Sony WH1000XM2 a kvalitní "propojení" s PC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 1. 2019 12:59

Donutil si ma vyhladat krabicu a vytiahnut kabel :) Vyskusal som a nemas pravdu, FLAC na kabli znie totozne ako cez BT kodek LDAC, kabel som pouzival kedysi na prvej verzii MDR 1000X a vtedy kabel mal zmysel (tieto sluchatka mali "len" aptX). Su dve moznosti, preco ti to hra zle na kabli:
- sluchatka mas vypnute. Aj pri prehravani na kabli sa doporucuje mat sluchatka zapnute, ako sam pises "Ten zázrak robí procesor a ekvalizácia zvuku". Vypnute sluchatka na kabli je len akysi "nudzovy" rezim. Spomina sa to asi v kazdej recenzii.
- v tom clanku, ktory som tu daval dva dni dozadu, sa pise jasne, ze pri BT sa obchadza DAC (externy alebo na NB) a pouzije sa DAC na sluchatkach, pre pocuvanie na kabli vsak kvalitu robi prave DAC v NB/ext., pri tychto sluchatkach je vplyv kvalitneho Ampu oproti DACu mensi.
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 1. 2019 16:43

Pro zajímavost, vyměnil jsem Spotify (Premium 320kbps) za Tidal (CD kvalita, FLAC), a na zvuku WH100XM3 je to hodně znát. Výšky, transparentnost, detaily, umí to Sony najednou zahrát, když to tam je :)

viewtopic.php?f=1711&t=1294884

I bezdrátových sluchátkům svědčí kvalitní zdroj hudby.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepa593 22. 3. 2019 21:43

Dobrý večer Radku Hulane. Jmenuji se Pepa a mám dotaz jesli se ti už podařilo propojit kvalitne sluchátka Sony WH1000XM3 přes bluetooth s počítačem. Zrovna jsem je koupil a řeším stejný problém. Dík za odpověd.
pepa593
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 3. 2019 09:33

AptX HD používám, je to dobré.
Připojení k PC je přes optiku (96kHz / 24bit), výstup pak AptxHD, a opravdu velký dosah, i třeba na 15m od PC to není ničím zarušeno:

http://www.avantree.com/long-range-blue ... -plus.html
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepa593 23. 3. 2019 14:24

Já jsem koupil DAC Fiio M9 a propojil jsem ho s počítačem přes USB jako DAC. Ve funkci DAC je i možnost nastavi bluetooth Aptx, AptxHD i LDAC. Také to má velký dosah. Asi 15m ale hraje to i přes 2 zdi. Mám i Shanling M0 ten má bluetooth mnohem slabší. Vynechává i přes 1 zeď. A nefunguje u něj bluetooth při funkci DAC. Jen je to dost drahé řešení stojí
8490 Kč. Ale hraje to super.
pepa593
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rendy 27. 3. 2019 22:00

Řešil jsem úplně stejný problém, protože jsem si MX2 primárně koupil k poslechu doma u PC.

Jak tu již bylo několikrát zmíněno, nejlepší současnou volbou je Avantree Oasis BT AptxHD, kupoval jsem na polském Allegru za necelé 2 tisíce. Šikovná krabička, jediné, co mě na ní štve je hlasité povídání v jakém módu je zapnuta (pokud někdo ví, zda vypnout, budu rád..) Jinak kvalita přenosu a dosah velmi dobrý. Zapnu Avantree, sluchátka.. do 2sekund propojeno.

K propojení s PC jsem nepoužil optiku, jako asi většina zde, ale 3,5mm jack a to hned ze dvou důvodů.
Ačkoliv mám PC, které optický výstup má, nějakou záhadou si s Avantree nerozumí a prostě jsem tam nedostal žádný signál. S TV v pohodě, ale zvuk byl na mě i při maximální hlasitosti prostě dost potichu a to je druhý důvod, proč jsem řešil druhou možnost zapojení.

K PC mám externí USB DAC s výstupem pouze 2xCinch do zesilovače, chtěl jsem využít jeho převodník a nezapojovat Avantree na desku, takže jsem jej zapojil na koncový zesilovači na výstup TAPE-REC out.. což bylo pro mne ideální řešení, protože tento výstup je průchozí i bez zapnutého zesilovače a já nemusel nic redukovat, přepojovat.

Nastavení zvuku mi přišlo nejlepší v kombinaci maximum na Avantree, maximum v aplikaci, kterou používáte pro poslech a pouze regulovat hlavní výstupní hlasitost v PC, což se dá pohodlně i pomocí klávesnice.

Za mne kvalita zvuku výborná, na 50% hlasitosti kraválu, že to bohatě stačí i mne, skoro hluchýmu.. na 70% již dochází ke slyšitelnému zkreslení, ale to je již opravdu moc. Jediné, co mi trochu vadí, že pokud se neposlouchá muzika a pouze třeba brouzdáte internetem, lze slyšet různé pazvuky z počítače a to mám poměrně kvalitní zdroj i kabeláž, oddělené napájení DAC od PC atd, ale bohužel panelákové hliníkové rozvody.. :/

Jinak Sony XM hrajou docela pěkně i s kabelem, pokud je nakrmíte ze slušného zdroje, ale za ty peníze by je samozřejmě drátová sluchátka převýšily. Já už si za ten zhruba měsíc, co to takto mám zvykl na volnost a neměnil bych. Např. tak nudné činnosti, jako vysáváni se stalo příjemným zážitkem, když neposloucháte hučení a užíváte si při tom oblíbené muziky :)

Používám pro poslech primárně Spotify 320kbps. FlAC je o něco málo lepší, ale mám jen málou sbírku a ten rozdíl mi tak velký nepříjde, abych si připlatil za Tidal, navíc mi ta aplikace moc nesedla.
Jak si to poděláš, takový to máš..
Rendy
Junior

Odeslat příspěvekod MMMNNAAAAM 1. 4. 2019 13:47

Tak to propoj USB kabelem, pokud netrváš na wireless. Data projdou a D/A převod zůstane ve sluchatkach.
MMMNNAAAAM
Junior

Odeslat příspěvekod zagro 6. 4. 2019 05:49

Rendy, co máš za zvukovou kartu? Tohle se mi stávalo při použití integrované karty. Jakmile jsem začal používat ASUS Xonar DSX, veškerý "ruchy" vymizely. Nesrovnatelné s čímkoliv integrovaným. Pokud na to teda nemá vliv Bluetooth Transmitter, což by neměl.
zagro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 8. 4. 2019 07:12

Rendy píše:Šikovná krabička, jediné, co mě na ní štve je hlasité povídání v jakém módu je zapnuta (pokud někdo ví, zda vypnout, budu rád..)

Snadno :)
https://support.avantree.com/hc/en-us/a ... ce-prompt-
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rendy 10. 4. 2019 07:49

zagro píše:Rendy, co máš za zvukovou kartu? Tohle se mi stávalo při použití integrované karty. Jakmile jsem začal používat ASUS Xonar DSX, veškerý "ruchy" vymizely. Nesrovnatelné s čímkoliv integrovaným. Pokud na to teda nemá vliv Bluetooth Transmitter, což by neměl.

Mám zvukovku domácí výroby z desky z ebaye (XMOS-U8-AK4495SEQ-AD827-DAC-USB-decoder-board) se samostatným trafem, které jsem si nechal navinout.

Radek.Hulan píše:Snadno
https://support.avantree.com/hc/en-us/a ... ce-prompt-

Paráda funguje, děkuji :)
Jak si to poděláš, takový to máš..
Rendy
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 10. 4. 2019 08:56

S kolegou z práce jsme řešili drátové propojení XM3 a to přes Radsone EarStudio ES100 a byl tam znatelný posun ve zvuku, takže je to asi taky jedna z možností, EarStudio umožňuje přes USB připojit k PC a dál drátem do sluchátek, případně ho mít připojený přes BT k PC a i tak je posun oproti XM3 přes BT který je ve sluchátkách.
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod mr1uke 2. 5. 2019 17:54

Zdravím všechny, mám sluchátka Sony WH-1000XM2 a bluetooth dongle na PC Creative Bluetooth Audio BT-W2 USB. Kvalita je výborná a pro mě naprosto dostačující (nejsem audiofil), nicméně narazil jsem na to, že přes tento dongle nefunguje mikrofon (sluchátka nepodporují kodek FastStream). Chtěl bych proto pořídit na PC nějaký dongle, který bude mikrofon u těchto sluchátek podporovat. Moje požadavky jsou pouze apt-X Low Latency, apt-X HD nutně nepotřebuji. Můžete mi prosím něco doporučit? Zkusil jsem objednat z Ebay UGreen USB interface Bluetooth 4.0, co tu doporučoval garrett2, ale bojím se, že to nebude podporovat právě apt-X Low Latency (nikde se o tom nepíše). Ještě podotýkám, že není nutné, aby to byl USB dongle, je možné napojit nějaký vysílač/přijímač i na zvukovou kartu Sound Blaster AE-5.
mr1uke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MildaX 26. 9. 2020 09:02

mr1uke: Jak to dopadlo?
MildaX
Kolemjdoucí

Předchozí stránka