43" okolo 10k, přehrávání z NASu, PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 5. 2019 18:15

Už zase ten divx... tak si to v nejhorším rekomprimuješ před promítáním.
Já mám ten Sasmsung akorát v 40" úhlopříčce a kromě hokeje má hodně dobrý obraz (filmy, seriály vypadají ve srovnání se starým LG jak kdyby to bylo HDR...)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimmy.Fox 6. 5. 2019 18:05

To je právě ten problém - často se ženou vybíráme film až ve chvíli kdy sedneme k televizi a na tom starým noťasu nevím nevím..

No každopádně jsem právě objednal 43PUS7303 - byl jsem si ji prohlédnout v krámě a vypadalo to nadějně, tak snad......
Jimmy.Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jimmy.Fox 8. 5. 2019 21:00

Ještě jeden dotaz - nenašel jsem vlákno věnované přímo PUS6703..
Nevěděl by někdo, jestli na ní jde zapnout, aby když změním program, vyskočilo mi info o právě probíhajícím pořadu? Viz obrázek z jiné televize...
Přílohy
Screenshot_2019-05-08-21-55-24-849_com.alensw.PicFolder.png
Jimmy.Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m0641 9. 5. 2019 09:16

Myslím, že to nejde. Pouze můžeš info vyvolat zmáčknutím tlačítka s ikonou „i“ info - na obrázku po číslem 4
Přílohy
43pus6703_12_dfu_ces.jpg
NAD C 356BEE, napajení Supra, repro ELAC FS 247.3, Bluetooth DAC Arcam miniBlink, Jack-2xCinch Audioquest Golden Gate, Sony Xperia XZ Premium
m0641
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jimmy.Fox 9. 5. 2019 10:24

Jj, o tom zmáčknutí "info" vím.. Já ale myslel bez dalšího cvakání (a čekání) na ovládání..
Jimmy.Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HochZMoravy 21. 5. 2019 16:20

Rád bych znova otevřel diskuzi. Už dlouho přemýšlím nad televizí do ložnice. Jsem ochotný si za kvalitu připlatit (v obýváku Sony Bravia KD-65XF9005) ale zase sleduji poměr cena/výkon a nemusím mít za každou cenu to nejlepší když bude televize v provozu párkrát týdně.

Uvažuji nad:
Samsung UE43RU7402
Philips 43PUS7303

A nebo
Sony Bravia KD-43XF8505
Jen nevím jestli ten cenový rozdíl za to stojí když televizi skoro nebudu používat.

Děkuji za vaše rady.
Samsung Galaxy S5 + Gear Fit
HochZMoravy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 22. 5. 2019 07:53

XF85 má sice 100Hz panel, ale zase je to IPS, takže bych viděl jako dobrou volbu RU74.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HochZMoravy 22. 5. 2019 08:06

Já myslel že IPS je lepší panel než VA nebo tomu tak není?
https://www.comfor.cz/blog/vybirame-lcd-monitor-co-je-ips-tn-a-va-panel-a

Pokud by tomu tak nebylo tak se mi výběr zúží na 2 televize a asi pak už u mě bude rozhodovat kterou koupím levněji. Škoda že na RTINGS netestovali žádný Philips ten ambilight by mě i lákal.
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/40-42-43-inch#reviews

Pokud se budu ptát dál raději si připlatit za Samsung z roku 2019 cca 2 tis. a nebo jít raději do modelu z roku 2018? Tabulkově na RTINGS to totiž jako výrazný rozdíl nevypadá.
Samsung Galaxy S5 + Gear Fit
HochZMoravy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 22. 5. 2019 08:47

To co tam píšou o kontrastu není pravda. IPS má kontrast typicky třetinový oproti VA. To o úhlech pravda je. XF90 má VA.
Za RU74 určitě nemá cenu připlácet, pokud seženeš levněji loňskou NU74.
I kdyby na Rtings Philips testovali, bylo by ti to k ničemu, modely na tamním trhu jsou naprosto odlišné (jsou vyráběné úplně jinou firmou a jsou horší než ty evropské).
7303 je dobrá televize, jestli chceš vyzkoušet Ambilight, klidně kup.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HochZMoravy 25. 5. 2019 08:56

Tak už mám doma ten Philips se slevovými kupóny z Alzy za 9990.
Co se mi na něm líbí:
Pěkný obraz, Ambilight,
Android - výborný přemýšlel jsem totiž že bych si pořídil ještě jeden Nvidia Shield to ale není potřeba android je tam skoro stejně funkční.

Co se mi nelíbí a proč asi budu vracet.
Na obrazovce vlevo dole je znatelné bíle podsvětlení (vadný kus?, pak dám foto)
Nefunguje korektně Plex což je pro mě to nejdůležitější (nemám ani zapojenou anténu a sleduji jen filmy). - na vysvětlenou
Plex přehraje FHD i 4K u 4K má občas problém s titulky kdy si vyžádá od serveru transcoding a nevím podle čeho si vybírá některé filmy mi ve 4k s titulky jdou a některé prostě nejdou u FHD ale není problém. To že to korektně nepřehraje film ve 4k s titulky by mi ale tolik nevadilo nezvládne to totiž ani Samsung a Sony zvládne to jen Shield.
Co mi vadí a co jsem se dočetl na fóru Plexu je bug kdy se špatně přehrávají filmy s černými pruhy nahoře a dole (21:9?). Místo klasických řekněme 5cm černých pruhů jsou tyto pruhy dvojnásobné. Měl by to opravit update firmware ale ani za boha mi to nechce ten firmware přeinstalovat.. asi že nelze přehrát firmware stejnou verzí.
Každopádně TV ještě vyzkouším a pokud to do 14 dnů neopraví tak TV vrátím a počkám si až (jestli) to bude opravené.
Obrázek
Samsung Galaxy S5 + Gear Fit
HochZMoravy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 5. 2019 10:41

Existuje kopa inych dlna serverov. Skus napr. Serviio alebo cez Kodi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 5. 2019 10:45

HochZMoravy pokud se nejedná o vady, které jsou pro Tebe neakceptovatelné a nejsou jednoduše uživatelsky řešitelné prostřednictvím, kupříkladu, jiných/alternativních aplikací - TV vrať. Čekat na nový FW se nemusí vždy vyplatit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 27. 5. 2019 15:43

Ryan Giggs píše:Do 10000,- je napr. Hisense H43A6140, Samsung UE43NU7192, alebo potom prihod na Philips 43PUS7303. Ma lepsi obraz ako 6703 (aj ako tie dva) aj lepsi system.


Vyberám momentálne tiež TV okolo 10 tisíc, bude slúžiť v hosťovskej izbe, uhlopriečku by som chcel tých 43". Bude tam bežať Skylink a filmy prostredníctvom Kodi (externý prehrávač cez HDMI) a občas sa hodí prístup na archív cez HbbTV, takže TV by mala mať LAN.

Ďalšia vec, čo požadujem je Skylink fastscan. Viem, že to podporuje Samsung i Phillips. Podporuje to i ten Hisense? Pokiaľ ano, tak by som ho bral, ak teda je to v ostatných parametroch zrovnateľný s s tým UE43NU7192, príp. pritlačím a kúpim Phillips. Ale otázka, či sa to vyplaytí na TV, čo bude bežať fakt len občas...
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 28. 5. 2019 09:21

Mám pocit, že jeden príspevok sa stratil, asi migráciou dát...

Ryan Giggs:
Ano, tá záruka 5 rokov je dobrý argument pre Phillips. Len dotaz, aký je obrazový rozdiel medzi 7303 a radou 6x, napr. 6503, 6703? Viem, že všetky sú 50 Hz panel, 6503 nemá Ambilight, ale to neviem posúdiť, nemám s tým vobec skúsenosť. A nejaké ďalšie rozdiely, typ panelu, HDR, atd...?

Díky.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků