Co místo Plazmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 26. 4. 2019 12:06

Ja som za posledne roky mal :
HD plazmu {50PM4700} => FHD LCD {55W756} => UHD OLED {55B8 - predal}
a vratil som sa spät na FHD rozlisenie panela.
Na FHD OLED 55EG9A7 = a zatial obrazove tak komplexne dobré, som nemal/nevidel!
A ja som co sa tohto tyka, velky "hnidopich".
TV vyuzivam = TV Skylink vysielanie 50% casu, HD USB filmy 25% a Youtube 25%.

Len sa bojim, ze ak tento TV sa mi pokazi za par rokov, tak FHD OLED uz asi nezozeniem.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 4. 2019 12:49

Kup si este jednu do rezervy... :-) :-) :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 4. 2019 14:08

Tak to máš štěstí. Stejně bych to chtěl vidět vedle sebe - FullHD vs. 4k, jestli je to skutečně tak velký rozdíl, nebo to na tom 4k bylo ošizený slabou elektronikou.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 26. 4. 2019 23:24

Hodně záleží na oku a na vzddálenosti. 4K je super, ale jakmile si sednu 2,5-3 násobek uhlopříčky, tak se rozdíl smaže. OLED má pixely přirozeně vyraznější, tím, že dokáže udělat extrémní kontrast i v úzkém přechodu nebo linii. Zatímco na FullHD LCD bych si pixelu nevšiml, na OLEDu je ta tečka prostě patrná.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 27. 4. 2019 08:14

stormborec píše:Tak to máš štěstí. Stejně bych to chtěl vidět vedle sebe - FullHD vs. 4k, jestli je to skutečně tak velký rozdíl, nebo to na tom 4k bylo ošizený slabou elektronikou.

Tak 4K obsah nie je iba o rozlišení. To HDR má niečo do seba a na OLED vďaka čiernej aj vyzerá dobre a je to celkom slušný posun v kvalite obrazu. Omnoho lepší greyscale. Ale treba mať aj kvalitný zdroj. Ale aj to sa už celkom zlepšuje. OLED možno nemá takú svietivosť ako lcd ale večer je HDR na oled a lcd neporovnateľne kvalitnejšie na OLEDe. Lebo ak sedíšod TV dosť ďaleko výhoda rozlíšenia sa stiera ale kvalitu obrazu oceníš viac ako rozlíšenie samotné.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 4. 2019 10:20

Dobrý den, no já jsem měl loni v létě možnost porovnávat FHD OLED 55EG9A7 a UHD OLED 55B7... ( model 2017), hrál jsem si s nima 2 dny. A pro mě jednoznačný vítěz byla UHD OLED, zezačátku sice šok, obraz hnusný a výrazně máznutý, při nastavování jsem se úplně zpotil, ale po více než hodině základního nastavování byl obraz výborný. Například ostrost jsem musel dát na 85% max. rozsahu, zapnout zvýraznění hran. Téměř na max OLED světlo, kontrast, pohrát si s barvama. A obraz z mizerného byl najednou výborný s ostrostí srovnatelnou s FHD OLED. UHD OLED bez problému plynule přehrál 24p, 55EG9A7 ani náhodou. Přehrát plynule Hobbita na 55EG9A7 nebylo možné, při jakémkoliv nastavení vznikaly výrazné arterfakty a chvosty. Pro mě velké zklamání. Ale stejně nechápu, proč byla UHD OLED z továrny tak mizerně nastavena, ani jeden použitelný obrazový profil, silně máznutý obraz, nechápu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 4. 2019 12:59

No já můžu srovnávat jenom 9 let starý LG a nový 4k Samasun (co mám v podpise) - a ten nový Samsung řekl bych dokáže tak nějak vytáhnout víc z toho rozlišení, že na tom LG cokoliv od průměrně kvalitního 720p bylo už stejný, zatímco na tom Samsungu když se pustí FullHD, tak to udělá daleko detailnější obraz (snad to není nějakým přeostřováním). Jinak samozřejmě ten kontrast - to dává úplně jinou hloubku a realističnost tomu obrazu.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků