Oriolus MK-2 (malá recenze+srovnání)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2019 19:21

Kabel opravdu není takový problém. :pozor
Uříznu ho a připájím na nový jack. 8-)
Naštěstí sluchátka jsou v pohodě.Zatím drží.
Křehké mušle z akrylu samozřejmě nejsou nejlepším řešením. :pozor
Celkem jsem se toho obával,ale myslím,že něco vydrží.

-- 3. 5. 2019 19:25 --

Hledal jsem 2,5mm balanced jak od Astell&Kern,ale v Audigu už ho neprodávají a jinde taky ne.
S jackama je to v ČR bída.
Zde: https://www.muziker.cz/konektory-jack-3-5-mm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 3. 5. 2019 19:26

Já jsem k Rebornům dostal PWAudio No.5.
https://music-sanctuary.com/products/pwaudio-no-5

S částí kabelů před jackem byly odjakživa problémy, snažím se v těch místech kabel pokud možno vůbec neohýbat.
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 5. 2019 19:27

Žel Orioulus jsou tím docela profláklý. Na HF bylo už pár fotek po pádu a hezký pohled to nebyl. Držím palce, ať Tě to nepotká.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2019 19:29

PWAudio bude určitě bytelnější. :tleskani
S Beat Audio Vermilionem problém nemám. :pozor
http://www.beataudiolab.com/products/ve ... rade-cable

-- 3. 5. 2019 19:32 --

mrazíkovo píše:Žel Orioulus jsou tím docela profláklý. Na HF bylo už pár fotek po pádu a hezký pohled to nebyl. Držím palce, ať Tě to nepotká.


Proto asi MK-2 upgradovali na Reborn.
Osobně jsem hledal nějaké foto prasklých MK-2,ale žádné jsem neobjevil.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 5. 2019 21:48

Právě jsem četl recenzi na Oriolus Finschi(na headfonia.com)a narazil jsem na toto:

"The only problem to our knowledge in the line-up of the Oriolus IEMs was the cracking shell of the MK2 model. That issue was fixed with the new Reborn version though, and I haven’t heard any other issue with the other models."

Dá se najít i toto,ale je to spíše ve stylu "jedna bába povídala".
"Oriolus is known to be very fragile, because a lot of the owners seem to always crack or break them."

Ačkoli jsem urputně hledal jakékoli foto či jakoukoli uživatelskou stížnost na prasklou skořepinu u MK-2,nepodařilo se mi najít vůbec nic. :pozor
Googlování v angličtině nepomáhá. :pozor
Možná na japonském webu by se něco najít dalo,ale neznám ani jedno japonské písmenko(znak)a ani "strejda google překladač" mi s tím bohužel nepomůže. :roll:
Prasklé InEar StageDiver se nalézt dají lehce,ale MK-2...nikde nic.Divné! :shock:
Pokud někdo ví o prasklých MK-2,tak nechť mi pošle link. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 5. 2019 07:21

Žádný jedna bába povídala. Toto jsou namátkové citace z HF:

Virtu Fortuna said: ↑
Mine just cracked on the left piece while I'm inserting a different cable. So I thought I could send it somewhere to make them custom.

rskbug said: ↑
I started having serious issues with the construction quality of the shells on Oriolus MK2.

A month back accidentally one of the IEM (right side) fell on the floor and a piece of the shell cracked open. Luckily, I was able to put the piece of the broken shell back with superglue as the fit on the crack was perfect.Now just today I am seeing a very long hairline crack on the left side ear piece. The shells seems to be very brittle and only some time before they start developing more cracks.

It's a Pity because these sound so good. But for the price, the quality is a big bummer.

Jakkoliv jsou to skvělý špunty, tak materiál mušlí je prostě křehký a 100% se vyvarovat občasnému pádu prostě nejde.
Přílohy
IMG-20190407-WA0006.jpeg
IMG-20190407-WA0006.jpeg (18.95 ) Zobrazeno 1604 krát
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 03:21

Moc děkuji za info a foto. :D
Hmm,trochu jsi mě vyděsil.
Snad se mi něco podobného nestane. :roll:
Obvykle mi in-eary upadnou jednou za 300 let. :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stále nějak nechápu,že se tak začátečnické firmě podařil vytvořit takový "zvukový zázrak" jako u Oriolus MK-2.
Někteří renomovaní výrobci se pokoušejí vytvořit zvukově podobné in-eary roky a nedaří se jim to.
Každopádně i Oriolus má slabinu(nebo měl): materiál a odolnost konstrukce. :-\
Oriolus Reborn by už na tom měly být mnohem lépe.

Každopádně kabel u MK-2 moc dlouho nevydržel u jacku 3,5mm(v ohybu). :-\
Stačí ho pouze ustřihnout a připojit k jednomu ze tří jacků,které jsem již objednal.
Nicméně kabel Beat Audio Vermilion je jiná liga,takže ten původní po opravě zůstane v krabici jako náhradník.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Připojil jsem k MK-2 kabel Beat Audio Vermilion a prostor se ještě zlepšil.
Musel jsem trochu přidat volume na AK300,neboť se zvuk jaksi rozprostřel.
S AK300 teď hrají úžasně a návykově. :shock:
Nejlépe samozřejmě s hudbou v DSF(konvertovanými tracky ze SACD Ripů,tedy z ISO).
Moje upgradování je u konce(alespoň na pár let),neboť jsem našel zvuk,který jsem chtěl.
Toto kombo překonalo vše co jsem kdy slyšel. :tleskani
Ani Astell&Kern Layly(s Aune M1s)či Prophile 8(s AK300)tak dobře.
Pokud bych chtěl upgradovat ještě výše musel bych investovat přes 100tis. :shock:
Např. do těchto kombinací:
Oriolus Mellianus či 64 Audio Tia Fourté či Hyla TE5B + Astell&Kern A&ultima SP1000 či Astell&Kern A&ultima SP2000 či Sony NW-WM1ZN 256GB.

Co teď s Velvetama?
Prodat nebo si je nechat jako záložní,pokud by MK-2 praskly?
Zatím asi to druhé. 8-)

-- 14. 5. 2019 04:15 --

Důležitá zajímavost.
Oriolus MK-2 hrají výborně i na mobilu Samsung Galaxy S8+.
Mnohem lépe,než Velvety s S8+(ty sednou dobře k AK300).
Pokud bych srovnával zvuk Oriolus MK-2 + Samsung Galaxy S8+ vs Oriolus MK-2 s AK300,tak si nejsem zcela jisty zda bych investoval částku za AK300 znovu.
Samozřejmě,že s AK300 hrají MK-2 lépe.
Pouze si nemyslím,že zvukový rozdíl je v ceně 26.990,-(plná cena AK300).

Pokud by ale někdo chtěl kupovat Oriolus MK-2,tak mu to nedoporučuji(materiál konstrukce).
Doporučuji ale určitě Oriolus Reborn nebo rovnou Hyla TE5B,které jsou prý ještě zvukově lepší(dle recenzí).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 5. 2019 05:37

Oriolus se objevil na trhu na přelomu roku 2013/2014. Rozhodně to tedy nejsou začátečníci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 06:43

Pokud se nepletu,tak MK-2 byly jejich druhé in-eary.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků