Domácí kino - Denon + Polk, Onkyo, Yamaha+Q acoustics

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stedyn 27. 3. 2019 09:00

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu a zkušenosti (jsem v podstatě úplný laik). Rád bych si pořídil receiver + repro - buď celou sadu nebo postupně sloupy a později zbytek.

Na základě recenzí a doporučení jsem si vybral:

Denon AVR-X1500H + Polk T50, T30, T15 - vše v jednom, nejlevnější

Kdybych měl kupovat zvlášť, tak mně byly doporučeny sloupové repro Q Acoustics 3050 + center, zadní, subwoofer.

Jako receivery mám vybráno:

Onkyo TX-NR686 - nevyužiji 7.2., má navíc Chromecast, ale z výběru je nejdražší
Yamaha RX-V485 - nemají Chromecast, jen Spotify apod.
Yamaha HTR-4069

Využití bude asi 60% filmy, 40% hudba, plánuju pořídit buď Denon, kde by bylo všechno nebo repro Q Acoustics - buď pouze sloupy nebo sloupy + center a jeden z receiverů - kvůli rozpočtu nechci kupovat vše. Nevyužiji 7.2., pokoj i kabeláž mám maximálně na 5.0, resp. 5+1. Také bych rád využíval ovládání přes mobil - Spotify, případně Google cast, dočetl jsem se, že nejlepší aplikaci má Yamaha, nejhorší Denon.

Přečetl jsem plno recenzí a doporučení, chtěl bych poprosit o pomoc i tady na fóru, jestli má cenu jít nejlevnější cestou - tj. do 20 tis.Kč nebo cestou dražší s postupným dokupováním (maximální rozpočet mám kolem 30 tis., ale pokud by kvalita Denonu byla ucházející, tak bych mohl ještě ušetřit), s tím, že repro bych vzal ty Q acoustics, ale nevím, jaký receiver k tomu.
stedyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dargy 27. 3. 2019 10:13

Ja by som vybral v tejto cene receiverov ktorý ti vohovuje podla toho co ti treba. Je to v tej kategorii iba o tom co potrebujes vsetko je to biedna spotrebka, volil ny som ten Onkyo co si postol. Ja by som sa vyhol repro Polk. To su biedne az zle hrajuce repro, bum cink na efekt. A to som ich poskusal na mnohych zosilovacoch. Ci T a ci S verzie obe bieda. Radsej Q Acoustic pripadne Monitor audio.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 29. 3. 2019 09:27

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ozzy2 29. 3. 2019 15:59

Vyber receiver dle svých potřeb (funkce které využiješ) do 1/3 cenového limitu.
No a potom se seber a běž si někam poslechnout nějaké bedny.

Receivery v dané cenové relaci se kvalitou moc lišit nebudou.
Ale po zvukové stránce ano a proto je vhodné si poslechnout vybraný receiver s různými značkami reprobeden.

Těch 30 tis. je celkem a nebo za ně nakoupíš něco teď a časem dokoupíš za další peníze zbytek?

Pokud je to definitivní suma kterou jseš ochoten utratit, tak bych to viděl takhle.
https://www.l-e.cz/yamaha-rx-v485
+
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020-set-5-0-grafit

V případě druhé varianty změň repro na tyto.
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3050

Pochopitelně doporučuji před koupí poslech někde ve studiu. Jak jsem již psal každá kombinace receiveru a repro má jiný zvukový projev a každému se líbí něco jiného.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stedyn 29. 3. 2019 21:34

Díky všem za pomoc a návrhy.

Těch 30 tisíc je teď, časem bych dokoupil zbytek. Ve studiu jsem slyšel právě Q acoustics 3050 s Yamahou rx-v-485 a dobrý.

Nemám ale srovnání, proti zvuku přímo z TV a proti malým repráčkům u počítače co mám doma je to samozřejmě úplně něco jinýho.
stedyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malabar 30. 3. 2019 02:02

Souhlas s ozzy2, peclive!! prostuduj manualy ke kazdemu AVR. Nevim jak ostatni, yamaha ma super app, virtual speakers. bluetooth back speakers, subw adjust. VPS in front a aventage tech. lepsi nez ostatni ve sve tride. At na ni pripojis cokoliv - jako budky- nebudes zklaman. Ale to ve sve tride plati temer o vsem. Cist, studovat a pak si jit poslechnout ! O tom to je. Hodne stesti, Martin.
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod stedyn 30. 3. 2019 08:31

Pořád studuju, čtu recenze, fóra a manuály...
Jak už jsem psal, 7.2 u Onkya nevyužiju, nemám na to prostor ani natažený kabely. Jediný, co mně na Onkyu zaujalo, je podpora Chromecastu, kterou Yamaha nemá.
stedyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 30. 3. 2019 10:06

Pro stedyn : Pokud ti jde o chromecast, není přeci nic jednoduššího, než koupit chromecat audio a připojit ho do zesíku přes audio in - cena cca 1.000,- je zcela akceptovatelná. Pokud tedy budeš chtít CCaudio primárně využívat pro streamování hudby z android zařízení, rozhodně jej doporučuji! Za danou cenu nic lepšího neseženeš. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stedyn 1. 4. 2019 12:42

Tak to zatím dopadlo tak, že jsem zavrhl Denon + Polk audio, rozhodl se 100%-ně pro Qacoustics - buď jen sloupy nebo sloupy + centr. A poslední rozhodnutí musím udělat ohledně receiveru. A pravda je , že možná Yamaha + případě chromecast audio by bylo nejlepší (zatím jsou v dostání). Neplánuju si pořizovat hifi jen kvůli chromecastu, ale když je možnost, tak proč ne.
stedyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2019 16:08

Špatné nejsou ani nové Pioneery, ale chce to vyzkoušet
https://av-prijimace.heureka.cz/pioneer-vsx-933/#
Test např. zde:
https://www.homecinemachoice.com/conten ... ver-review

Jen bacha na chlazení, ale to platí u těhle radiátorů obecně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stedyn 9. 4. 2019 07:48

Díky všem za názory. Nakonec to dopadlo tak, že jsem si pořídil Qacoustics celý 5.0 set. Sice jsem přesáhl rozpočet, ale když jsem si spočítal, že bych zadní repro dokupoval za chvilku, tak jsem radši koupil celý set, abych ušetřil.

Byl jsem si to ještě jednou poslechnout - opět teda s Yamahou. Ve studiu paráda, uvidím, co doma. Repráky by měly dorazit každým dnem, musím ještě rychle zvládnout dořešit a koupit receiver, abych si to mohl vyzkoušet i doma.
stedyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malabar 10. 4. 2019 15:37

super. dej vedet
malabar
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků