OLED Philips 803 vs 873 vs 903

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2019 08:19

macmanar píše:Mám čerstvě Philips 55OLED803 a zpracování pohybu mi přijde dokonalé (shodné s FZ800 a subjektivně lepší než LG B8)... asi dost záleží z jakého zdroje

Zpracování pohybu konkrétně probírané v některých vláknech u OLEDů od Phlipsu, vykazuje defekty ve smyslu výrazného trhání. Viditelné je především u přehrávání filmů přes USB, ale nevyhlo se ani přehrávačům připojeným na HDMI. Zde záleží na více faktorech. Stačí si projít diskuzi pod články... i pod testem OLED903 na avmania.cz a víš, o čem je řeč. Dramatický problém byl také u pohybu v aplikacích - typicky IPTV. A vzhledem k popisovanému stavu, se nejednalo o chybu aplikací. To by to pak nedělalo v jiné a jinde.

Nejvyšší korektní pohyb byl u sledování běžného vysílání.

Nejde tedy o nějaké drobné rozmazávání atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 12. 5. 2019 15:35

luek píše:Pocitam ze poustite predevsim televizi. Obraz mate nastaveno na film, souhlasi?


Aha , tak na nastavení film to vazne trha....
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 12. 5. 2019 17:39

Ale stejne pouzivam nastaveni - prirozeny (perfektni plynulost, skvele barvy)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 12. 5. 2019 19:20

Ani prirozeny nic neresi, mody jsou jen na barvy, ostrost a spol. Co se pohybu tyce, to dela jen perfect natural motion, ktery se da nastavit jak chces. Respektive v modu prirozeny bude pocitam nastaven mod "plynuky" = motion na max. Mod poghybu film = minimum. Sport je stredni... Na max (plynuly) je pohyb plynuly, ale tvori se silene artefakty kolem. Kdyz se da na stredni, tak artefakty klesnou o 50% asi, ale pohyb uz neni tak plynuly, respektive cuka. Koukni treba na rychle strihanej fotbal, to je hnus (treba grand tour 3, dil 3., 30 minuta, pro priklad, je to vsude ale). Pro mne je to zklamani.

MgX
Tu recenzi jsem cetl prave a musim souhlasit. Barvy phillipsu jsou paradni, obraz celkove krasny, ale to cukani je sileny. A je to vsude. Dela to film co jde do TV pres HDMi, dela to uplne stejny film pripojeny pres USB primo. Dela to i TV vysilani, respektive jedine co mi prijde naprosto krasny je hokej na CT4 HD...

Je tohle chyba Phillipsu? Co jsem videl Panasonic 800, tak ten ma pohy naprosto paradni, ale obraz hroznej. A LG ma obraz podobny Phillipsu a pohyby jsou o neco lepsi, alespon na 2k.
Naposledy upravil luek dne 13. 5. 2019 15:35, celkově upraveno 1
luek
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 12. 5. 2019 20:20

To , co popisujes je ale vlastnost vsech OLEDU :D a prave Philips tuto vlastnost umi pekne eliminovat, subjektivne posuzovano na prodejne s LG B8, který trhal víc a obraz philipsu byl celkove lepsi..prave kvuli tomu cukani , ktere ted vidim pri vypnuti vsech vylepseni jsem vzal philips... zkus si nastavit hodnoty pro upravu pohybu a vylepseni obrazu(ostrost , redukce sumu a artefaktu) na stredni uroven (ale nevim jak 873. ktery ma prvni generaci P5)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 5. 2019 20:45

A co když někdo preferuje plynulý pohyb = zapnutou interpolaci? Pak samozřejmě to préblém být může u toho Philipsu
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 12. 5. 2019 21:23

O problemu s pohybum na 873 a stejne tak 803 se psalo i tady v recenzi, respektive i pak v diskuzi.

https://avmania.e15.cz/philips-55oled90 ... howforum=1

Nastaveni mam sum obrazu na max, artefakty taky, HDR rozliseni a ultra resolution zapnuto, zvyrazneni kontrastu na min, ostrost 5, pohyb jako "vlastni" s perfect motion stred nebo max a ostrost pri pohybnu max. Vysledny efekt se pak ridi jen dle "perfect natural motion". S PNM na max je obraz plynulejsi s artefakty, s PNM na stred je pak cukavejsi s malem artefaktu. Plynuly bez artefaktu Phillips neumi.

A presne jak pise recenzent, dalsim lazanim se to eliminovat neda. Ani kdyz se vypne narocne "hdr rozliseni a ultra resolution", tak je pohyb porad stejny.
Naposledy upravil luek dne 13. 5. 2019 07:23, celkově upraveno 1
luek
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 13. 5. 2019 07:22

Pořád se bavíme o obecné vlastnosti zobrazení pohybu u OLED panelu (pokud vypnu zpracování obrazu (pohybu), tak se jedná o LG panel (stejný , který používají všichni výrobci)....

na rtings to popisují např. u LG B,C,E8:

4.7 Stutter
Frame Hold Time @ 24 fps
: 40.6 ms
Frame Hold Time @ 60 fps
: 15.6 ms

This LG OLED B8 has bad stutter on slow fps content. It has bad stutter on low fps content due to the instantaneous response time. This can result in jarring motion during panning shots on 24p movies. If you find stutter bothersome, you can remove it using the excellent motion interpolation features of the TV.

-- 13. 5. 2019 07:24 --

Sony je natom skoro stejně, konkrétně popis u A9F na rtings :

5.0 Stutter

Frame Hold Time @ 24 fps
: 39.2 ms
Frame Hold Time @ 60 fps
: 14.2 ms

Due to the near-instantaneous response time of the OLED panel, 24p motion in movies can look strange to some people and appear to stutter. This is especially noticeable in slow, wide-panning shots.

-- 13. 5. 2019 07:26 --

LCD je natom samozřejmě líp, např. Q9FN:

7.8 Stutter

Frame Hold Time @ 24 fps
: 26.2 ms
Frame Hold Time @ 60 fps
: 1.2 ms

There is very little stutter with 24 fps content. This is one advantage of the QLED over OLED TVs, the frame is not held on the screen as long so there is less visible stutter, especially on wide-panning shots.
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 13. 5. 2019 08:36

jasny, takze je to problem OLED a zda se ze neresitelny... Tak to budu premyslet o Q LEDu, sice neni tak pekna cerna, nema ambient, ale zase prehraje sceny dobre
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 5. 2019 09:16

macmanar píše:Pořád se bavíme o obecné vlastnosti zobrazení pohybu u OLED panelu

Nie, nebavime. Miešaš jablka s hruškami. Problem, ktory sa vyskytol na tom Philipse nijako nesuvisi so stutterom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 13. 5. 2019 12:07

Ryane, já mluvím o problému, který trápí Lueka... o jiném problému , konkrétně Oled 803 vážně nevím (je možné , že jsem si něčeho nevšimnul)... a tento problém nesouvisí , jestli je přehrávání z USB, HDMI nebo TV vysílání (stejně jak to popisuje Luek)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 15. 5. 2019 20:23

...no a odzkousel jsem i ostatni OLED.

Sony F9 je na pohyb asi stejne jako Phillips 803/873, obrazove je na tom podobne. Protoze mne ale ovladani vyslovene stvalo, tak jsem tomu moc nedal.

LGB8, C8 je obrazove opet asi jako Phillips, ale pohyb ma zvlastni. Kdyz se motion nastavi na plnych 10, tak mi prijde jak Philips na stred. Tzn. ze uz neni takova plynulost, ale nejsou uz totalni artefakty. Phil naplno je temer naprosto plynuly, ale artefakty obrovske. Vsimnul jsem si ale, ze B8 neumi zobrazit valici se mic po trave, coz Phillipsu nedela moc problem.

Resenim je vypnout uplne podporu motion - coz doporucuji obecne i vsichni pomatenci, hipsteri, slunickari a netflix "nastavit to tak, jak to reziser filmu chtel mit a necpat tam zadna elektronicka udelatka...". Tim se dosahne naproste absence artefaktu, ktere tam reziser opravdu nechtel... Ovsem se tim take dosahne naprosteho kmitani obrazu, coz se vsadim, ze taky zadny resiser nechtel, ale to uz nikdo neresi.

A jak jsem psal u debaty Panakovcum, Pan FZ800 je pohybove naprosto nedostizny famozni skvost a dukaz toho, ze to resit jde. Bohuzel ale zakladni vec, pekny obraz, neudelali. A to po nich nechce clovek zadny kotrmelce, ale jen to, co umi LG a Sony - pokud tedy budeme tvrdit, ze Phillips je obrazove Top.
Naposledy upravil luek dne 15. 5. 2019 23:00, celkově upraveno 3
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2019 21:57

macmanar píše:Ryane, já mluvím o problému, který trápí Lueka...

Jeho netrapi stutter. ;-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 16. 5. 2019 09:31

luek-Tak interpolaci doporučují vypínat pomatenci,hipsteři,sluníčkáři a Panasonic na svých oledech neumí pěkný obraz.Ty jedeš tady dobrý bomby.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 5. 2019 10:31

Jelikož jsem majitelem modelu 873 (65"), dovolím si prezentovat své zkušenosti z reálného provozu tohoto OLED, založené na empirii a nikoliv pouze teoretické znalosti fungování či nefungování. Resumé je jednoznačné - pokud je k dispozici kvailtní obrazový zdroj (lhostejno zda DVB-T2, Sat nebo jiný), předvádí TV vynikající obraz (a filmový režim je opravdu nejpřirozenější). Tolik diskutovaný pohyb je již naprosto excelentní u vysílání ve skutečném HD (míněno v DVB-T2), nikoliv však v pseudo HD předváděné komerčními stanicemi (1440x1080p 960x540p) a škrceným datovým tokem ...,tzn. aktuálně vysílané MS v hokeji je bez jakýchkoliv obrazových/pohybových problémů, včetně zmiňovaných artefaktů...atd. Taktéž jakékoliv video zpracované v kvalitě min. 1080p a s dostatečným datovým tokem přináší téměř stejný výsledek jako originální DVD, BR a UHD (pomiňme tedy HDR). Za mne tedy vynikající TV za dostupnou cenu (kupováno v akci s 20% slevou z aktuálních cen). Je to obdobné jako u hudby... Pustíte-li si mp3 (128 nebo i VBR bit rate) na aparatuře za 50,000,- CZK, určitě rozdíl oproti CD také uslyšíte..... (kvalitní master, samozřejmě). Howgh ! 8-)

Ještě přídavek - právě jsem objevil, že Eurosport bude vysílat tenisovou Paříž volně na Astře ve 4K. Takže následně přidám své postřehy....
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků