Televizor JVC LT-49VU10J, LED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yarda 3. 11. 2018 13:50

Nedávno jsme si koupili tenhle televizor. Zatím se s ním seznamujeme, do žádných experimentů se raději nepouštíme.
Nechali jsme si vyhledat všechny vysílače, seznam dostupných vysílačů snad začínal od předvolby 1. Když jsem se rozhoupal, abych si udělal seznam, na jakých předvolbách jsou jaké vysílače, tak už seznam předvoleb začínal jinde:
24.CT1
25. CT2
26. CT 24
27. CT sport
28. CT D/art
53. CRo RADIOZURNAL
54. CRo DVOJKA
55. CRo VLTAVA
.
.
.

a teď už ten seznam začíná trojcifernými čísly.
Televizory co jsme měli dřív to nedělaly. Pravda, nebyly tak inteligentní.
K čemu je tohle dobré a jak to udělat, aby ty předvolby začínaly zase od jedničky a neměnily se pokaždé, když začnu nadávat, že se na ten televizor a programy v něm nedá koukat?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2018 18:34

U některých může být na začátku uloženo třeba rádio. Tím pádem jsou pozice obsazeny, ale rádio stanicemi. Jestli TV umí export naladěných stanic, pak výstupní soubor odzkoušet editovat v nějakém programu určeném pro seřazení stanic a prostřednictvím zpětného importu, vše po úpravách dostat zpět.

Anebo - v TV může být aktivní automatické ladění kanálů, které je tak aktivní, že mění i pořadí stanic. V menu může být položka LCN, kterou je dobré deaktivovat, taky se občas postará o změnu pořadí.

No, a když nic nejde, tak bych se zkusil mrknout, zda TV neumí favoritní seznamy a tam si stanice nasázel v pořadí, jak mám rád.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 21. 11. 2018 23:07

Už jsem na to asi přišel. Znovu jsem si pustil automatické vyhledávání, trochu upravil pořadí stanic a pak je tam volba něco jako dynamické vyhledávání povolit/zakázat (možná trochu jinak, musel bych se podívat), možná se to spouští při každém zapnutí do sítě když je to povolené. Tak jsem to zakázal a snad už je to v pořádku.
:-)
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 3. 1. 2019 12:03

Teď si ten televizor vymyslel další fór: Když ho vypnu ze sítě (v návodu je doporučení, aby se ze sítě vypínal, když se nebude déle používat) a pak ho zase chci zapnout, tak obraz naskočí, ale televizor nereaguje na dálkové ovládání, pak obraz zmizí, za chvíli zase naskočí a pak zase zmizí, to se opakuje několikrát (třeba osmkrát) a pak teprve obraz naskočí, dálkové ovládání začne fungovat a můžeme se dívat. A samozřejmě za to mohu já. Zkoušel jsem různě přenastavovat, víceméně metodou pokusu a omylu, ale nějak to nemá vliv.
Tak než přinesu krabici, televizor zabalím, odnesu do datartu a doporučím jim, kam si ji mohou strčit, nenapadá někoho z vás, co by se s tím dalo dělat?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 3. 1. 2019 12:42

odnést do Datartu....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 3. 1. 2019 12:49

Zkusils podporu JVC?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 3. 1. 2019 14:57

kvok píše:Zkusils podporu JVC?

Je tu nějaká? V návodu - v cizojazyčné části - jsou nějaká čísla, ale v českém textu jsem nic takového nenašel. V Datartu mi paní říkala, že tu nic takového není.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 3. 1. 2019 15:06

Zkusil bych tady,je tam i telefon,e-mail v případě problému https://www.jvc-tv.cz/
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 20. 1. 2019 19:39

Tak jsem ho odnesl do Datartu,pobyl tam asi čtrnáct dní, včera jsem ho přivezl, na lejstru bylo, že tam přehráli a upgradovali SW a televizor přezkoušeli. Zatím funguje.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 10. 4. 2019 06:38

Tak už je televizor zase na reklamaci v Datartu se stejnou závadou. Paní v reklamacích říkala,že to není vada výrobce, ale toho, že se tu experimentuje s T2 a že to může poškodit SW v televizoru. A že to dělají i jiné značky, prý jí to dělá i settopbox doma.
Sice mi není jasné, jak se může poškodit SW v televizoru, když ho mám zapojený jen do elektrické sítě a na venkovní anténu (a v menu televizoru jsem zakázal automatický upgrade SW), ale nejsem odborník, tak tomu věřím.
Když uvážím, že nedávno vinou SW spadla dvě dopravní letadla, tak brblání manželky co kvůli tomu prošvihla začátek 678. dílu oblíbeného seriálu Ordinace na Ulici, jak jsem neschopný, že s tím něco konečně neudělám je bezvýznamná nepatrnost.
V té době jsme si koupili ještě televizor Philips jako druhý do kuchyně a u něj zatím problémy nejsou.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 10. 4. 2019 14:36

Déle nepoužívat je aspoň 14 dní, Phillips se mi taky po vytažení že sítě budí delší dobu než se zmátoří.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 11. 4. 2019 14:12

Teda chápal bych, že experimenty v DVB-T2 síti mohou krátkodobě vyvolat nestandardní chování TV, ale že by poškodily SW? Každá TV má natvrdo nahrány firmware, který normálně poškodit nejde (no dobře, bleskem ano) a může si natahovat nějaký SW při startu. Při tom by se teoreticky mohlo něco stát, ale to trvá minuty. Navíc se u SMART TV pořád něco natahuje a opravdu není běžné, že by často stávkovaly a když, tak zlobí nějaká aplikace .
Na druhou stranu časté odpojování od sítě není u dnešní elektroniky žádoucí a běžné. Všechny ty spínané zdroje dostávají nejvíce za uši při startu "za studena". Takže před bouřkou nebo při odjezdu na týden na chatu budiž, ale jinak nechat pod proudem. A po připojení proudu nechat TV v klidu (je to jako start u počítače, také počkáme až se natáhnou programy). TV si kontroluje stav, aktualizace apod. Po 5 minutách by měla naskočit na první zmáčknutí ovladače - jinak vrátit.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2019 16:22

Yarda píše:Paní v reklamacích říkala,že to není vada výrobce, ale toho, že se tu experimentuje s T2 a že to může poškodit SW v televizoru.
To je nezmysel. Akekoľvek experimenty vo vysielani nemaju nijaky vplyv na SW v konkretnom televizore.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2019 19:25

radon
žádoucí toho není mnoho. V každém případě není vůbec od věci televizor při několikahodinové nečinnosti vypnout zcela. Typicky na noc, při odjezdu do práce, anebo dokonce na dovolenou atp. Vzhledem k tomu, že v síti dochází neustále k nějakému kolísání a špičkám, je totální vypnutí (nejdříve do stand by ovladačem, pak hlavním vypínačem úplně) z mého pohledu bezpečnější, než nechávat telku dlouhodobě v pohotovostním režimu.

Samozřejmě jde ještě přidat úplné odpojení od sítě. Ať už vytažením ze zásuvky, nebo vypnutím přes přepěťovou ochranu. Jestliže se budeme bavit o bouřkách a podobných anomáliích, musel by člověk navíc odpojit i anténu, případně šňůru od netu.

-- 11. 4. 2019 20:26 --

Yarda píše:Paní v reklamacích říkala,že to není vada výrobce, ale toho, že se tu experimentuje s T2 a že to může poškodit SW v televizoru.

Pokud někdo prohlásí takovouto zásadní informaci, bylo by vhodné se o ni dále zajímat a nechat si ji dopodrobna vysvětlit, či sepsat v nějakém oficiálním vyjádření.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 11. 4. 2019 23:18

Pro MgX - staci zadat do Google "spinane zdroje caste vypinani" . Proste stare dobre zdroje slozene z trafa a usmerneni byly odolnejsi. Na druhou stranu to zalezi na konstrukci, takze kdo chce, at to odpojuje.
radon
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků