Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 16. 3. 2019 20:47

Ono to není nic nevratného, prostě to odpoj, a kkdykoliv chceš to tam zapoj zpátky :)
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 4. 2019 08:16

Od vcerejska lze provést dlouho ocekávaný update POLY na verzi 2.0.Jeste predtím je vsak nutné provést také update na GoFigure,kde je také nová verze.Tento update je povinný pro následným povýsení Poly.
Nove je v menu také moznost prehravat radia.V nabídce jsou stanice BBC,ale je tam také moznost stanice pridávat.Dak jsem si tam Radiozurnál a funguje bez problémů.Zvolil jsem ale nízký datový tok,takze kvalita nic moc,moje chyba.Pokud stanici oznacíte dlouhým stiskem,objeví se nahore Delete,takze i editace OK.
Prepínání,Hotspot/Wifi je také rychlá a spolehlivá.Sluzby jako Tidal atd. nemám,proto nemohu otestovat.Pro moje pouzití je ale vse OK.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod předseda1979 23. 4. 2019 09:51

Zdravím. Mohli byste mi prosím ze zkušenosti říct, jestli je mojo vhodné do sestavy jako DAC s občasným poslechem do sluchátek DT 990? V tuhle chvíli mám streamer od projectu, koaxiálem do CA DAC magic 100 a uvažuju na přechod na NODE2 a mám dělenec Primare. Ale chybí mi občasný sluchátkový poslech.
Polepším si myslíte oproti DAC magicu a je to pro občasný poslech použitelné? Z hlediska komfortu ovládání to asi není úplně ideální počítám. Děkuju...
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 23. 4. 2019 19:14

Někdo možná namítne, že jsou DT 990 pro Mojo příliš obyčejné, ale kddyž ti, stejně jako mně, vyhovují tak není co řešit.

Mojo je dle mého, pohodlné - snadno se ovládá, je malé a vždy po ruce. Ono tam není moc co uvládat. Z jedné strany píchneš signál, z druhé sluchátka, zapneš a hraješ. Když chceš měnit hlasitost, pomačkaš barevnou kuličku. Toť vše.

Já myslím, že cca do 15 000 není mnoho lepších DAC/AMPů pro sluchátka, takže si zvukově polepšíš.

Mojo svojí neutralitou trochu umravní zdvihlé okraje DT 990, ale nechá jim jejich charakter. Já to mám tak rád. Ne vždy, proto mám více sluchátek. Rád střídám sluchátka dle nálady:-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod předseda1979 24. 4. 2019 06:35

Díky za info. No právě jsem se zatím sluchátkovému poslechu tolik nevěnoval, ale rád bych si polepšil. I bych časem vyzkoušel nějaká trochu jiná sluchátka k těm DT 990. Něco laděného spíš na klasiku.
Teď využívám spotify a flac soubory na NASce a uvažuju přejít na Tidal. Z toho ovládání hlasitosti mám obavu, že bych rád neseděl v úplném dosahu na DAC. Pokud by hrálo celé album, tak asi bez problémů, ale často si pouštím nějaké playlisty a tam ta hlasitost nahrávek občas potřebuje korigovat.
Tak jestli by nebylo rozumnější uvažovat nad něčím jako Project pre box S2 digital co má i dálkový ovladač. I to propojení moja do sestavy, že budu potřebovat speciální koax ze streameru a do předzesu jack/cinch je taky trochu limitující. Ale jestli to hraje...?!
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 4. 2019 06:51

No a jaké výstupy má ten streamer?
Jinak na tu hlasitost můžeš u přehrávače použít funkci Replay Gain
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod předseda1979 24. 4. 2019 07:00

Současný streamer má výstup pouze 2x cinch a coax, uvažovaný NODE2 má navíc i optiku, ale netuším jestli je to vhodné propojení případně s Mojem..
Replay Gain? to prosím tě co je a co to žere?
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 4. 2019 07:09

Mojo můžeš propojit optikou. Nebo lépe koax kabelem 3,5mm - RCA.
Replay Gain je funkce (jak u hardware, tak software přehrávačů), která upraví hlasitost přehrávaných souborů na stejnou úroveň. Má to dneska prakticky každý DAP.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod předseda1979 24. 4. 2019 07:24

Díky za info. Tak to je fajn. A můžu poprosit kde se dá pořídit ten koax kabel 3,5mm - RCA?
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 4. 2019 08:08

Ty vole,ty nemáš internet? Si ho najdi. Hlavne,ze pouzivas nick předseda!!! Nechces jeste přebalit? Na dudlík došáhneš?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 4. 2019 08:23

Ty vole,Bazi 36, ty by si zase mal na tom internete pohladat nejake zasady slusneho chovania. Tie tvoje debilne poznamky v kazdom druhom vlakne stoja za...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod předseda1979 24. 4. 2019 08:24

Tak se tak nehněvej prosím. Měl jsem za to že to není úplně běžnej kabel, tak jestli by se nenašel nějakej konkrétní typ.
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 4. 2019 12:42

petrE1 píše:Já myslím, že cca do 15 000 není mnoho lepších DAC/AMPů pro sluchátka, takže si zvukově polepšíš.


Ve své kategorii, tj. mobilních aparátů s vestavěným aku, možná, protože to skoro nikdo nedělá (na co taky), jinak je ten poměr cena/výkon hodně slabý. To už bych radši na cesty pořídil DF Red, který je malý, za rozumnou cenu, nehraje o nic hůř a nevypadá jak hračka pro kojence :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 4. 2019 13:16

Ja mám oba a hoci Mojo nehrá 2,5x lepšie ako DF Red, rozhodne je Mojo lepší prenosný DAC/amp a odporúčam každému radšej Mojo. Na cesty by som ho však asi nevláčil, to je fakt... Počul si Mojo, keď je podľa teba slabý pomer cena/výkon ? Mojo má asi jedinú "konkurenciu" - ifi DSD micro Black Label.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 4. 2019 14:36

ondraseq: jsem přesvědčen, že do 20 tis. opravdu nenajdeš mnoho zvukově lepších DACů jak přenosných, tak stolních. Maximálně tak může konkurovat iFi Micro iDSD Black Label.
předseda: kabel např. zde: https://www.ebay.com/itm/Dyson-Audio-Fi ... SwY49cvOhq
Možná seženeš i něco u nás.

Dívám se, že _daRK píše totéž.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků