Moje Onkyo TX-NR686 + Q Acoustics

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rosswell 28. 4. 2019 09:32

Zdravím pánové
Mám zakoupenou sestavu https://exceptional-av.co.uk/onkyo-tx-nr686-w-q-acoustics-3050i-speakers-5-1.html
K předním L+P a centru jsem koupil hrubší kabel https://www.l-e.cz/reproduktorovy-kabel-le-640-2-x-4-0-mm2-5m-d3734
Kabel je po odizolování celkem dost hrubej, ořezal jsem přesně 12mm jak píšou zezadu toho Onkya.Jenomže mám problém tam ty kabely pořádně uchytit tím jak jsou hrubé.Dostal jsem i banánky ale přijde mi, že ten kabel 2 x 4,0 mm² tam stěží dostanu díky z časového pressu. :roll: Nemáte prosím nějaký tip jak to pořádně zapojit? Zítra mám volno celý den a chci se tomu věnovat klidně celý den.Hlavně ať to mám pořádně zapojené

Při kalibraci se mi to vypnulo u práveho předního a nastala diagnostika u onkya, na konci to píše hlášku CHECK SP WIRE což je hláška o zkratu :roll:
Obrázek

Byl bych moc rád když od vás dostanu radu nebo nějaký trik jak to zezadu napojit.Přeji hezký den

-- 28. 4. 2019 09:40 --

Jinak aktuálně to mám takhle rozestavěné:
Obrázek
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 4. 2019 09:44

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 28. 4. 2019 11:13

Ještě mě napadlo můžu ten konec, toho reprokabelu rozdvojit a dát do tvé svorky v onkyu ?To by mi to trochu usnadnilo ale nevím jestli se to tak může provést.Tím jak je ten kabel hrubej tak tam nejde pořádně zasunout....
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 4. 2019 18:11

Ty terminály má Onkyo opravdu docela malé a koukám, že tam jsou ještě záslepky. Aby ses vyhnul zkratu přes holé kabely, doporučuji namontovat banánky, to je spolehlivé a bezpečné připojení.
Já používám tyto a jsou docela dobré.
https://www.aliexpress.com/item/4-8PCS- ... 4c4d6bMQOf
Smršťovací bužírka dobře izoluje a samotné babánky jsou šroubovací a docela kvalitně provedené.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 28. 4. 2019 18:34

Díky moc za odkaz Tombe, já mám u baráku nějaké elektro tak tam ráno zajdu s kouskem reprokablem a něco mi snad doporučí.Výbeř tam mají celkem dobrej http://elfax.cz/hledat.prodejna-havirov-1/?hltext=Ban%C3%A1nek&hledani=x#&price_from=0&price_to=200&ord=skladpol&asc=asc&page=2&price=dph&vyrobci=&skladem=false&
Kdyby mě netlačil čas tak to objednám z toho Ali ;-)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 4. 2019 19:06

Jo, tomu rozumím, jen mi ty ceny v našich obchodech někdy přijdou nesmyslné a pokud máš 5 repro a na každé potřebuješ 4 banány, tak to je hned 20ks a za to u nás dáš klidně litr i víc.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 28. 4. 2019 19:28

To máš pravdu, já zítra koupím jen 6ks na L+P a centr ať mi to neskratuje v tom receivru, problém bude jen u těch 6 kabelů co mají 4mm.Zbytek objednám z Ali a dodělám dodatečně.
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 4. 2019 21:08

Uz jsem to tu nekolikrat psal,na co furt nekdo kupuje ctyr milimetrový dráty? Kdo ti to poradil? Dyk to nejde nikam zapojit a zvukově neni oproti 2.5mm zadnej rozdil.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 29. 4. 2019 07:10

Přesně všichni hrozně doporučuji 4 mm kabely jako nutný základ, přitom 2,5 mm je naprosto dostatečnej. Nijak to na zvuku nepoznáš.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 4. 2019 07:20

Já jsem někde psal o 4 mm2, bylo to v souvislosti s propojením hlavních beden k zesilovači, ale nebylo to jako nutnost, spíše možnost, pokud to terminály umožňují.
Na druhou stranu banánky nebo vidličky problém vyřeší.
Na třetí stranu v této cenové kategorii je to zbytečné.
Na čtvrtou stranu, čím víc mědi, tím víc adidas a ty basy přece jen snadněji plynou z toho AVR do beden. Čím objemnější basy, tím tlustší drát, výškám je to jedno, ty jsou tenké a protáhnou se i tenkým drátkem. :D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 4. 2019 07:52

4 mm2 na hlavní repro není nijak přehnaný průřez.
Připojení takových vodičů elegantně řeší banánky - doporučuji zalomené z důvodu menšího namáhání svorek na ohyb a s rozpěrným trnem kvůli spolehlivému nakontaktování a ochranou proti vytržení.
A jestli se to vyplatí spolu se 4 mm2 průřezu? To si musí každý rozmyslet sám případně se k tomu "doposlouchat".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 30. 4. 2019 07:48

Tak jsem konečně koupil banány a vše šlape jak má :D
Napíšu si sem i pár dojmů z celkové sestavy...
Samotné centrum AV Onkyo TX-NR686 působí mohutným dojmem, není to žádný prcek kam by se mohl schovat :mrgreen:
Na co si težce zvykám je takové cvakání při přepínaní různých funkcí a režimů.Ale snad si na to zvyknu a budu to brát jako rutinu.Možná se mi to po čase bude i líbit :-))
Právě zkouším měsíční členství u aplikace TIDAL. Jsem z toho trochu v rozpacích.Co se týče kvality nahrávek tak o oproti Spotify se to vážně nedá srovnat, ale.....Aplikace jako taková na mém Iphonu je celkem pomalá.Onkyo mám připojené přes wifi ale párování a plynulost pouštění hudby je za mě hrozné.
Onkyo jako AV receiver je někde popsán jako taková střední cesta...Nevím před rokem se prodával kolem 20tisíci. Očekával bych u takového přístroje trochu svižnější tempíčko, co se týče připojování,párovaní a celkového ovládání.Taky menu mohlo být modernější 8-)
Stále se pořád hrabu v nastavení u filmů,těch režimu přehrávání je tam až až, stále nevím co nastavit primárně, jestli THX cinema atd.....


Ale abych nehanil pořád :lol: Za mne do bytu kde máte sousedy si nedokážu představit, že bych musel kupovat výkonější sestavu něž mám teď.Když už třeba pustím song The Unforgiven od Metallici, ta dynamika na vás prostě dýchá. Poslouchám hudbu jen ve stereu a ty sloupy hrajou úžasně už od novoty :D

Ještě mne čeká dlouhá cesta ale jsem nadmíru spokojený, ještě když teda u nás v ČR bych dal za celou sestavu přes 60tisíc a já jí z UK mám za 43tisíc včetně dopravy ;-)

Na závěr sem dám pár finálních fotek jak to u mne momentálně vypadá :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
[url=https://imageshack.com/i/poEGB52Cj]
Obrázek

Taky bych chtěl poděkovat pár lidem co mi vždy tady na foru odpověděli a poradili, bez vás bych se asi neodvážil ke koupi mého nového setu :lol:
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 4. 2019 11:03

To prkýnko na maso vedle avr jsi normálně přibil naprudko hřebíkem do displaye televizoru?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 30. 4. 2019 11:07

:D prkýnko..., ale jinak to máš pěkné, jen si pohrát s tím nastavením a nepřehnat to, aby to úplně nezmršilo kvalitu zvuku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 30. 4. 2019 11:45

Máš to hezký.
Nikdy jsem žadný režimy přehrávání u filmů nepoužíval, za mě je to ptákovina.
Na přehrávání hudby používám PC a na obsluhu apku foobar.
Orendas
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků