Jsou ještě vůbec potřeba externí DACy pro mobily?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Linuxing 21. 4. 2019 19:37

pseudomagick píše:Osobně zvažuji koupi aktivních monitorů(teprve se chystají do prodeje)IK Multimedia iLoud MTM. :D
Zde: https://kytary.cz/ik-multimedia-iloud-mtm/HN202593/

Předpokládám, že k tomu musí být ještě nějaký subwofer. Vidím, že je tam jen 3,5" basový reproduktor a ten asi moc místnost nerozbasuje.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 4. 2019 20:13

Ty bedýnky subáč či basák moc nepotřebují. :pozor
Měly by hrát od od 40 Hz,mají DSP procesor+měřič zvuku.
Samozřejmě se nemohou srovnávat s velkými hi-end bednami či profi subwoofery,ale i tak musí hrát úžasně(na tak malé rozměry).
2x100W RMS je celkem slušný výkon do pokoje(v paneláku peklo pro sousedy :D ).
Výhoda tohoto digitálního signálového procesoru je,že se dá kalibrovat pomocí bezdrátového měřiče.
Bedýnky si i samy upravují zvukovou vyváženost při nižších hlasitostech.
Info.: https://www.ikmultimedia.com/products/iloudmtm/
Recenze a "poslech" na you tube: https://www.youtube.com/watch?v=i6pn6Wl4GpI&t=952s

"The result is iLoud MTM, and it changes everything about the sound, accuracy and convenience of reference monitors in today’s modern studio.
Once you hear iLoud MTM, you’ll find it hard to ever go back to traditional big-box speakers."

-- 21. 4. 2019 20:46 --

Linuxing píše:Zdravím všechny fanoušky kvalitního audia a dovolím si dotaz. :-)
Jakou kvalitu mají dnešní "hudební" tablety a mobily? V jedné diskuzi mi bylo řečeno, že konkrétně tablet Sony Z3 má tak dobrou kvalitu integrovaného DACu, že je zbytečné kupovat externí DAC nebo kvalitní zvukovku do PC.

Do DACu, zesilovače a stereo beden chci dohromady investovat cca 25-30tis. Kč. Zvažuji, že bych možná postavil Totemy - http://www.repromania.net/forum/viewtop ... =60&t=3661 . Do budoucna možná sluchátka do 10tis.

Jde mi v této fázi hlavně o to jestli uslyším více detailů v hudbě (nebo jak to nazvat) mezi těmito variantami:
1) tablet Sony Xperia Z3 (bez externího DACu)
2) tablet Sony Xperia Z3 (s externím DACem)
3) PC s Asus Xonar Essence STX II (případně s externím DACem)

Poslouchat budu od každého něco: od metalu až po vážnou hudbu.
Zdroj hudby: Spotify Premium (320 kbps) nebo lokální soubory s vyšším bitratem, flac je imho zbytečný.

Díky předem za odpovědi a podělení se o zkušenosti, případně o doporučení, který externí DAC byste doporučili, aby byl finančně úměrný zamýšlené investici.



Možná je i kombinace síťového přehrávače s integrovaným DACem + aktivní repro(či aktivní studiové monitory).
Síťový přehrávač např.tento (s DACem PCM1795 Burr Brown): https://www.alza.cz/denon-dnp-800ne-bla ... 494845.htm

Ušetříš za externí DAC(díky síťovému playeru)a za zesilovač(díky aktivním repro). :D
Mp3 bych ale "vzduchem" nepřenášel,pokud chceš vyšší kvalitu zvuku. :pozor

Pokud bys chtěl už fakt ultramoderní,tak si můžeš dokoupit Denon repro,které podporují bezdrátový přenost Heos(nejen pro multiroom).
Info o Heos zde: https://www.denon.cz/cz/heos
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 22. 4. 2019 18:16

Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 19:54

Na aktivní repro a studiové monitory jsem se nikdy moc nedíval. Připadají mně hrozně malé a nikdy jsem nevěřil, že rozezvučí místnost 60m2 s dobrými basy. Né že bych chtěl rozvibrovat tabulky skel v oknech, budu poslouchat spíše střední hlasitost, ale nerad bych si ořezával zvukový rozsah. Třeba ty Totemy 100 mají reprák 25cm a ty aktivy mají max 15cm, ty KEFy LSX jen 11 cm.

Myslel jsem, že aktivy a studiové monitory jsou hlavně pro blízký poslech, řekněme z 1 metru. Což by mi asi nevadilo kdybych věděl že jejich zvuk bude lepší než u větších repro, ale nechce se mi tomu věřit i když papírově tam ten rozsah možná je. Navíc pokud je DAC, zesilovač a wireless konektivita dohromady v jedné bedýnce, tak bude o to větší problém když se něco z toho pokazí - servis v autorizovaném servisu bude asi nutnost.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 4. 2019 20:41

Mám starší monitory Prodipe Pro 5 V2,které mají bi-amp(dva zesilovače v každé bedně)a nemohu je v bytě pustit ani napůl. :-)
Navíc je možné dokoupit subwoofer(studiový monitor).
K Prodipe si je možné dokoupit např. subáč PRODIPE PRO 10s,který má dalších 150 W RMS .

Osobně si myslím,že nejlepší řešení (dle mých preferencí)je Naim Mu-so,které dokáže zaplnit místnost mohutným zvukem(450 Wattů!).
Viz zde 3D binaural audio(doporučuji poslech se sluchátky): https://www.youtube.com/watch?v=3Ep7ZOnKLxw

-- 22. 4. 2019 20:51 --

Pokud bys chtěl 2x výkonný hi-end repro od Devialet(třeba Phantom Reactor 600),tak doporučuji hodně šetřit. :-)
To už je trochu jiná liga,ale i cena.
Zde: https://www.devialet.com/en-eu/
Zde: https://www.youtube.com/watch?v=k6HqDgGnqWM

-- 22. 4. 2019 21:14 --

Takto se ničí reproduktor za 3.000,-USD,Devialet Gold Phantom. :shock:
Zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ni9ccFfnOJg
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 21:19

Re: "Naim Mu-so,které dokáže zaplnit místnost mohutným zvukem(450 Wattů!)."

A má smysl se honit za wattama? Nepochybuji o dostatečně silném "dunění", ale obávám se, že nebudou detailně vykreslené basy. Jako že budou takové rozmazané - splývající.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 4. 2019 21:25

Doporučuji přečíst recenze na Naim Mu-so.
Tento systém dostal mnoho odborných ocenění.
Těžko budeš hledat i negativní uživatelskou recenzi. :pozor
Naim je britská hi-endová značka známá mezi audiofily.

-- 22. 4. 2019 21:43 --

Linuxing píše:Re: "Naim Mu-so,které dokáže zaplnit místnost mohutným zvukem(450 Wattů!)."

A má smysl se honit za wattama? Nepochybuji o dostatečně silném "dunění", ale obávám se, že nebudou detailně vykreslené basy. Jako že budou takové rozmazané - splývající.


Nejde o to honit se za wattama,ale vždy je lepší mít jakousi wattovou rezervu. :D
Digitálního signálového procesor(DSP)má tu výhodu že koriguje frekvence,tudíž ani při velmi tichém poslechu basy(či středy a výšky)scházet nebudou.To se u běžných beden říct nedá. :pozor
"Mohutným zvukem" jsem nemyslel pouze dunění,ale i středy a výšky.
Pokud by tomu tak bylo,tak by věhlasná firma Naim nepatřila do hi-endu. 8-)

Viz třeba recenze na Amazonu: https://www.amazon.com/Naim-Mu-So-Refer ... ll_reviews

Pochybuji,že by někdo utrácel 1.000,- USD,aniž by to hrálo špatně.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 22:07

Bývá u těch wireless reproduktorů nebo wireless DACů nějaký buffer? Ptám se proto, jestli je tam nějaký čas na to, aby v případě poškozených paketů byl čas na to si je vyžádat znovu nebo jestli tam žádný buffer (mezipaměť) není a veškerý zvuk jde hned do reproduktorů.

-- 22. 4. 2019 23:08 --

Re: "Digitálního signálového procesor(DSP)má tu výhodu že koriguje frekvence,tudíž ani při velmi tichém poslechu basy(či středy a výšky)scházet nebudou."

Takže nějaká trochu jiná funkce "loudness"?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 4. 2019 22:22

Abychom to završili. 8-)
Chtěl jsi něco pro přehrávání z tabletu.Doporučil jsem ti Naim Mu-so,které je určené právě pro tablety a mobily a vše se ovládá přes OS Androis či iOS(nainstalovanou aplikaci Naim).
Pokud by ses ho rozhodl koupit,tak doporučuji nákup od důvěryhodného prodejce a nákup on-line nejlépe s osobním odběrem.
Tím získáš možnost vrácení zboží ve 14-ti denní lhůtě(dle zákona).
Není tedy co bys finančně ztratil. :pozor
Pochybuji ale,že bys něco tak úžasně hrajícího vracel. :D

Jak už jsem napsal,jediná nevýhoda Naim Mu-so je zúžené stereo dané velikostí přístroje(tj.repro si můžeš rozmístit 5m od sebe).
Na druhou stranu se dá lépe přenášet(13 kg a 628 × 122 × 256 mm). :roll:
Pokud si ho koupíš,tak ti budu tiše závidět(myšleno pozitivně)... :-\ ..pak aspoň napiš jak jsi spokojený. :-D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 23:01

Re: "Chtěl jsi něco pro přehrávání z tabletu."

To úplně ne. Hlavní pro mě byla otázka jak je kvalitní integrovaný DAC v tabletu ve srovnání s externím DACem. Podle toho budu dál přemýšlet jestli ke sluchátkům/reproduktorům koupit:
-tablet
-externí DAC
-DAP
-Streamer (DAC+zesilovač)
-zvlášť zesilovač pro repro a zvlášť DAC/Amp pro sluchátka
-jeden zesilovač pro oboje

U toho posledního bodu mi třeba bylo řečeno, že v drtivé většině stereo zesilovačů je sluchátkový výstup jen vyvedený přes nějakej odpor z výstupu na reprosoustavy, takže o nějakým sluchátkovým zesilovači v podstatě nemůže být řeč.
Takže nejde mi primárně o přehrávání z tabletu, ale o kvalitu zvuku. V konečné fázi mohu třeba použít tablet jako "dálkový ovladač" na spuštění hudby z PC, ke kterému bude připojen DAC a zesilovač.

Nyní to vypadá, že krmit sluchátka za 10tis. Kč z tabletu/mobilu je špatně a takové sluchátka si zaslouží DAC/Amp min. za 7tis. Kč (mi bylo řečeno).

Proto jsem měl na tebe ty dotazy. Hledám, zjišťuji, zkoumám jakou cestou se vydat.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 4. 2019 05:27

No,možností je mnoho a záleží samozřejmě na tobě co si vybereš. 8-)
Každopádně moje rada "doporučuji nákup od důvěryhodného prodejce a nákup on-line nejlépe s osobním odběrem.Tím získáš možnost vrácení zboží ve 14-ti denní lhůtě(dle zákona)" platí i nadále a ať už to zkombinuješ jakkoli. Toť pro případ,že bys to zkombinoval ne zrovna dle tvé zvukové preference a očekávání.
Ne vždy musí dojít k synergii mezi komponenty apod.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Linuxing 26. 4. 2019 09:47

The Wolverine píše:Jinak pokud budeš mít Totem 100 a k tomu nějaký dobrý zesík, tak mi přijde škoda to zabít tím, že zdroj zvuku bude rovnou telefon/tablet. Vždyť dnes pořízení hodně slušného DACu ani nemusí vyjít draho - z nových věcí koukni třeba na Modi 3 nebo je možnost číhat na bazaru na nějaký pěkný kousek.

Tak se dívám na Modi 3 a nevypadá to podle recenzí špatně. Navíc v této diskuzi viewtopic.php?f=1920&t=1296237 bylo Modi 3 + Magni 3 zmíněno jako možná volba pro sluchátka HD 650 což jsou sluchátka, které spadají zhruba do mé ceny 10 tis. Takže tam vidím tu výhodu, že bych nyní koupil DAC Modi 3 pro zesilovač+reproduktory a až bych se rozhodl pro sluchátka, tak bych jen přikoupil sluchátkový zesilovač Magni 3 (nebo lepší). Navíc kdybych dokoupil za pár mých stokorun Chromecast Audio, který má optický výstup a strčil ho do Modi 3, tak bych z toho měl wireless pro ovládání z tabletu (o Chromecastu tady taky někdo mluvil).

Máš Totemy nebo jsi je slyšel? Myslíš, že je to lepší volba než kupovat nějaké bazarové za cca 10tis nebo nové za 20tis Kč?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 1. 5. 2019 23:16

pseudomagick píše:Např. Sony nikdy nedá do mobilu velmi kvalitní či špičkový DAC. :pozor
Proč?
Protože pak by nikdo nekupoval jejich hi-res DAPy! :D
Každopádně DAC není úplně všechno,neboť i další střeva elektronická se podílejí na celkové kvalitě zvukového výstupu.

Osobně jsem dříve podrobně porovnával HTC One M8(se špičkovým zvukem,na mobil)a Fiio X5.
Rozdíl nebyl tak moc výrazný,detaily velmi podobné.Fiio X5 bylo o něco čistší.
HTC One M8 však postrádal jakousi hloubku(zvuk byl plochý).
Nyní mám Samsung Galaxy S8+ a zvukově je za HTC One M8 a M9 docela pozadu. :-\


to je skoda, zes nesel v tech htc dal
htc-u12-plus-spec.jpg
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 5. 2019 23:22

malabar: papír snese všechno.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2019 00:38

Bohužel HTC U12+ nemá 3,5mm vstup na jack. :pozor
Místo toho je možné požít vstup USB typu C + redukci na 3,5mm jack.
Nebo používat jejich sluchátka HTC USonic.
Docela problematické. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků