TV (nebo levná kombinace) umožňující IPTV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 4. 2019 08:30

Řeším následující problém. K internetovému tarifu dává můj poskytovatel IPTV na až 4 zařízení zdarma. Protože cena za ten internet je velmi konkurenceschopná, doporučil jsem to sousedovi, který nyní platí podobnou částku u jiného poskytovatele za nižší rychlost a bez TV. Problém je, že na TV se nechce dívat na počítači a má 20 let starou TV, která žádné "hi-tech fičury" nepodporuje.

Nicméně stejně uvažuje o "upgrade", tak mě napadlo požádat o radu.

IPTV lze spustit dvěma způsoby. Buď v internetovém prohlížeči (ten ale musí podporovat flash) nebo v android aplikaci (vyzkoušeno na mobilu). Takže, doporučíte někdo televizi, na které by to fungovalo (pokud máte někdo doma a byl byste ochoten vyzkoušet, můžu poslat aktivační údaje), ať už díky vestavěnému prohlížeči nebo instalací android aplikace. Alternativou je připojení nějakého dalšího zařízení (Chromecast?).

Je to pro starého pána, nestojí o poslední výkřik techniky, takže spíše půjde o co nejlevnější "ještě funkční" kombinaci. Na počítači se na TV koukat nechce, prostě se chce rozvalit na kanapi v obýváku, ne sedět na židli před počítačem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 26. 4. 2019 08:45

1) Umí stávající televize hi-tech funkci HDMI?
2) Umí ta aplikace na Android Chromecast?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 4. 2019 09:59

1) a 2) nevím.

1) vzhledem k tomu, že má být 20 let stará (neviděl jsem, vše mám jen ústním podáním), tak asi neumí vůbec nic

2) proto hledám někoho, kdo má nějaké cenově smysluplné (třeba i "malinu") zařízení, jestli by to byl ochoten odzkoušet, aby si to pak případně soused koupil. Na mobilu (Android) TV v aplikaci chodí, na počítači (Linux, Firefox) v prohlížeči taky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 26. 4. 2019 10:55

Jestli je opravdu stará 20 let, tak HDMI mít nebude.
U mobilní aplikace může být problém s ovládáním přes ovladač + pokud by se instalovala na Android TV, tak spouštění sideloadovaných aplikací je o něco složitější (možná by šlo přeprogramovat Netflix tlačítko?). Některá multimediální centra mají i AV cinch výstup, ten by televize mohla mít.
Chromecast klidně zkusím, otázka je, zda by tahle varianta byla pohodlná, veškeré přepínaní pak totiž probíhá přes aplikaci v mobilu. Plus samotný Chromecast má jen HDMI, ale např. Xiaomi Mi TV Box S s integrovaným Chromecastem má i AV.
Kdyby někdo ověřil funkčnost aplikace na klasické androidí krabičce (ne Android TV), tak se dá zvážit laciná televize Vivax 40LE78T2S2SM, která má v sobě obyčejný mobilní Android.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 26. 4. 2019 11:08

O jakou konkrétní IPTV se jedná? Někteří poskytovatelé (třeba Kuki) mají svou aplikaci pro chytré televize (v případě Kuki Samsung a chystá se myslím LG). V tom případě by stačilo tu nejlevnější, která disponuje operačním systémem a jen se přihlásit. V tu chvíli se bude muset jen neučit, že po zapnutí TV zapne aplikaci a pak už bude koukat.

Druhou variantou je STB poskytovatele, někteří umí posílat obraz i přes komponentí výstup (cinche/SCART). Nemusel by měnit televizi, ale měl by ovladač navíc. V případě, že jde o něco jako Sleduj TV, Lepší TV nebo jak se ty služby jmenují, pak zase - android box s aplikací...

Pokud se jedná o starého pána, do Chromecastu ani pouštění IPTV přes prohlížeč v TV bych nešel - složité, pomalé...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod polda 26. 4. 2019 11:32

STB nebo Android TV
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 4. 2019 11:48

Jde o PODA. "Problém" je v tom, že zatímco IPTV pro mobil a PC je zadarmo, klasická TV přes jejich STB je placená :(
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 26. 4. 2019 12:18

Z recenzí na Google Play je vidět, že Chromecast neumí a na boxech lidem funguje. Takže by šlo
- nějaký Android box co nemá jen HDMI
- nová androidí televize, s obyčejným Androidem ten Vivax, s TV verzí TCL 40ES560
- připojit k televizi počítač a pořídit bezdrátovou klávesnici s touchpadem
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 4. 2019 13:36

Pokud by chtěl soused v dohledné době novou TV, doporučuji ušetřit prostředky na jakékoliv dočasné řešení a investovat je rovnou do jednoho přístroje. Nemá-li stará televize rozumné digitální vstupy, tak jen redukce HDMI>SCART + kabely ukousne minimálně 1000 Kč.
Z uživatelského hlediska bych volil nějaký obyčejný tablet nebo viz výše starší notebook.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 29. 4. 2019 15:04

já teda PODA TV mám a doteď jsem si myslel, že ty 4 zařízení přes wifi jsou podmíněny pořízením alespoň jednoho IPTV STB. No ale osobně bych to vůbec neřešil, Internet na optice mají za 350 Kč, za cca 80 TV programů (z toho většina českých v HD a s možností zhlédnutí týden zpět) připlácím cca 80 Kč, celkem tedy 430 Kč, to mně nepřipadá jako moc. Takže 20 let starou TV bych zahodil, teď jsou v akcích všude 55" TV v ceně od 13.000 Kč, není co řešit. Zapínám TV samozřejmě ovladačem od PODY, takže na většinu úkonů stačí jeden DO. jasná volba.

-- 29. 4. 2019 15:11 --

jo ještě k tomu "starému pánovi". Pořídil jsem tu PODU i rodičům (80 let) a není problém. Tlačítko zapnutí, tlačítko s číslem kanálu (lze přehazovat), to je stejné jako u všech TV. Tlačítko EPG, šipky a zelené tlačítko na vybraném pořadu = přehraje pořad z dopoledne.
Tlačítko EPG, šipky a červené tlačítko na vybraném pořadu = nahraje pořad.
Jednodušší to být nemůže. A u každého filmu info o filmu a % hodnocení z CSFD, to je luxus :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2019 15:19

Tak to jsem se asi blbě díval do ceníku, myslel jsem, že se za "normální TV" připlatí víc. řeknu mu to
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 29. 4. 2019 16:06

kombinace internet a TV je za lepší cenu, než samostatně. Osobně jsem nikdy nebyl příznivec těch kabelovek, k čemu 300 programů za 700 Kč, ale PODA má možnost zaplatit si třeba jen na jeden měsíc jeden program nebo poskládat si vlastní balíček (v těch kabelových byl vždy jeden zajímavý program na 10 nezajímavých), takže není problém si třeba na vánoce něco nabouchat a v létě mít jen základ.
Navíc u těch HD programů je výhoda, že vypadají dobře i na TV s jinak horším obrazem (levnější modely). Rodičům jsem vzal základního Samsunga 55" za 13.000 Kč a obraz je jako víno. Starší člověk = větší obrazovka = nutnost :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 4. 2019 17:39

Až na to, že tam je sice 300 kanálů, ale na žádným nic zajímavýho. Řešením je nějaký video on damand jako Netflix nebo tak něco, ale žádná nabídka, kde by bylo všechno jako tařeba na ulozto a v kvalitě neexistuje, aspon ne v ČR...
Na lineární TV je zajímavý tak leda sport (fotbal), jinak je to voničem - lži ze zpravodajství ať si strčí někam
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 29. 4. 2019 22:18

Nevím jestli jsem to napsal dost jasně, těch 300 kanálů bez možnosti výběru mám spojené se "starými" kabelovkami typu UPC rok 2001 :-). U PODY je možné řešení vzít si "nafurt" jen těch cca 20 českých HD kanálů a k tomu si teď na měsíc zaplatit HBO (Ha o trůny), přes léto Sport 2 (Formule 1) nebo na vánoce National Geografic. Takže ne 300, ale třeba jen 100 +2 (těch 100 je napevno za těch 80 Kč, Sport 2 je za 25 Kč apod.)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 4. 2019 08:37

Když tam není 02 kvůli fotbalu, tak je to stejně dost o ničem.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků