Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod R4DY 24. 3. 2019 08:53

Ahojte bude mi tento prehrávač fungovať cez bt s mobilom Huawei p10? Aby som si mohol streamovat hudbu z mobilu do prehrávača. Vďaka za odpoveď.

PS: odkiaľ beriete hi res hudbu?
R4DY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mstk 24. 3. 2019 14:24

Nevidím důvod, proč by neměl fungovat. Já to tak momentálně používám s iphonem 7.
mstk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 24. 3. 2019 14:31

Ano měl by fungovat bez problémů, měl by podporovat i LDAC kodek. Raději bych ovšem vyzkoušel. Co je psáno, nemusí být dáno.

hudbu lze koupit třeba na HDtrack.com, nebo supraphononline.cz. možností je mnoho, koukni třeba na článek http://audioreporter.cz/detail_novinky. ... 8&idkat=36

Nebo Tidal master, mohu doporučit, právě hraje přes mojo do ucha.

pokud bys chtěl brát výraz "odkiaľ beriete hi res hudbu" doslova, prozkoumej notoricky známá úložiště. :-O Na vlastní riziko.

jen na okraj, hi-res bych do M0 nestreamoval přes BT ani s lepším kodekem, nedává to, dle mého mínění, moc smysl. Propoj kabelem OTG, nebo nahraj rovnou do MO na kartu. Normální bezztrát 44/16 a níž se tolik nezmrší, na poslech třeba při práci v pohodě.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 3. 2019 15:48

samozřejmě že jde streamovat do M0 přes BT(LDAC)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R4DY 27. 3. 2019 17:18

Ahojte akým káblom prepojiť mobil (USB-c) s týmto dap-om? Vďaka za odpoveď.
R4DY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 3. 2019 17:48

USB-C -> USB-C překvapivě :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 3. 2019 18:00

Si si isty, ze to bude to fungovat takto bez OTG kabla ak chce M0 pouzit ako ext. DAC ? Mobil s M0 som neskusal zapojit spolu, kedze LDAC je daleko pohodlnejsie a dostacujuce riesenie, takze som to neskusal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 27. 3. 2019 20:14

Kabely mohou být čistě nabíjecí nebo i datové. Takže tenhle třeba nefungoval: url, a tenhle ano url, ale zvuk se seká, nevím proč. Možná je to věc nastavení USB audio playeru. Já tímto způsobem z telefonu do Shanlingu hudbu neposílám (preferuji LDAC), takže to nemusím řešit. Tady (url) je vlákno o tomto problému ale nic kloudného z něj nevyplívá, snad jen že žádná audio firma takový kabel nevyrábí a je třeba hledat funkční model kabelu od neaudio firmy: resp. že ještě můžeš zkusit zaručeně funkční USB-C - Micro-USB kabel od Shanlingu nebo od Fiio (např. Shanling L2), a dát na ten konec s Micro-USB adaptér na USB-C. Těžko říct zda to projde.

Já obecně jsem vždy měl problém s propojkama od ne-audio firem, ale Anker je top ne-audio výrobce, takže pokud by něco mohlo fungovat tak od nich, ale jak píšu, zvuk co čtvrt vteřiny na chvilku vynechá. Na M0 svítí 24bit 48khz, zkusil jsem to různě štelovat v USB audio playeru a nic (audio okruh X hi-res okruh, bitperfect on X off, limit sample rate, buffer size atd atd, a taky nic - zvuk pořád přeskakoval). Mám na M0 firmware 2.2. Dál to řešit to nebudu, protože to nepotřebuji řešit. Zjistil jsem přitom dvě zajímavé věci - 1, na M0 během připojení ukazuje indikátor stavu baterie že je absolutně vyždímaná baterka (a po odpojení kabelu zase ukazuje ikona že je plná), a za druhé, že nestačí propojit obě zařízení kabelem, ale je třeba vypnout a zapnout M0 aby naběhl ten mód kdy M0 ukazuje 24bit a hudba "hraje". A to je přesně to, od čeho by tě měl odstínit kabel od nějaké specializované Audio firmy (Fiio, Shanling, iFi, Audioquest), které však takový kabel nemají v nabídce. Já být tebou tak zkusím Shanling L2 a na něj zapoj adaptér. A pokud to nepomůže, tak v tom výše uvedeném vlákně je zmíněn na konci ještě 1 tip - popátrej, zda není možné použít kabel USB-C na female USB-2 (např. tento od firmy iFi) a do toho USB-2 female zapoj nějaký vhodný datový kabel USB-2 male - USB-C. No a protože jsem dobrák tak jsem to zkusil za tebe - na ten iFi adaptér, který také mám doma, jsem zapojil noname datový kabel USB-2 male - USB-C a ... opět se zvuk seká. Takže oba výsledky jsou stejně špatné - že by za to mohl firmware 2.2? Čekám s upgradem firmwaru na okamžik až bude firmware podporovat LDAC+USB transport, tak jestli chceš pokračování tohoto napínavého nefunkčního příběhu, tak zaškemrej u Bíny zda by nebyl tak hodný, a neuspíšil to, a já ti to po instalaci nového fimrware ještě jednou otestuji. 8-D

Též nevím zda nebude Shanling M0 vybíjet baterku telefonu.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE1 27. 3. 2019 23:48

Nejsem si jist, že je zaručen nějaký zásadní rozdíl ve funkčnosti mezi kabely USB-C - USB-C od audio a computerové firmy. Je pravda, že občas nějaký z nejasných důvodů nehraje, jiný ano. To samé ve veri s uUSB.
V mém případě to funguje v kombinaci M0 - Nokia 7+ a také Xiaomi Mi A1. Kabely z Alzy cca za 200 CZK, značku už nevím. Jev s indikací skoro prázdné baterky u M0 jsem zaznamenal při zkoušení nějakého staršího Honoru s micro USB, nehrálo to a M0 se silně hřál. Odpojil jsem to, neboť jsem měl podezření na přetížení (skoro zkrat) baterie M0. Software jsem používal různé - HIFIcast, HIBY, USB audio pro. Poslední dobou už mobil s M0 moc nepoužívám, na hudbu mám DAP AK s TIDALEM, AK connect a DLNA, a M0 offline, když chci něco na lehko při pohybu venku. No a v nouzi občas vrazím sluchátka přímo do jacku v mobilu, dá se to přežít a alespoň pak ocením, jak skvěle hraje MOJO strčené do čehokoli :-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 28. 3. 2019 08:17

Vysel firmware 2.4
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2019 09:25

Neviem ako vy, ale ja som zlomil nad Shanlingom pomyselnu palicu, tak ako kedysi nad Xduoo. Naslubovali veci a ani po vela mesiacoch nic, len drobne vylepsenia, ktore su sice OK, ale aj tak. Chyba mi najma slubovana moznost paralelneho LDAC receiveru a USB exportu do ext.dac , a tiez funkcia USB DAC + LDAC streaming do sluchatiek. Tieto dve slubene veci boli dovodom, preco som si M0 kupil. Tiez mali reci o custom EQ, ten mne sice nechyba, ale urcite na to cakalo dost ludi.... a asi zbytocne.
Nehovorim, ze M0 ako take je zle zariadenie, ako transport mi sluzi dobre, ale stve ma ten pristup. Takisto ME100 boli slubene v oktobri a v predaji su az teraz. Mozno len nerozumiem marketingu (a to som ho studoval :-) ).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 28. 3. 2019 09:53

_daRK: Zkoušel jsi na 2.4 update jestli ten LDAC -> USB out nefunguje? Přidali tam tu USB out možnost, ale nemám s čím bych to vyzkoušel... Ty máš koukám mojo, tak jen pro zajímavost...

Teď jsem zkoušel USB IN -> LDAC a to, jak píšeš, nefunguje :( - smutné. Ale mělo by to umět Fiio M5 (leda s tím, že tam bude Apt X HD, LDAC jen pro příjem. Ale i tak dobré. Třeba se v Shanlingu pochlapí a funkci doplní v rámci konkurenčního boje (doufám, že ne jen do nových modelů).
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2019 09:56

Co som si to narychlo pozrel, pridali tam len moznost ovladania hlasitosti pri USB OUT, nieco ako preamp. Niekto to mozno vyuzije.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 28. 3. 2019 10:22

USB kabel od specializované audio firmy... :D
USB DAC mi normálně funguje s přibaleným kabelem (PC), z mobilu pak přes tento kabel + jakýsi starý USB OTG pigtail co jsem doma našel.

Mně se pro změnu se*e bluetooth přenos z televize - přehrávač půl metru od TV a zvuk se seká co pár vteřin.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 28. 3. 2019 10:38

Mně u M2S to samé.přes převodník od Project.s jinými zařízenimi bez problemukdyby neměl pro mne dost dobrý zvuk..už bych ho podruhé nevzal..a okolo 5t toho na výběr v tuzemsku moc neni..Ale ten bluetooth fakt mohli vychytat lépe!!!:-((
brodus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků