55" max do 1200€

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dzafo666 17. 4. 2019 06:32

Zdravim,

Premyslam ze predam svoj sony 50w755c a kupim daco novsie trocha vacsie so 4k, s hdr atd. Kedze ta sony ma ze vraj VA panel tak by som rad zostal u VA. Cenu by som rad drzal na max 800-900€ ale ak mi niekto poradi ze zazijem novy vesmir tak som to ochotny navysit na 1200€ :) Skusil som pozriet dake modely a osobne ma zaujali TCL U55X9006 (vobec danu znacku nepoznam a okrem 50hz panelu to vyzera papierovo zaujimavo), Hisense H55U7A (tiez nepoznam a je dako podozrivo lacna :D), Samsung UE55NU8002. Trocha ma mrzi ze v cene do 800-900€ som nenasiel ziadny VA Sony. Z tych drahsich ma zaujali Samsung QE55Q8DN, LG OLED55B8PLA (tu sa bojim vypalenia obrazu) a konecne aj dake Sony 55XF9005 ale to uz su tv za 1200€ cca. Dakujem za kazdu radu.
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaakubM 17. 4. 2019 06:52

60xf8305 ma VA panel. Na tu se podívej. 100hz je základ a ta tvoje sonka ho mela, takze bych do 50hz nesel. Dojdi se na ty tvoje tcl a hisense podivat nekam na prodejnu, jak maji hnusny obraz, tv se neda vybrat pouze podle parametru.
JaakubM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 4. 2019 06:55

Preco sa bojis vypalenia obrazu na OLED, mas pripojenu hraciu konzolu ? Ak si chces naozaj polepsit, tak by som sa rozhodoval medzi Sony 55XF9005 (1149€) a LG OLED55B8PLA.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dzafo666 17. 4. 2019 07:03

Pozriem tu 8305 aj ked 60" sa mi zda moc :D mam pripojene ah ps4 pro a zena kuka dost casto markizu :D
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 4. 2019 07:55

Keď maš požiadavku na HDR, tak inu možnosť ako niektory z TV za 1200€ ani nemaš. U tych lacnejšich na HDR zabudni uplne, resp. efekt nebude nijako vyrazny. V takom pripade veľmi nema zmysel meniť ten TV čo maš.

JaakubM píše: Dojdi se na ty tvoje tcl a hisense podivat nekam na prodejnu, jak maji hnusny obraz,

To su ničim nepodložene bludy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 17. 4. 2019 08:44

Tiez som prechadzal, za ucelom polepsenia obrazovej kvality... zo sony 55W755 .
Ak sa chces obrazovo posunut, odporucam jedine OLED. Bohuzial uz u na trhu len UHD OLEDy.

Ale ja osobne mam problem s UHD rozlisenim na bezne TV HD vysielanie, popripade filmove HD ripy cez USB.
Kupil som LG55B8 UHD OLED HDR..a neviem co este.., ale predal som ju.
Preco, sa vsetci pytaju? No, lebo oproti FHD rozliseniu (stara sony), boli pri beznom TV vysielani (Skylink, HD ripy) hrany rozpite a v obraze bolo viacej sumu. Obraz by bol pre 99% ludi luxusny, pre mna ..som si pohorsil ostrostou, naktoru som bol zvyknuty.
Kupil som teda OLED 55EG9A7 (FHD) a obraz je luxusny. Ci kontrast, ci uhly, ci cistota hran , ci sum.
Skoda chybajuceho sluchatkoveho vystupu.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 18. 4. 2019 06:15

Ok dakujem za rady budem teda kukat v tej vyssej cenovej hladiby a asi sa rozhodnem medzi tym samsungom a sony
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 18. 4. 2019 06:58

Akorat bacha, Samsung neumi prehravat DTS ani DivX. Sony z lonska ma zase trochu vyssi input lag ve fullHD hrach. Mnozi tvrdi, ze jim to staci, ale ja taky muzu napriklad tvrdit, ze mi staci na dalnici jezdit v Trabantu. :)

Jsou to fakt dobre telky, pokud clovek nechce OLED, a info nahore pisu jen pro uplnost, aby sis mohl vybrat, co Ti bude vadit mene.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2019 07:33

40 ms je uplne v pohode hodnota.
Nehovoriac o tom, že TV čo ma teraz je na tom s lagom defacto rovnako.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 18. 4. 2019 07:42

A proc se tedy vlastne zbytecne delaji TV a monitory s input lagem pod 20 ms?
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 4. 2019 07:49

PS4 Pro dělá upscale úplně všeho do UHD, tzn. hodnoty input lagu pro Full HD se ho netýkají.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2019 08:18

Yamer píše:A proc se tedy vlastne zbytecne delaji TV a monitory s input lagem pod 20 ms?

Nerobia sa zbytočne, pretože sa daju vyrobiť jednoducho. A preto že je to marketingovo zaujimave, hra s čislami. Monitory maju (mainstream) podstatne jednoduchšiu elektroniku ako TV, tak tam je nižši lag "prirodzenym" dôsledkom toho, že signal ma v ceste menej "prekažok". ;-)
Preto maš v TV rôzne game a PC mody, ktore supluju monitory, kde signal neprechadza rôznymi prepočtami a dopočtami, ktore v TV lag navyšuju. U monitorov to riešiť nemusiš, tam je to "automaticky" nizke.

A opakujem, teraz ma TV ktory ma lag okolo 40 ms, tak ak mu nevadil doteraz, tak mu ťažko bude vadiť na novom TV kde je +/- rovnaky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 18. 4. 2019 18:38

kvok píše:PS4 Pro dělá upscale úplně všeho do UHD, tzn. hodnoty input lagu pro Full HD se ho netýkají.


OP psal, ze ms PS4 Pro?
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 4. 2019 19:14

Ano.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 18. 4. 2019 19:49

kvok píše:PS4 Pro dělá upscale úplně všeho do UHD, tzn. hodnoty input lagu pro Full HD se ho netýkají.

Čo v prípade, ak mám PS4 Pro výstup nastavený na Full HD? Aj vtedy to prepočítava?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků