Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pekr77 19. 4. 2019 17:03

Ani nevis, jak moc chci dat tu tiskarnu pryc :-), zatim moc neni kam, takze je to tak trochu politikum - v obyvaku je zaroven i pracovna a pritelka tam upravuje fotky, k tomu tiskne. A ano, presne tam jsem chtel mit AVR. Zatim mirnym protiargumentem je, ze s jakymkoliv koleckem dvoulety junior proste otaci. I proto jsou zatim na repracich kryty reproduktoru a na nozkach nejsou hroty, protoze pak bych pod ne musel davat misky a nechci juniorovi ulehcovat pripadny posun repro .... snad tedy casem ....

... uvazuju ale TV povesit na zed s tim, aby to rameno umoznilo mit TV ve zhruba stejne vzdalenosti od steny, jako ted. Pod tim pak centr. Cetl jsem jiny thread a penize budu do toho davat postupne, pokud jsem to spravne pochopil, tak ten centr bude asi v prvnim sledu uzitecnejsi nez surroundy? Ale to nebude taky hned ....

Diky za tip s temi difuzory. Zatim pockam, az se ty repraky trochu rozehraji ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 19. 4. 2019 19:07

Kolik hodin je cca potřeba pro rozehrání repra ?Asi je to individuální že ? :hm :D
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 19. 4. 2019 19:11

Tak údajně 80-100 hodin, pokud to nebude nějaká duchařina, auta se prý dnes už také nezajíždí :-) Nicméně - pán v poslechovce mi říkal, že tento jev skutečně existuje a měl nějaké sloupy za cca 80 tis. (značku si nepamatuju), na kterých to pak bylo vyloženě poznat. Údajně k tomu i někteří výrobci vydávají CD, doporučením pak je třeba i postavit repro proti sobě a na jedné bedně přepólovat konektory. Z pohledu konstrukce reproduktoru si umím představit, že tam bude něco, co se může rozhýbat. Nakolik je to pak doplněno psychologicky tím, že si ucho zvykne na nový projev, netuším :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malabar 19. 4. 2019 19:59

To je nadhera ! Dovolim si rict, ze jsi udelal hodne dobre. Budou hrat suprove. :tleskani

Tady o zahoreni mluvi ti, co tomu rozumi:
https://www.monitoraudio.com/en/support/faq/#9735
https://www.whathifi.com/advice/how-to- ... -three-set
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 19. 4. 2019 21:31

[quote="pekr77"]
"A ano, presne tam jsem chtel mit AVR. Zatim mirnym protiargumentem je, ze s jakymkoliv koleckem dvoulety junior proste otaci."
Petre, jukni na tohle:
http://manuals.denon.com/AVRX3500H/NA/E ... mlhqks.php
Zalokuje to predni panel, takze junior muze tocit cim chce :) , ale dalkacem a appkou to lze ovladat dale.
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 19. 4. 2019 21:51

Super rada, diky moc, to jsem naprosto netusil. Clovek se ma co ucit :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 27. 4. 2019 12:12

MA S200 se pomalu rozehrávají, už teď relativní spokojenost po sluchové i designové stránce.

Rád bych tento příspěvek rozdělil na dvě oblasti:

1) Hroty a jejich vliv na hudební projev

Ty MA mají takové "gumo-podložky", samozřejmě k tomu přišly i hroty, ty jsem zatím nenasazoval, protože mám plovoučku a dokud bych neměl "puky", aby nehrozilo poškození podlahy, tak je aplikovat nechci. Po přečtení řady souvisejících (a občas i protikladných) článků a názorů - chápu to správně, že hroty slouží k izolaci od podlahy, aby vibrace, které bedna vydá, zůstaly v ní a nebyly utlumeny či nerezonovaly do podlahy/podložky? což s těmi mými podložkami na tvrdé plovoučce může být ten případ mírného útlumu?

Obrázek

Předpokládám, že pokud pod hroty koupím nějaké ty "misky", tak by to mohlo být ok?

2) Centr a jeho umístění / montáž TV na stěnu

Napadlo mě dokoupit centr. Četl jsem, že u filmů to může dělat 50-60% projevu, samozřejmě uvažuju o centru ze stejné řady, tedy Silver C150. Teď k jeho umístění - určitě ne na zemi, rád bych ho měl na poličce, kde zatím nevleze - potřebuje 16.5cm na výšku a TV je nad poličkou pouze 8cm. Chvíli jsem se díval na různé stojany a koupil toto (možná předčasně):

https://www.drzakyastolky.cz/drzak-tv-s ... lopny-f500

Chtěl jsem něco, kde můžu nastavovat výšku, případně vzdálenost od stěny, můj pokoj by snesl i 65", pokud tu svou 55" dostanu o 20 čísel blíže, opticky se tím trochu zvětší plocha. Ke stojanu výše jsem dokoupil ještě plát 23.5x20cm. Problém je, že stěny mám pouze sádrokartónové. Četl jsem, že skrze kotvu se nosnost zvětšuje na cca 60 kg, TV má 18 kg a ten stojan cca 4 kg. Pak jsem se bavil s kolegou, ten si není jistý, zda takto v tahu tu stěnu nějak dlouhodobě nevyhnu/nepoškodím. Nemáte někdo zkušenost, zda by to ten sádrokarton měl snést? Montážní plechovou lištu asi netrefím, ale i tak si říkám - když sádroš udrží celou kuchyňskou linku, mohlo by to fungovat?

Jako alternativu jsem tedy začal hledat i nějaký vyšší stojan, případně držák na poličku pro centr, který by se přimontoval do VESA mount a ten střeďák by byl shora na hraně TV. Něco jsem našel, ale nejsem si jist, jak by to vypadalo. Kdybych ten centr chtěl dát na stěnu nad TV, musel bych ho dát ještě o kus výše.

3) Nastavení formátu zvuku z TV

V čem také nemám jasno je, jak bych na svém Samsungu měl ideálně nastavit formát zvuku. Zatím tam mám PCM, volba je ještě Bitový tok, kdy se pak uvolní menu, kde jde nastavit znovu PCM, Dolby a DTS. Když to zkusím, hraje to trochu jinak, ale zatím na stereu těžko říct. Nemám ani jasno v tom, jak vysílá třeba HBO Go - tam nikde nastavení zvuku není. Na AVR mám profily Music (stereo) a Movies (pro surround), nicméně mě znervózňuje, že nerozumím potřeba jak nastavit TV a jak vysílá ten stream z HBO Go.

Díky za případné tipy,
/Petr
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 27. 4. 2019 13:17

PCM ti bude hrát pouze stereo, pošli do AVR signál v nejvyšší možné kvalitě, formátu, takže DTS.
Tady je nějaký starší, ale dobrý článek. Samozřejmě od té doby přibyly nové formáty, ale pro základní přehled je to dostatečné:
https://www.tvfreak.cz/moderni-zvukove- ... -se/3821-3
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 27. 4. 2019 13:49

Co se týče toho sádrokartonu:To že někdo pověsí kuch. linku čistě jen na sadroš, je to jen jeho riziko.Já osobně bez výztuhy do sádrokartonu takovou zátěž jako kuch. linku nezavěšoval.Těžko v tvé situaci poradit, když si jistý že netrefíš ani profil.... :hm I kdyby jsi použil kvalitní hmoždinky (FISHERKY) tak pod takovou zátěží to bude pořád pracovat :hm
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 27. 4. 2019 13:55

Věšet cokoli těžšího než pár jednotek kilogramů pouze na desku sádrokartonu je hloupost.
Ten centr by to ještě uneslo, ale TV bych na to nevěšel.
Raději bych vyrobil řádně vyztuženou falešnou stěnu/stojan před ten sádrokarton a teprve na ni pověsil TV. Má to výhodu i v tom, že se za ni dají schovat všechny kabely a nic pak neruší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 27. 4. 2019 14:29

Ta deska mě také napadla. Co se týče hmoždinek, tak by to nebyly hmoždinky, ale kovové kotvy, které se za sádrošem roztáhnou a opřou se do toho plošně. Zkusím ještě půjčit magnet, třeba bych dokázal trefit ten profil, nebo umístil montážní desku horizontálně tak, aby byla ukotvená do dvou profilů. Nebo ještě zkusím vymyslet, jak tu TV dostat výše - nějaký nový stojan, co mi tu spodní hranu dostane o 9 cm výše, aby tam ten střeďák vlezl.
Naposledy upravil pekr77 dne 27. 4. 2019 15:40, celkově upraveno 1
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 27. 4. 2019 15:04

Jinak maželce se moje nové repro moc nelíbí :roll: :-D Chtěla by aspoň dát ten centr do TV stolku do police, co si o tom myslíte?Jako on tam v leze a ještě tam bude cca 3cm nad ním místo....V zadu mám sololit ten bych asi odstranil aby to aspoň trochu luftovalo...Fotku nové sestavy mám zde dole v příspěvku http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1709&t=1297381&p=12249632#p12249632
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 27. 4. 2019 15:48

Pokud se dívám na správnou fotku, u té police by musela jít pryč ta příčka? Ale ta půjde určitě dát pryč, jinak bys to nepsal. Mě pokud tam něco vizuálně neladí, je to PS4, možná bych ji prohodil s tím košíkem. Výškově i tonalitou barvy by se to trochu srovnalo s tím střeďákem. Samo záleží, co za věci v tom košíku jsou :-) Uzavírat střeďák do bednění, pokud má zadní výdech, nvm no. Fajn je, že již máš koupeno a můžeš experimentovat :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 27. 4. 2019 16:40

To je fakt, jen mě štve, že musím odmakat celý víkend v práci a na experimenty bude čas až v pondělí :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 27. 4. 2019 17:09

Hele, já mám středový repro také ve skříňce s výdechem ven, AVR si při nastavování s tím poradil.
Jestli máš výdech dozadu, tak nevím no, nebo zacpat, musíš vyzkoušet, ...každopádně repro nečím podložit.
Orendas
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků