Televize 55" kolem 15 000 i na hry

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pas4 29. 9. 2018 18:51

No,ono když napíše několik majitelu na Heurece,ze H55 U7A ma špatný obraz na sd příjem,tak tomu verim.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 9. 2018 20:53

To samozrejme mozes, ale tym ze nepoznas pozadie tych nazorov, tak to nie je uplne najstastnejsie.
Ti ludia (cest velmi malo vynimkam) tam castokrat nemaju ziadnu referenciu, nikdy to s nicim neporovnaju, necitaju navod, hodnotia to hned po vybaleni z krabice bez nejakeho hlbsieho testovania, lebo im pride mail s eshopu ze to maju ohodnotit atd. Taky nazor velku hodnotu nema. Ked to nikdy s nicim neporovnal, nevidel ine TV, tak napisat ze je nieco zle, moze byt velmi zavadzajuce. Lebo ono to zle, moze byt kludne v skutocnosti to najlepsie v kategorii (to teraz myslim obecne).
Za tie roky sa totiz ukazalo, ze co sa pise v tych "recenziach" je vo vacsine pripadov nezmysel. A to sa netyka len TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 9. 2018 07:52

Já měl strach spíše z hlášené poruchovosti TCL. Asi díky tomu 100Hz panelu dám přednost HiSense... Nebo jsem ještě uvažoval, jestli nezvednout rozpočet a nejít do Samsung UE55MU7002.... Přijde mi, že docela kombinuje výhody HiSense a TCL, takže dobré 100Hz + HDR... Co byste ještě prosím řekli na tuto? Stojí za příplatek? Díky.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2018 08:02

Ten Samsung bohvie ake HDR nema. Je ale komplexne o nieco lepsi nez Hisense.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 10. 2018 15:18

Kdybych navýšil na cca 22, co byste doporučili? Vím, že to řeším hodně, ale nekupuji každý den a moc se nevyznám... Ale chtěl bych asi těch 100 Hz, HDR a ideálně i ten Qled... Nebo nestojí za příplatek nic nad to Tcl nebo hisense?
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 10. 2018 16:37

Dobre HDR v 100 Hz zacina od Sony 55XE9005 a drahsie. A ten nestoji 15, ani 22.

Nejaky zaklad uvidis aj na tom Samsungu MU7002, ale netreba mat nejake velke ocakavania.
Lepsie HDR ma TCL U55X9006, aj qled, ale zas nema 100 Hz.
H55U7A zas ma 100 Hz, qled, ale HDR nestoji za nic.

Za tie prachy proste niekde musis urobit kompromis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Djfresh666 9. 10. 2018 13:45

Zdravim, chcel by som vas poporosit o radu. Ohladom TV som absolutny novacik, ale zial plazma mi odisla a ako pozeram tak pozeram vsade len LCD a pod.
Premýslam nad 55" a neviem si vybrat. TV pouzivam iba na sledovanie filmov z usb alebo cez o2tv v HD kvalite.
Co by ste mi odporucili
https://www.alza.sk/55-tcl-u55c7006-d5146985.htm
alebo
https://www.alza.sk/55-samsung-ue55nu71 ... 45.htm?o=1

alebo nejaky vlastny navrh nakolko o tcl som este ani nepocul.
Dakujem
Djfresh666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2019 12:04

Ahoj,
otevírám opětovně toto téma - koupil jsem si na Vaši radu Hisense H55U7A a jsem s televizí ohromně spokojený - krásný obraz i super zvuk. Jediná piha na kráse je pro mě absence HBO Go aplikace, což mě dost mrzí - aspoň ten Netflix je. Nicméně oproti standardně vybavenému starému Samsungu mě to dost překvapilo. Nevíte někdo jak případně HBO GO do TV dostat? (zatím to řeším propojením s PC)

Nicméně ten podstatnější dotaz. Vzhledem k tomu, že dcerka se začíná stavět u nábytku, mám dost strach z toho, ať na sebe TV neshodí. Jaký držák na zeď byste doporučili? Chtěl bych něco, co můžu kus povytáhnout, ať můžu pohodlně připojit a odpojit zařízení (mám TV v obývací stěně).

Díky.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 4. 2019 15:46

Přidělal bych TV páskou ke zdi podobně jako nábytkové skříňky proti převrhnutí(žádný držák), na dodatečné funkce TV - Chromecast
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 4. 2019 18:57

Ertefol pokud potřebuješ TV rychle přikurtovat a nemáš čas na žádné zásadnější řešení, nebo se k němu dostaneš později... přičemž v nábytku jsou otvory pro jeho fixaci nábytkovými šrouby, využij dva, které osadíš v blízkosti nohy podstavce. Zašroubuj je a pod ně namotej průhlednou lepící pásku. Není to rušivé, kdykoliv to lze jednoduše sundat a nic tím neničíš.... a máš to hned.

Další variantou je připevnění TV ocelovým lankem ke zdi za ní. Kupříkladu do hmoždinky vložíš šroubovici s očkem... no a do telky dáš příslušný šroub. Využiješ otvor pro montáž na zeď. Měly by tam být čtyři... vesa.

Anebo si koupíš držák na zeď, takový, který umožňuje natočení, ale také vysunutí a zasunutí dále/blíže zdi.

Jestliže na Hisense není stále dostupné HBO Go, zkusil bych kontaktovat podporu Hisense/HBO Go s dotazem, zda brzy nepřijde změna. Jestliže ne, nebo spěcháš, musíš využít externí řešení. Možností je více.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 4. 2019 23:24

Díky za tipy, řeším právě držák trochu dopředu - na skřňku dosáhne, ale na TV ještě ne, tak mám tak týden to dořešit :)

Chtěl jsem se zeptat, jestli spíš nemáte s nějakým držákem zkušenosti - líbilo by se mi toto:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... rettyPhoto
nebo případně dražší:
https://www.mall.cz/drzaky-stolky-telev ... 1005b#tabs
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 4. 2019 11:07

U držiaku je podstatne aby podporoval Vesa rozmer ako ma televizor, a aby mal vyššiu nosnosť ako je hmotnosť TV. Pripadne aby sa dal natačať ako potrebuješ, viedol kable ako potrebuješ.... To je cela veda. Z funkčneho hľadiska je to celkom jedno čo vyberieš, je to len kus "železa". Tam veľmi nemaš akymkoľvek vyberom čo pokaziť (ak to nie je nejaky uplne najlacnejši črep, kde nemusia pasovať skrutky, idu ztuha alebo naopak veľmi ľahko klby atd.).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 28. 4. 2019 11:48

Mám tento Hama a jsem spokojený, je bytelný, lze libovolně natáčet, ale přitom je možné TV dát velmi blízko ke zdi (asi 3 cm), takže nemusí být skoro vidět.

https://www.hama.cz/hama-nastenny-drzak-tv-pohyblivy-400x400-5--cerna/
AKG K530 Ltd. na doma, IBasso DX50 + CustomArt Ei.XX na ven.
Adult Hilfer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků