Audio je tam jedno (mozno viac) vlákno, ktoré sa venuje rôznym tweakom.
Akú DAC nakoniec mas? Alebo nakoniec si šiel len do transportu?

Ja som sa už tohoto koníčka vzdal, dnes som predal raspberry, kde mi bežalo moode audio... R.I.P. RPi :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 3. 2019 06:04

mám zatím jen obyc rpi 3b+ připojený přes USB do smsl DACu a hraje to dobře. zkusím to bubbleupnp
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 20. 3. 2019 16:37

Ve volumiu je plugin pro přehrávání muziky z youtube. Jinak včera večer jsem zkusil úpravu moode podle postupu v tomto odkazu (http://moodeaudio.org/forum/showthread.php?tid=901) a zdá se, že instalace proběhla korektně.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 3. 2019 19:34

A je to k něčemu? já dneska nainstaloval plugin na Google play music a rozchodil to bubbleupnp.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 25. 3. 2019 21:20

Pokud se použije RPI pouze jako zdroj hudby (Spotifiy, youtube, FLAC atd.) pro externí DAC přes SPDIF. Prosím, nemám v jedné věci jasno... Bavíme se o bit perfect výstupu, v čem bude rozdíl mezi HIFIBERRY DIGI+, JustBoom Digi HAT, Allo Digione a další?

Děkuji za objasnění
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2019 07:57

Patrně bude rozdíl v kvalitě těch karet . Jitter atd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 3. 2019 10:00

Princip je rovnaky, ale prevedenie a suciastky ine a teda aj vysledok je rozdielny. Z tych, co si uviedol, podla recenzii je najlepsi Allo Digione. Ma vlastny galvanicky izolator, nepotrebuje ani specialny " tichy" zdroj, nemal by pustat zvonku bordel. Ak chces to najlepsie, co tento trh ponuka, tak este je Allo DigiOne Signature, ale tam je uz cena dost vysoko nastavena. Kedze tam chces pustat aj YT a Spotify, tak neviem, ci to uz nie je zbytocne. Pouzival som Hifiberry na domace kino, lebo mala coax aj optiku, chvilu som porovnaval s Digione, rozdiel tam bol.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků