OLED Philips 803 vs 873 vs 903

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 06:09

Ahoj,
muzete mi prosim poradit s vyberem? Jde samozrejme o penize, kdy resim jestli dat ted 40 za 873 a nebo pockat nez na podobnou castku padne 803...

903 se lisi asi predevsim jen zvukem od 803, tim padem mne nezajima, mam rec. Yamaha s tannoy repro (+ plasma Panasonic 50). TV mam na sledovani filmu pres HDMI prehravac a sledovani TV programu pres klasickou antenu.

Jde mi ted jen o to, jaky je zasadni rozdil mezi 873 a 803... Ve kvalite obrazu = barvy a predevsim skubani obrazu. Dost se pise ze to je opet problem, tak nevim jestli je to obecne zhorseni proti puvodnimu stavu u Phillips nebo je to porad stejne dobre jako to bylo (skube, ale porad mene nez jine znacky).
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 5. 2019 06:53

Co sa podania pohybu tyka, Philips praveze patri v ramci oledu k tomu najlepsiemu co je na trhu.

803 by mal mat novsi panel a aj procesor. Realne je to ale rozdiel v rovine nuancii. Otazka ci cakat kym zlacnie je vzdy akademicka.To uz asi budu na trhu nove modely a mozeme sa dohadovat znova.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 5. 2019 08:54

O permanentnom "skubani obrazu" som sa docital len v recenzii tu na AV manii, v ziadnej inej recenzii na zahranicnych weboch alebo casopisoch som to nenasiel. Ostatne mam ten TV doma uz pol roka a nic take som zatial nepozoroval.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 08:58

procesor maji oba P5, to je stejne, cekat na novy model je porad to same dokola, souhlasim, o tech nuancich v rozdilu obrazu asi mas pravdu, v nejlepsim pripade to nakrmim 2k datama a tim padem asi nemuze byt rozdil...

slo mi o to skubani jen, tak snad to nebude problem

jeste lidi nadavaj na ten android, ze se to dost seka, pozorujete neco takoveho?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 5. 2019 09:13

Co sa seka ? Samotny android ? Opat musim konstatovat, ze mne sa android neseka. Musim ale podotknut, ze ja nepouzivam interny tuner, na bezne vysielanie mam set top box od Telekomu (Magio), takze to, ako sa sprava interny tuner, neviem posudit.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yamer 4. 5. 2019 09:27

luek píše:procesor maji oba P5, to je stejne, cekat na novy model je porad to same dokola ...


Pokud vim, tak 803 ma procesor P5 druhe generace. Cili neni to uplne 100% to same.

A dale, nejsem si jist, jestli v 873 nemuzou byt nejake starsi verze OLED panelu s vyssim rizikem burn-in. 873 je o neco starsi model. Vyssi riziko burn-in u OLED panelu modelovy rok 2017 bylo potvrzeno nezavislymi testy. Ale samzorejme netusim, zda v realne koupenem 873 bude takovy ci makovy panel.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 5. 2019 10:17

Jsem spokojeným majitelem 873 ale používám jí jen jako "zobrazovač" pro nVidia Shield ze které si přehrávám soubory z NASu takže pohodlnost prostředí moc nemůžu posoudit. Shield jsem kupoval protože televize samotná není schopná plynule přehrávat všechno co vás napadne zato Shield přehraje cokoliv. Co se vypalování týče tak nepozoruji naprosto žádné a obraz je skvělý (na nastavení film, vše ostatní je těžkej bizár).
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 10:18

o tom vypalovani mluvi na videu nize
https://www.philips.co.uk/c-f/XC0000169 ... -oled-sets

vicemen standartni poucky ze nemas mit vic jak 20 min staticky obraz a ze mas vypinat televizi ovladecem na standby, ne z elektriky... Tak snad vypalovani neni problem u normalni TV (kde jsou uz loga stanic uzpusobene na tohle) a sledovani filmu. typicky problem je PS a hrach kde je nejaky staticky motiv (tachometr atp.)
luek
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 5. 2019 10:28

Je tam silný pixel orbiter který obrazem stále hýbe snad až o centimetr, samozřejmě plynule takže si toho lze všimnout jen podle toho že se mění tloušťka černých rámečků okolo. Televize sama už po pár desítkách vteřin sníží jas statického obrazu (třeba zapauzovaný film) tak o 75% Navíc na přehrávači jsem si samozřejmě nastavil spořič obrazovky po minutě - na to jsem zvyklý z plasmy. Ani při hraní her jsem si nevšiml žádného (byť dočasného) vypálení.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 5. 2019 11:17

luek píše:procesor maji oba P5,

Ako piše Yamer, ten novši ma 2. generaciu P5.

Yamer píše:Vyssi riziko burn-in u OLED panelu modelovy rok 2017 bylo potvrzeno nezavislymi testy.
To su ktore tie testy? Ak mysliš rtings, tak tam testuju len LG.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2019 13:52

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 19:23

Tak ted tu TV zkousim, obraz se samozrejeme cuka pri hodne slozitych zaberech, kdyz se nejaky rychly objekt pohybuje kolem jineho a cela kamera jeste jede s nim do strany treba, tam je videt ze to proste ta TV nedokaze dopocitat ty obrazky a litaj tam duchove.

Jasne ze pri ordinaci v ruzovce tohle clovek nemuze videt, to je ciste vec urictych filmu.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 5. 2019 20:06

Za tu plynulost a ostrost to stojí
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2019 20:17

luek píše:Tak ted tu TV zkousim, obraz se samozrejeme cuka pri hodne slozitych zaberech, kdyz se nejaky rychly objekt pohybuje kolem jineho a cela kamera jeste jede s nim do strany treba, tam je videt ze to proste ta TV nedokaze dopocitat ty obrazky a litaj tam duchove.

Jasne ze pri ordinaci v ruzovce tohle clovek nemuze videt, to je ciste vec urictych filmu.

Věř, že některé televizory limitní scény neumí vůbec, jiné umí lépe, či skoro dokonale... až na extrémní chvíle, resp. extrémní chvíle spojené s extrémním nastavením.
Já 903 viděl a byl zklamán. Philips pro mě vždy znamenal schopnost zvládnout plynulý až velmi hladký pohyb. U 903ky jsem, a nebylo to jednou, spokojený nebyl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 5. 2019 20:25

Pro mě je vždy lepší ta plynulost a ostrost i za cenu nějaých těch interpolačních artefaktů
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků