Oriolus MK-2 (malá recenze+srovnání)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 4. 2019 00:03

Včera jsem si na poště vyzvedl in-ear sluchátka Oriolus MK-2,koupené zde na fóru(v sekci bazaru).
Původně jsem chtěl napsat pouze srovnání do vlákna in-earů EarSonics Velvet,ale po osmihodinovém poslechu (přiznávám,že mě fakt bolely uši a měl jsem toho plný kecky :D )napříč různými žánry jsem usoudil,že si tyto in-eary zaslouží své vlastní vlákno.
Pokud vím,tak cena těchto in-earů se v roce cca 2016 v Evropě pohybovala okolo 1.000,- EUR,nyní jsou ke koupi pouze v Asii,např. v Hongkongu za cenu 879,- USD(viz níže odkaz "Info v obchodě zde").

Specifikace:
Výrobce: Japonsko
Drivery: tři BA drivery(1x středy+2x výšky)+jeden 10 mm dynamický driver(bas)
Mušle sluchátek: Akryl (pryskyřice)
Citlivost: 114dB
Impedance: 16Ω
Frekvenční odezva: 10Hz-40KHz (o údaji 10Hz pochybuji) :D
Kabel: 6N monokrystalický měděný sluchátkový kabel
Jack: 18K pozlacený kolík(3,5 mm),odnímatelný design, 0,78 mm 2- pin
Délka kabelu: 120 cm
Čistá hmotnost: (bez kabelu): 11g

Info v obchodě zde: https://penonaudio.com/oriolus-mkii-mk2.html
Profi recenze zde: https://www.headfonia.com/review-oriolus-v2/
Uživatelské recenze zde: https://www.head-fi.org/showcase/oriolu ... 08/reviews
Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=srUYGDvOT_Q

Ladění sluchátek je do velmi širokého "A",kdy středy jsou velmi lehce v popředí.Ostatně to bylo také při prvotním poslechu(cca 2 skladeb)nejvíce zřejmé,nebot´z Velvetů jsem zvyklý na zvuk do "U".
Ačkoli rozlišení je na vynikající úrovni,nejedná se o ryze analytické in-eary,neboť zvuk není úplně plochý a má víceméně teplejší hudební podání.Zařadil bych je tedy do ranku audiofilně-hudebních hybridních in-earů.

Srovnání s EarSonics Velvet:

-Sub-basy Velvetů jdou o něco hlouběji a mají větší kvantitu.MK-2 nejdou tak hluboko,ale mají větší kvalitu.
-Bas Velvetů je dost upozaděný.MK-2 mají jednoznačně basy lepší celkově.
-Nižší středy mají Velvety dost upozaděné.MK-2 jsou v tomto pásmu nesrovnatelně lepší.
-Vyšší středy mají Velvety lehce zvedlé nad rámec,kde by klasické vyšší střední pásmo mělo být.
Nicméně i v tomto pásmu MK-2 Velvety lehce překonávají tím,že zní přirozeněji.
-Výšky Velvetů jdou o trochu výše.Bohužel jsou ale Velvety ve výškovém pásmu se silikonovými nástavci
poněkud nepříjemné.U MK-2 mi se silikonovými nástavci výšky nevadily.

Soundstage:
Šířka stereo poslechu je u Velvetů lepší.
MK-2 mají větší hloubku,takže zvuk zní více 3D.

Rozlišení: Rozlišení MK-2 je minimálně o třídu vyšší,neboť Velvetům toto rozlišení kazí zvuk do U(upozaděné nižší středy s jakýmsi lehkým filmem).

Separace: Separace je víceméně na podobné úrovni.Ačkoli MK-2 mají vyšší rozlišení,mají o něco málo užší stereo prostor(zřejmě je to i tím,že střední pásmo lehce vyčnívá).

Tonalita: Zde jednoznačně vítězí MK-2 díky živějšímu hudebnímu podání a celkovému ladění.
Zvuk zní přirozeněji,organičtěji a frekvenční ladění je univerzálnější pro poslech všech žánrů.
Myslím si,že k celkové tonalitě velmi přispívá i dynamický měnič.
Zvuk mužských a ženských vokálů posouvá MK-2 do mnohem vyšší ligy.
Naposledy jsem podobnou kvalitu vokálů slyšel u in-earů Grado GR10e.

Kontrola: Do kontroly bych zahrnul rychlost driverů(měničů)a jakési zkreslení zvuku(frekvenční interakce a Interference).
Zde opět vedou o jednu úroveň MK-2.Zvuk je jaksi více konzistentní.Skladby,se kterými měly Velvety tak trochu problém zvládnou MK-2 o něco lépe.Ne dokonale,ale pouze lépe.
Původně bych si myslel,že sladění dvou technologií(tedy 3x BA+ 1x dynamický driver)bude trochu problém,opak je ale naštěstí v případě MK-2 pravdou.

Zpracování mušlí : V tomto bodě váhám a nedovedu dát jednoznačnou odpověď. :pozor
MK-2 jsou každopádně zpracovány lépe,tj. na výbornou.
Velvety jsou zpracovány sice hůře,ale jsou z plastu,který bude odolnější,než akryl.
Těžko říci,které sluchátka více vydrží... :roll:
Do jakéhosi destroy testu se mi fakt nechce!

Kabel: V tomto bodě Velvety prohrávají na plné čáře! :-)
Myslím,že kabel od Fiio se k Velvetům více vyplatí,než ten původní za cenu 1.000,-CZK+poštovné
Zde: https://www.thomann.de/cz/earsonics_sm6 ... _black.htm

Pouzdro na sluchátka: V tomto bodě Velvety rovněž prohrávají na plné čáře! :-)
Bytelné a masivní hliníkové pouzdro(šroubovací na závit)pro ochranu MK-2 zcela jistě vydrží i výbuch granátu. :tleskani

V čem jsou tedy nakonec Velvety lepší?
1)Sub-bas Velvetů jde hlouběji
2)Výšky jdou o malinko výše(se silikonovými nástavci zní ale už nepříjemně!)
3)Širší stereo prostor(ale pouze o trochu)
4)Pro někoho můžou být zábavnější
5)Možná regulace basů
6)Plastová skořepina mušle bude zřejmě více odolná vůči pádu
7)Velvety mají užší skořepinu a nevyčnívají tolik z uší

Celkově jsou tedy MK-2 lepší(celkově shrnuto).
Ačkoli střední pásmo mírně vyčnívá,basy ani výšky nejsou upozaděné jak by se mohlo z popisu zvuku zdát.
MK-2 jsou více citlivější na zdroj a jsou i lehčeji vybuditelné díky nižší impedanci.
Jestliže Velvety nepatřily tak úplně do hi-endu(díky svému "V"-eselému ladění),tak MK-2 tam zcela jistě patří.
Sice bych je do úplně nejvyšší ligy nezařadil,ale do druhé však ano.

Další(velmi malé)srovnání lze najít v odkazu,který jsem uvedl výše,tj. "Uživatelské recenze zde".
Třetí recenzent(ten nejníže)píšící pod nickem Aerosphere píše krátké srovnání MK-2 vs Velvet.
Pro úplnost(aby to nikdo nemuset hledat v dlouhém textu)to zde uvádím v angl. origálu.

"vs. Earsonics Velvet
Tonality-wise, Velvet feels a bit artificial compared to Oriolus.
Velvet's bass extends deeper and have greater impact.
Oriolus' mids are meaty whereas Velvet feels flimsy.
Treble is similar, resolution is almost the same.
Velvet feels airier but it also lacks body." (Aerosphere)

Celkovou kvalitou zvuku bych MK-2 zařadil na úroveň InEar Prophile 8.
Prophile 8 mají sice plochý referenční zvuk a lepší prostor,ale MK-2 mají zvuk dynamičtější.
Rozlišením jsou na podobné úrovni.Separaci bych viděl u Prophile 8 lepší(díky lepšímu prostoru).
MK-2 mají lepší sub-bas a bas celkově.Prophile 8 sub-basy pouze naznačují,ale nedotáhnou.
Výšky jsou také u MK-2 o trochu lepší(dle paměti).
Celkové střední pásmo u Prophile 8 je analytičtější a více zapadá do prostorového podání zvukového celku.
U MK-2 je střední pásmo mírně v popředí a je více emotivní a hudební(teplejší).
Naposledy upravil pseudomagick dne 6. 4. 2019 05:21, celkově upraveno 5
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 4. 2019 03:11

Pokud by chtěl někdo poněkud jiné srovnání(tabulkově-bodové)a "neštítil se" jakéhosi IEM Chart,tak níže uvádím hodnocení(přepis z minulého roku).
Toto hodnocení je od zkušeného recenzenta(tuším,že z amerického L.A.)Virtu Fortuny(jeho nick),který píše hodnocení na portálu headfonia.com.
In-eary jsou hodnoceny od 1 do 10 bodů.V tabulce je srovnáváno celkem 65 in-earů.
Úplně špičkové hi-end in-eary(v cenové relaci od 2.000,- USD)tam bohužel nejsou. :D
Astell-Kern Layly z hlediska kvality zvuku do relace nad 2k nepočítám. :pozor
Např.Oriolus Mellianus,64 Audio Tia Fourté,Noble Audio Khan,EarSonics Grace či nejdražší in-eary na planetě oBravo Ra C-Cu za "pouhých" 6.000,-£.

EarSonics Velvet:
Basy: 6
Středy: 7,5
Výšky: 8
Tonalita: 7,5
Rozlišení: 8
Separace: 8
Šířka: 8
Hloubka: 6
Kontrola: 8
Balance: 8
Pohodlí: 7,5
Izolace: 7,5
Zpracování: 5,5

Oriolus MK-2:
Basy: 9,5
Středy: 9
Výšky: 8,5
Tonalita: 7,5
Rozlišení: 9
Separace: 9
Šířka: 9
Hloubka: 9,5
Kontrola: 9,5
Balance: 8,5
Pohodlí: 7
Izolace: 7
Zpracování: 6,5

Oriolus MK-2 již v odkazu,který níže uvedu nejsou,neboť po updatu byly nahrazeny novějšími Oriolus Reborn.
Jelikož jsem s tím tak trochu počítal stáhl jsem si tuto tabulku z roku 2018 do PC.
Uploadoval jsem ji ke stažení zde: https://uloz.to/!CxS6fd30sALq/iem-chart ... 1554347915

Verze tabulky pro rok 2019 je k vidění zde: https://www.head-fi.org/threads/iem-sco ... 19.815852/

Osobně se přiznám,že mi takovéto hodnocení ne zcela sedí a mám k němu mnoho výhrad.
Nicméně někomu to může pomoci jako vodítko či jakási kontemplativní pomůcka. :D

Pokud bych se měl mít výhrady k bodovému hodnocení MK-2 výše(i v porovnání s Velvety).
Basům bych dal pouze 9,neboť nejdou hlouběji a nemají větší kvantitu.Kdyby měl sub-bas hloubku jako u Velvetů,tak bych dal oněch 9,5.
Celých 10 bodů bych si nechal pro absolutně špičkové in-eary(z hlediska basu a sub-basu). 8-)
Tonalitě bych dal 8 či 8,5.Šířce bych dal méně,tedy 7,5.
Zpracování by bylo 7,5.Pokud by nebyly z akrylu,tak bych dal 9.Separace za 8.
Ve zbytku,který jsem neuvedl se shoduji s Virtu Fortunou.

Pokud jde o Velvety nemyslím si,že by si za bas zasloužily pouze 6 bodů(u mě 7 až 7,5).

Pokud bych měl hodnotil celkový zvukový přednes,tak MK-2 bych dal 8 bodů a Velvetům 6,5.
9 Bodů bych si nechal pro hi-end analytické in-eary s max. rozlišením,separací,prostorem(s BA měniči)a s dokonalými všemi pásmy(tj. Prophile 8 se sub-basem a lepšími výškami).
Celých 10 bodů bych dal hybridním in-earům s živým organickým zvukem,s max. rozlišením,separací,prostorem a s dokonalými všemi pásmy.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 4. 2019 20:45

Pro majitele Oriolus MK-2 a Oriolus Reborn.
Kam výše upgradovat(z hlediska hybridní technologie s dynamickým driverem)?
Dle mého názoru na Hyla TE5B(1.250,- USD),Campfire Audio Solaris(1.500,- USD)nebo rovnou na Noble Audio Khan(2.400,- USD).

Noble Audio Khan si dovoluje jít ještě výše,tedy do tří úrovňových hybridů(1x dynamic driver,4x BA drivers + 1x Piezo Electric driver). :D

Pro toho,jenž nemá finanční brzdy je tu pak kousek od 64 Audio,resp. 64 Audio tia Fourté(3.600,- USD). :shock:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 07:54

Pěkné srovnání :)

Hyla TE-5B mě láká taky ( https://www.headfonia.com/hyla-te5b-te5t-review/ ). Cena US$ 1250 + clo + DPH je ve finále tak 37.000 Kč. Nahlucho je to trošku risk. Jedině to spojit s výletem do Japonska.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 12. 4. 2019 08:45

Pokud jde o upgrade z Rebornů, osobně bych se asi nebál vzít sesterské Hyly nahlucho. Reborny jsou prostě skvělé a věřím, že zmíněné Hyly budou pecka. Ale nechce se mi Reborny prodávat za cenu, za kterou zakladatel tohoto vlákna koupil zde v bazaru de facto totožné MK-2, to byl super kauf! Ta sluchátka se ctí soupeří s téměř jednou tak drahými rivaly z vrchních pozic žebříčků a zatím jsem na nich po zvukové stránce nenašel nic, co by mi jakýmkoliv způsobem vadilo. Věřím, že se s nimi japonští inženýři hodně dlouho piplali než je vymazlili do této podoby. Už jenom to, že mají v nabídce pouze asi tři modely odpovídající různým cenovým kategoriím je mi sympatické a svědčí podle mne o tom, že kvalitu mají jako top prioritu a nechrlí jeden nedodělek za druhým. Cítím v tom určitý charakter.

Zvědavost mne sice pokouší zkusit ještě něco lepšího, ale rozum říká, že stávající aparátek je už takto dost dobrý na kvalitní poslech čehokoliv a tak zatím asi zůstanu pouze u upgradu nějaké single malt k příjemnému poslechu a bude mi fajn :)
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 4. 2019 01:37

Radek.Hulan píše:Pěkné srovnání :)

Hyla TE-5B mě láká taky ( https://www.headfonia.com/hyla-te5b-te5t-review/ ). Cena US$ 1250 + clo + DPH je ve finále tak 37.000 Kč. Nahlucho je to trošku risk. Jedině to spojit s výletem do Japonska.


Do in-earů Hyla TE5B bych se rozhodně jít nebál,páč jestli hrajou lépe,než Oriolus MK-2,tak to musí být bomba.
Cena je sice vysoká,ale zvukově budou ještě návykovější,než MK-2. :-)
MK-2 hrajou výborně a nenašel jsem ve zvuku jedinou chybu. Dovolil bych si tvrdit,že hudebně překonávají i
InEar Prophile 8.
Pokud ti mohu dát jakýsi bezrizikový tip k nákupu hi-end in-earů,tak bych ti doporučil nové EarSonics Purple(1.200,- EUR+ poštovné zdarma).
U Thomanna ti je z Německa pošlou na dobírku(platí se v CZK)a pokud s nimi nebudeš spokojený,tak je prostě vrátíš.
Purply byly totiž můj jediný kandidát pro upgrade(na MK-2 jsem narazil náhodou)a pročetl jsem o nich všechno. :-D
Překonávají "slabosti" Velvetů a ve středním pásmu i nedostatky EarSonics S-EM9.

Recenze zde: https://www.headfonia.com/earsonics-purple-review/
Obchod Thomann zde: https://www.thomann.de/cz/in_ear_sluchatka.html?oa=prd
Stránky výrobce zde: http://www.earsonics.com/in-ear-monitors/en/purple/

Pochybuji ale,že by mohl být někdo s EarSonics Purple nespokojený. :pozor

Thomann Purply sice zatím nemá v nabídce,ale pokud jim napíšeš mail,tak ti je objednají.
Osobně jsem s nimi komunikoval a nabízeli mi ES-5,které ani v nabídce nemají(ES-5 nedoporučuji).
Mailová komunikace probíhá v češtině.
Thomann nabízí záruku 3 roky + 30-ti denní záruku na vrácení peněz! :tleskani

janekh píše:Pokud jde o upgrade z Rebornů, osobně bych se asi nebál vzít sesterské Hyly nahlucho. Reborny jsou prostě skvělé a věřím, že zmíněné Hyly budou pecka. Ale nechce se mi Reborny prodávat za cenu, za kterou zakladatel tohoto vlákna koupil zde v bazaru de facto totožné MK-2, to byl super kauf! Ta sluchátka se ctí soupeří s téměř jednou tak drahými rivaly z vrchních pozic žebříčků a zatím jsem na nich po zvukové stránce nenašel nic, co by mi jakýmkoliv způsobem vadilo. Věřím, že se s nimi japonští inženýři hodně dlouho piplali než je vymazlili do této podoby. Už jenom to, že mají v nabídce pouze asi tři modely odpovídající různým cenovým kategoriím je mi sympatické a svědčí podle mne o tom, že kvalitu mají jako top prioritu a nechrlí jeden nedodělek za druhým. Cítím v tom určitý charakter.

Zvědavost mne sice pokouší zkusit ještě něco lepšího, ale rozum říká, že stávající aparátek je už takto dost dobrý na kvalitní poslech čehokoliv a tak zatím asi zůstanu pouze u upgradu nějaké single malt k příjemnému poslechu a bude mi fajn :)


Určitě souhlasím.
MK-2 jsou z hlediska zvuku výhodné za necelých 900,- USD,natož za 10k v CZK.
Nejdražší a nejlepší in-eary,které jsem slyšel byly Astell-Kern Layla a InEar Prophile 8(Angie nepočítám)a MK-2 je v hudebnosti překonávají.Sice mají o trochu menší prostor,ale zvuk je přirozenější díky dynamickému driveru.

-- 13. 4. 2019 01:57 --

Ostatně divím se,že tento poklad(MK-2)ležel skoro měsíc v bazaru ladem,aniž by jediný hi-fista zareagoval.
Zřejmě tomu tak bylo tím,že v Evropě tato značka není moc známá a členové fóra nepročítají recenze v angličtině.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuborK 13. 4. 2019 06:14

myslim, ze to byl dobry kauf...:-)
LuborK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janekh 13. 4. 2019 08:37

@LuborK: Proč jsi je vlastně prodával, mohu-li se zeptat? A také by mne zajímalo Tvoje srovnání s TSMR-3, nad kterými se zde mnozí rozplývají nadšením...
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 4. 2019 18:05

LuborK píše:myslim, ze to byl dobry kauf...:-)


Dobrý kauf to určitě byl. :D
Bohužel takovýto typ kaufu má i jistou nevýhodu,tj. pokud se něco pokazí,tak mám prostě smůlu. :-\
Podobná věc se stala majiteli in-earů Prophile 8(začalo mu v po čase jednom sluchátku něco chrastit).
Naštěstí byly Prophile 8 kupované u Thomanna(3-letá záruka),takže problém vyřešila výměna u prodejce.
Snad se nic podobného u MK-2 nestane. :shock:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 4. 2019 22:46

Po 20-ti dnech.
Negativa Oriolus MK-2
1)Jelikož je zvuk lehce do "A",poslech na velmi vysokou hlasitost je někdy nepříjemný. :-\
To platí ve skladbách typu "dance music",kde je nějaký vokál.
Kdo chce více basů do hlavy,narazí zároveň na už moc hlasitý zpěv.
MK-2 jsou výborný na každý žánr,ale víceméně se střední hlasitostí.
S velmi vysokou hlasitostí u Velvetů nemám problém,jelikož jsou laděné do "U".


2)Pro někoho může být basu příliš. :roll:
Mně osobně to ale nevadí pokud bas nezasahuje do středů. 8-)

3)I přesto,že jsou ergonomické,tak po delší době trochu tlačí na ušní boltce.
Nejsou zrovna vhodné pro malé uši. :pozor

4)Neposlušný kabel-rebel,který se stáčí ne zrovna jak potřebuji(tuhost,pružnost). :-)

5)Lakované(lesklé)tělo sluchátek chytá otisky prstů.Hlavně mastných. :D


Poznámka:
Dojmy,které jsem napsal vychází pouze z poslechu s Astell-Kern AK300 a MT Samsung Galaxy S8+.
Je možné,že se v combu s jiným DAPem bude zvuk lišit.
Tipuji,že MK-2 půjdou nejlépe zkombinovat s DAPy od Cowonu(BBE+).
Bohužel Astell-Kern s ekvalizérem dost zaostává za Cowonem. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2019 18:35

Tak už mi začal u Oriolus MK-2 praskat kabel u 3,5mm jacku. :roll:
V jednom sluchátku mi "problikává" zvuk. :-\
Kabel sice vypadá celkem bytelně,ale drátky uvnitř asi moc odolné nebudou. :pozor

Pokud bych se dostal dovnitř jacku,tak se to dá jednoduše opravit.
Zatím se mi to bez násilí nepodařilo.
Tento kabel stojí pouze 105,- USD. :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 3. 5. 2019 18:55, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 5. 2019 18:52

Orioulus dával k svým špuntům kabel od PW Audia. Nicméně jestli se nepletu, tak potom se daly pořídit na Massdropu za výrazně nižší cenu, ale z výrazně horším kabelem. Naštěstí by se mělo jednat o běžný dvoupin, tudíž lze jej jednoduše nahradit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2019 18:57

Já jsem MK-2 koupil s tímto kabelem zde: https://penonaudio.com/oriolus-mk2-iem-cable.html

Samozřejmě nahradit ho mohu,mám ještě 2 kabely.Původní od Velvetů a Beat Audio Vermilion.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 3. 5. 2019 19:07

Odstřihnout za zlomenou částí a připájet k (případně novému) konektoru?
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 5. 2019 19:14

No však oni tam píšou, že se dával od roku 2017 a je od Jabenu. Možná dávaii ten PW jen k té první verzi. Na každý pád, pokud se ten kabel rozpadá, tak stojí za pikaču. Hlavně si dej pozor, ať je někde neupustíš. Oriolus mají hodně křehké mušle a často dochází k jejich poškození.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků