Tansio Mirai TSMR3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 4. 2019 20:45

navíc bas se dá lehce zvednout tím přepínačem, fakt bych neřekl že bas nekde chybí.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 4. 4. 2019 21:30

martas38 píše:amarok: můžeš je srovnat s těmi Re-400? Podle sluchátek co máš v popisu to nevypadá, že bys byl zrovna milovník basů. Obávám se, že pro mě budou mít basů málo.


Ty Re-400 se mně moc líbí charakterem. Mají správně nakopávací důraz na určitý rozsah v nižších výškách, který poslední dobou vyhledávám. Navíc si myslím, že jsou 400stovky basově neutrální. Kopnou jen tam, kde je třeba, jinak jedou na pozadí.
Jenže znějí na dnešek už nepřirozeně. Jako z rádia. (Což je ale zase na 100% způsobené molitanem před měničem).

Ale TSMR už znějí dostatečně přirozeně. Jsou mnohem neutrálnější a zatim přehrály s naprostým nadhledem všechno, co jim předhazuju. Dostávají mě tím, jak mají hrozně široký sweet spot.
Jen se bojím, že jim je M0 málo...
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 4. 2019 21:51

Tak M0 je iba úplný základ a jeho výhodou je veľká univerzálnosť použitia pri ešte ako tak akceptovateľnom pohodovom zvuku. Ak je o Tsmr3 pravda, co tu píšu kolegovia, tak by si zaslúžili niečo lepšie. Sľubne (zvukom) vyzerá ten mrazíkov posledný objav "šumítko" z Číny.

Ma niekto z vás problém s usadenim a pohodlim s Tsmr3 (Pro) ? Prip. mal možnosť niekto porovnať ich s IT01s? Napr. v množstve detailov... Dik.
Naposledy upravil _daRK dne 4. 4. 2019 22:53, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 4. 4. 2019 22:20

Překvapuje mě ale, že i na Low Gain na pozadí lehce šumí. O abnormálním šumu se snad nikdo s původními tsmr nezmiňoval.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2019 22:31

amarok: lehce šumí ledasco. I podstatně dražší stroje než je M0. A citlivější sluchátka ten šum vydolují skoro ze všeho.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 5. 4. 2019 05:09

Lehounký šum je i na původních TSMR3, ale není to nic výrazného. Na mobilu to slyším výrazněji, se Shanlingem M2s skoro vůbec. Již mám v ČR Hidizs AP80, takže až se ČP uráčí ho laskavě doručit (od doručení do ČR to je již 9 den) tak porovnám i s ním. Nemám možnost srovnání s IT01s, ale v porovnání s původními IT01 jsou TSMR3 neutrálnější sluchátka, výrazně vyspělejší ve všech aspektech.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 5. 4. 2019 09:53

Oukej, jsou to moje první only-BA sluchátka, tak mě ten lehounký šum neměl překvapit. Slyšel jsem ho navíc až v tichu domova.
Na druhou stranu M0 má výstupní impedanci 0,16 ohmu, což je tak málo, že tím by to být nemělo.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 4. 2019 10:07

Šum na pozadí je vždy problémem přehrávače, nikoliv sluchátek. Kupříkladu u Aune jsou TM na pozadí tichá. DAP bez šumu je těžké najít. Excelentní je v tomto právě Aune, A&K, Hiby, FiiO x7ii, iBasso DX200 a nějaké ty vyšší Sony. Velmi nízkou hladinu šumu měly xDuoo x10 či Cowon Plenue J. Žel drtivá většina přehrávačů do 10k prostě šumí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 5. 4. 2019 21:21

Tak také nasedám na TSMR loď. Mám pár dní TSMR3-Pro, zatím bohužel nebylo moc času na poslech a srovnání. Hrají velmi dobře, nicméně budou to mít těžké, protože se s nimi budou prát o vedení FH5, Noble X, Kanas Pro, IM02 a také b400.. Sám jsem velmi zvědav kdo mě nakonec okouzlí nejvíce, nicméně TSMR mají u mě zatím jednu velkou výhodu - sedí mi v uchu :)

3pro dx120.jpg
jsou opravdu nádherná (SPC+copper kabel z Kanas Pro), DX120

Mimochodem, crabdog zveřejnil recenzi na TSMR3-Pro. Byl jeden z prvních kdo slyšel TSMR3 (aka 7-Star) a taky tehdy napsal recenzi:
https://primeaudio.org/tsmr-3-pro-review-advance/
https://primeaudio.org/tsmr-7-star-review/
Naposledy upravil rendyG dne 6. 4. 2019 10:58, celkově upraveno 2
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 5. 4. 2019 23:04

Rendy: díky za odkaz. TSMR3 mám pár týdnů v merku, stejně jako Ibasso IT01s a konečně vidîm porovnánî mezi oběma modely. Miska váh se začala naklánět směrem k Tansio, ale vidím, źe Ibasso nejsou vůči nim pouze obstojným soupeřem, ale v mnohém je i překonávají. Na druhou stranu uznávám, že jedna vlaštovka jaro nedělá a sto lidí, dvěstě uší.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 6. 4. 2019 09:44

A sakra ... nula nula tři, m0 linear slow. Bomba!
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 6. 4. 2019 10:55

saba32 píše:Rendy: díky za odkaz. TSMR3 mám pár týdnů v merku, stejně jako Ibasso IT01s a konečně vidîm porovnánî mezi oběma modely. Miska váh se začala naklánět směrem k Tansio, ale vidím, źe Ibasso nejsou vůči nim pouze obstojným soupeřem, ale v mnohém je i překonávají. Na druhou stranu uznávám, že jedna vlaštovka jaro nedělá a sto lidí, dvěstě uší.


Osobně jsem byl z IT01S celkem zklamán, přestože rozjely na začátku neskutečný hype.
Asi mi nesedí ta tonalita, původní IT01 byly alespoň zábavné...
Jak říkáš, každý máme jiné uši a jiné preference. Ibasso má jednu velkou výhodu a to, že si je můžeš zkusit například v Audigu + jsou známí velmi dobrým zákaznickým servisem.

Mimochodem, pokud se někdo pohybuje v Brně, nemám problém se domluvit na poslechu.
Vybírat sluchátka na slepo je těžké :)
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 6. 4. 2019 12:07

Nemám pocit, že by se zrovna kolem IT01s točil nějaký, dokonce neskutečný hate, na rozdíl od jiných modelů, např. základní IT01, ale to není důležité. Spíše by mne zajímalo, zda jsi ty eSka měl doma na delší soustředěný poslech nebo je byl poslechnout v Audigu + nějaké to rychlé porovnání mezi Tansio a FH5, nad kterými jsem též uvažoval, ale tam mne odradily dost rozporuplné recenze.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 6. 4. 2019 12:40

Měl jsem na mysli "hype" (ne hate), promiňte ten výraz, zrovna mě nenapadl lepší. Tím je myšleno že je produkt vychvalován, někdy i více než si zaslouží.. IT01S byla hodně opěvována, možná stále jsou. Naše komunita je celkem malá, takže tady jen tak nějaká ta vlna chvály nevznikne. Možná bude TSMR výjimkou :)

Ptalo se mě už více lidí, dejte mi čas, pak samozřejmě napíšu víc.

IT01S jsem doma neměl (renceze na FH5 jsou opravdu zvláštní, s většinou z nich se neztotožnuji, mám tušení že málokdo je zkoušel na symetrice, která v jejich případě dělá s prostorem divy)
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 6. 4. 2019 15:24

Samozřejmě jsem vzpomínaný hype z tvé strany pochopil, ten hate z mé strany byl pouhý překlep, zase takový šílenec nejsem, aby jsem vyhodil 200 dolarů za nenáviděná sluchátka, navíc má zmínka o IT01 by postrádala logiku☺. Ok, až budeš mít naposloucháno, budu rád za porovnání Tansio vs FH5. Zatím díky.
saba32
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků