Hidizs AP80 - minirecenze

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 4. 2019 20:00

Necelý týden jsem vlastníkem zajímavého a cenově dostupného DAP Hidizs AP80. Překvapivě tu tento kousek nemá své vlastní vlákno, což zkusím tímto lehce napravit. Domnívám se totiž, že je to trochu opomíjený kousek a to neprávem.

Provedením se jedná o jeden z nejhezčích DAP, jaký jsem měl možnost používat. Rozměry jsou vyloženě kapesní. Není tak miniaturní jako Shanling M0, spíš se blíží většímu sourozenci M1. Zpracování je prvotřídní - kombinace hliníku a skla. K přehrávači přibaluje výrobce ošklivý, ale velmi slušně funkční silikonový ochranný kryt. Velmi dobrý je displej - jak rozlišením, tak barevným podáním. Slušně funguje i dotyková vrstva a i přes menší rozměry je ovládání vcelku pohodlné - není to 100% (Hiby R3 na to bude díky o něco větší velikosti lépe), ale v porovnání se Shanlingem M0 je to výrazně příjemnější. Skvělý je SW v přehrávači - prostředí je v podstatě shodné či velmi podobné Hiby R3). Vše je svižné, logické a návykové. Lepší SW jsem zatím v žádné přehrávači neměl a ovládání je z mého pohledu maximálně pohodlné. Překvapivě dobrá je výdrž - na první dva pokusy jsem se pokaždé dostal přes 14 hod. přehrávání převážně flac souborů, což mi plně vyhovuje.

Zvukově se jedná o velmi, ale opravdu velmi zajímavý kousek, obzvlášť ve své cenové kategorii do 3500 Kč. V kombinaci s Tansio Mirai TSMR-3 je projev v podstatě neutrální, s lehkým posun do teplejšího spektra. Basy jsou zastoupeny dostatečně, ale nevynikají tolik jako např. u Shanlingu M0 či M2s, které jsem využíval předtím. Řekl bych, že je jich prostě tak akorát, ani málo ani moc. Středy jsou detailní, živé a přesné, výborná je separace jednotlivých nástrojů - ta je o třídu lepší než u Shanlingů. Výšky jsou živé a ostré, nicméně neřezají do uší a nejsou únavné ani při delším poslechu. AP80 umí výborně podat jak mužský tak i ženský vokál - ten sice není tak sametový jako u Shanlingu M2s, ale zase je bližší realitě. Velkým překvapením pro mě bylo podání prostoru - zde se AP80 blíží např. Fiiu M7, které má podání prostoru jedno z nejlepších ve své kategorii. Hudební scéna je poměrně široká a je znát i její hloubka - opět je v tomto AP80 o třídu lepší než Shanlingy M0 i M2s. Výborně si poradí i s velkými sluchátky - v mém případě Audio-Technica ATH MSR-7, se kterými si rozumí skvěle a je radost je s tímto přehrávačem používat.

Celkově mohu Hidizs AP80 doporučit všem, kteří hledají rozměrově menší a vyvážený přehrávač v ceně do 5000 Kč. Jedná se o klasicky off-line přehrávač, což mi vyhovuje, vzhledem k absenci wi-fi však logicky nepodporuje možnost on-line streamingu apod. Prostě ideální pro toho, kdo si potrpí na klasické stažení hudby na paměťovou kartu a její přehrávání, což je přesně můj případ. Nedoporučil bych ho k vyloženě světlým sluchátkům, k nim je ideální volbou např. Shanling M2s apod.

Jediným opravdovým negativem je tak pro mě komplikované zakoupení - komunikace s výrobcem a v mém případě současně i prodejcem, byla jedna z nejhorších, jaké jsem dosud zažil a od zaplacení jsem na doručení DAP čekal skoro dva měsíce. Je však možné, že jsem měl smůlu a problematická komunikace nemusí být pravidlem. Až se mi naskytne příležitost, rád bych AP80 porovnal s populárním Hiby R3. Podle zahraničních recenzí by měl být jejich zvukový projev velmi podobný a AP80 by tak mohla být výborná levnější alternativa.
Přílohy
IMG_20190411_201721.jpg
IMG_20190411_201547.jpg
IMG_20190411_201624.jpg
IMG_20190411_201606.jpg
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jfk_jfk 12. 4. 2019 08:15

Děkuji za prima super recenzi, taky o tomto přehrávači uvažuji jako náhradu za Hiby 3, který je bezkonkurenční, ale na mne už moc drahý. Dokázal by jsi přehrávač Hidizs AP80 srovnat zvukově s QNGEE X2 pokud jsi ho měl také, popřípadě člen Mrazíkovo, zda by neměl srovnání, ten ho již vlastnil.
Děkuji a hi-res zvuku zdar.
jfk_jfk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 12. 4. 2019 08:43

Hiby je dražší o pár stovek a hlavně se o svoje produkty a zákazníky stará, což je o Hidizs říct nedá.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 4. 2019 09:03

Já mám oba doma, QNGEE X2 od mrazika a AP80 a ještě i M0. Zvukové je nejdál AP80, pak asi QNGEE X2 a pak M0. Nicméně X2 je prostě přehrávač. Das mu kartu, zmacknes play a hraješ. Žádný nastavení, BT se mi nepovedlo rozchodit, FW je taková beta spíš. Ale samotný přehrávání a ovládání ujde. Zvuk je tmavší, podobně jako M2s bych řekl. není tak detailní jako AP80, ale detailnější než M0. M0 má zvuk nejzábavnější, AP80 nejvyrovnanejsi. Funkčně je taky AP80 nejlepší, ovládáni bych dal tak 85%, některé věci šly řešit líp, ale za tu cenu... Jinak na AP80 funguje BT perfektně včetně LDAC. Nastavení je rozsáhlý, výdrž uspokojiva, nemám si moc na co stěžovat. Výbornej přehrávač.

-- 12. 4. 2019 09:24 --

Ještě bych doplnil k recenzi že AP80 umí fungovat jako DAC, jako transport, podporuje Hiby link atd. Zvuk se dá doladit ekvalizerem, nebo pomocí MSEB. Má FM radio a krokoměr. Menu je rychly a celkem přehledný, nic se neseka, jen ovládání prstem na dotykový obrazovce je místama min pohodlný, ale to platí asi obecně pro všechny DAPy s dotykovým displejem.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jfk_jfk 12. 4. 2019 10:32

Všem moc děkuji za odpovědi a porovnání s ostatními DAP, určitě mi to usnadní rozhodování při nákupu :o). Takže si myslíte, že bych si zvukově polepšil s Hidizs AP80 nebo Hiby 3 oproti nyní, když mám Fiio x1 1 gen (používám line out) + Fiio A5 (sluchátkový zesilovač) + sluchátka Grado SR60. Zkoušel jsem také Shanling M0, ale oproti mé nynější sestavě to hrálo hůře. Děkuji a jsem s pozdravem jfk_jfk
jfk_jfk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brodus 12. 4. 2019 12:02

Ty brďo..taky jsem měl Fiio 1gen dost dlouho,a byl super.A když ti přišlo,že Shanling MO není upgrade,tak bacha na to.. ;-) :-D .Na bazaru byl M2s,a to třeba pro mne z toho Fiia byl posun rozhodně.Když tak raději Hiby R3 nebo to Q X2.To taky hraje fajn,mně se i srovnala baterka,a používám ho do posilky,za ty peníze je dooost dobré,jen je u těch číňanů spolehlivost,sázka do loterie...Ale je lepší vzít sluchátka co máš aktuálně a vyzkoušet pár přehrávačů,ať v Audigu nebo z Alzy. :nenapadne
Naposledy upravil brodus dne 12. 4. 2019 12:15, celkově upraveno 2
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2019 12:10

jfk_jfk: netuším jak hraje zesilovač FiiO A5 (asi dobře), ale oproti samotnému X1 by sis s HiBy R3 polepšil úplně brutálně jak v kvalitě zvuku, ve funkčnosti i ovládání.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 4. 2019 12:59

No netvrdil bych, že Hiby R3 je dražší o pár stovek. AP80 se dá koupit kolem 3000 Kč, Hiby R3 stoji minimálně kolem 5000 Kč, což může být pro někoho dost podstatný rozdíl. Nicméně Hiby R3 si ho obhájí o fous lepší výbavou. Jinak Fiio X1 first gen. rozhodně nemůže hrát lépe než Shanling M0, leda že by si M0 vyloženě nesedl s Grado SR60. S X1 jsem kdysi začínal a v podstatě všechny mé následující přehrávače na tom byly lépe ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2019 13:42

hanysek: možná to myslel tak, že mu X1 ve spojení s A5 hraje líp než samotný M0 s Grado.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bovo77 12. 4. 2019 18:47

Ahojte.Podľa vás oplatilo by kúpiť AP80 namiesto Xduoo X3? Bol by to posun v kvalite?
Mám Audio Technica Msr7 a počúvám metal a rock.Funkcie ako Bluetooth ma nezaujímajú,len zvuk.
Xduoo už mám 2.5 roka a hľadám niečo iné.Mám aj Xuelin Ihifi780 ale ten zvukovo nesedí s Ath Msr7.
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 4. 2019 19:08

Za mě by se každopádně jednalo o posun a to po všech stránkách. Zvukově je AP80 vyváženější (Xduoo X3 je hodně ostrý a světlý přehrávač). Já osobně jsem s kombinací AP80 a ATH MSR-7 velmi spokojený. Velkým bonusem je potom o 1000% lepší ovládání a SW u AP80. Proti němu je Xduoo přehrávač z minulého století :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jfk_jfk 12. 4. 2019 19:37

Všem moc děkuji za cenné rady, opravdu dle mého poslechu fioo X1 1 gen a sluchátkový zesilovač Fiio A5 má lepší podání prostoru a dynamiky oproti Shanling M0, který mi připadal, že i dost šumí. Né že by Fiio x1 nešuměla, ale nebylo to tak výrazné. Chtěl jsem, upgradovat přehrávač kvůli podpoře DSD zvuku (Hidizs AP80 nebo Hiby 3,ale zatím na to nespěchám), ale u toho Shanling M0, jsem při poslechu zjistil, že nahrávka ve flacu zní pro mne lépe. Můžu opravdu potvrdit, že pro mne Fiio x1 bez sluchátkového zesilovače hraje dost nudně a nevýrazně (podání prostoru a dynamiky), ale při připojení na sluchátkový zesilovač to je jiná káva :o). Měl jsem i sluchátkový zesilovač Fiio e17 alpen, ale tam odešel oled displej.
jfk_jfk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josephkarl 15. 4. 2019 08:11

The given review shows how the mp3 player will work and how the user can have access to that. I have also tried it and I have a really good time with that but the main issue is that it is not getting connected to the computer system.




outlook 0x8004010f
josephkarl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 4. 2019 10:31

Ahoj,
utáhla by AP80ka i Hifiman HE400i? Chtěl bych upgradovat na lepší přehrávač z Xduoo X3 hlavně kvůli podpory USB DAC.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 4. 2019 11:42

Z mojich skusenosti bezne (a lacnejsie) DAPy na rozoznenie He400i nestacia, akonahle to ma dostatok stavy, HE400i zahraju o poznanie lepsie. Nehovorim o hlasitosti, na priemernu hlasitost staci aj prtavy Shanling M0.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků