BT sluchátka k iPhone

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tiger12 30. 3. 2019 21:24

Dobrý den, chci si zakoupit nějaká pořádná sluchátka, nejlépe Bluetooth. Nevadí mi investice, ale chci za to odpovídající kvalitu a zvuk. Nejdříve sem přemýšlel nad bezdrátovými Airpody, jelikož vlastním iPhone. Ale pak si říkám...má za taková sluchátka smysl vyhodit 4 papíry? Mám drátovou verzi, která parádně sedí v uších, a kvalita je taky ucházející. A podle recenzí kvalita z bezdrátových Airpodů není o moc lepší. :roll: Teď mě zaujaly na internetu sluchátka Marshall Major III v BT verzi, které stojí 2590,-, mají dobrou konstrukci a dobrý zvuk. Raději bych asi náhlavní sluchátka, než jen špunty do uší. Ale pořád se nějak nemůžu rozhodnout.
Jakou máte zkušenost se sluchátky vy? Nebo konkrétně s těmi Airpody? :hm
Naposledy upravil Nick Cave dne 30. 3. 2019 22:11, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na optimálnější
tiger12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2019 22:24

Jde o to kolik do toho chceš pustit peněz. Podle mě mají Airpod zvuk naprosto otřesný, odpovídající drátovým peckám v ceně tří stovek. Marshall taky nic moc zvuk. Ale samozřejmě to může někomu vyhovovat. Pokud bys chtěl trochu zainvestovat, mrkni na něco od B&O Beoplay.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 3. 2019 23:45

V případě iPhone je těžké mluvit o kvalitě zvuku. iPhone je omezen na 256kbps AAC kodek, nic jiného nezná, tedy významně horší kvalita než AptX HD či LDAC s 990kbps co umí Android. A kabel zrušili...

Airpods hrají špatně, izolují špatně, a za rok a půl se dají vyhodit, protože miniaturní baterka v nich zkolabuje.

Externí DAC pro lightning konektor a kabelová sluchátka je asi nej možnost jak z iPhone dostat rozumný zvuk.
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 30. 3. 2019 23:53, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2019 23:52

S kvalitou BT kodeků je to pravda, jak píše Radek. Já to řeším DAPem a drátovými sluchátky. Ale spoustě lidí to stačí i s AAC kodekem. Nebo se dělají sluchátka přímo pro iP, která už v sobě obsahují podstatně lepší převodník, než je ta parodie na DAC, co se donedávna přibalovala k telefonu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 1. 4. 2019 08:27

Bezdraty chce tazatel pravepodobne z duvodu pohodli, coz plne chapu, pro mobilni poslech uz bych se taky zpet ke kabelu nervacel.
Bezny uzivatel se nebude vlacet s DAC a podobnymi nesmysly kuli vyssi kvalite kterou treba ani nerozpozna.
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod slayers 1. 4. 2019 21:21

BeoPlay H4, pokud chceš investovat víc tak H9i.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Siuda 4. 4. 2019 10:01

On každý ten zvuky vnímá trochu jinak. Někomu můžou Airpody vyhovovat někomu ne, ale pokud nemáš řád špunty, tak asi nemá cenu je brát. Já jsem si koupil lamax elite. Jsou tvarově dost podobný těm marshallům. Mě vyhovují, ale chápu, že někomu nemusí.
Siuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elminster 4. 4. 2019 10:58

Radek Hulan: osobne si nemyslim, ze by iPhone byl limitovany 256kbps AAC jako spis, ze iTunes nabizi AAC v 256kbps. K tomu ale existuje alternativa Tidal, ktery nabizi daleko vyssi bitrate. Na mobilni poslech je IMHO 256kbps AAC plne dostacujicich.

Co se sluchatek tyce, Sony podporuji uz od levnejsich variant AAC... osobne mam WI-1000X a jsem nadmiru spokojeny byt nejsou z nejlevnejsiho kraje.
Elminster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mstk 4. 4. 2019 12:50

Tidal sice nabizi vyssi bitrate ale iPhone to proste umi poslat pres BT jen v AAC 256kbps :) Vzhledem k tomu, ze tazatel chce poradit BT sluchatka, tak asi nebude chtit tahat jeste DAC, ktery by mu eventuelne umoznil Tidal v lepsi kvalite. Ja momentalne pouzivam iPhone 7 a ibasso IT01 + https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... FiiO-RC-BT

Zkousel jsem i streamovat pres BT do Shanlingu M0 a kabelem do sluchatek a velky rozdil v tom IMO nebyl. Shanling zni o neco cisteji, FiiO mi zas prijde zvukove vyraznejsi coz pri pohybu po meste povazuju za vetsi vyhodu, takze Shanling mozna pujde o dum dal.
mstk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elminster 4. 4. 2019 16:45

mstk: Mea culpa, sice mi to trvalo ale dobral jsem se max. bitrate (264,630 bps). Anyway, nic Apple do budoucna nebrani max. bitrate zvysit vzhledem ke specifikacim BT 4.x pripadne BT 5.x.
Ted se zeptam hloupe... nebo je to vylozene HW limit prevodniku v iPhone?
Ale jak jsem, podle me je tech 256kbps z iTunes plne dostacujicich obzvlast pro mobilni poslech.
Btw, zkousel jsem par dnu dratove U-Jays + Fiio μBTR a vysledek nebyl uplne spatny ;-)
Elminster
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků