Panasonic 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 5. 2019 13:15

Tak dnes je hlavní ten dizajn, koho by zajímal obraz, takže nepoškrábat hlavně rámeček, ten display stejně vypadá na všech stejně :D nebo to omylem nalepili na opačnou stranu
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 14. 5. 2019 19:02

Dneska jsem si hral s panakem a delal si vlastni test PanFZ800 vs. Phillips 873, vidim to takto:

testoval jsem 2k mkv videa.

Obrazove je Phillips uplne jinde, panak ma tak mizernou ostrost, ze mne to az prekvapilo, vyhral jsem si s nastavenim uzivatelskeho modu dost, ale vic jsem z toho nedostal. Vedle stal Phillips s nastavenim podobnym jako panak a sileny. Ve finale panak mel ostrost naplno a stale to bylo jak Philips na 30 procent, pricemz kdyz je na 50, tak je to uplne jinde.

Mimochodem mne prekvapilo jak male kroky ten panak ma, rozdil 100 a 0 neni uplne diametralni a musim vejrat z 50cm na panel, abych videl jak se okynka rozesiraj...

kontrast ja samozrejme tlumim vzdy, nicmene to co ma philips na 30, to ma panak na 90 a stejne je bila na panaku sloni kost spis, a bila na Phillipsu je zariva. Cerna nevim, hadam ze stejna, kdyz maj stejny panel.

V cem je ale Panak naprosto nedostizny je pohyb, to co oni dokazou udelat s plynulosti je neuveritelny. To Phillips je naproste hnus proti tomu. Pnasonic je dukaz toho ze OLED pohyby umet muze, kdyz se chce.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 5. 2019 19:26

panak ma tak mizernou ostrost - ono je otázka, jestli ten filips není navopak přeostřenej

sloni kost - a to je právě možná správně - nejspíš si zvyklý na polární modř

Ano - ten Philips má problém s pohybem obecně i v LCD - ale můžeš zkusit to viedo pustit ve VLC, třeba to bude lepší
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 14. 5. 2019 20:56

Abychom si rozumneli, ja panak vzdycky zboznoval, takze jsem ho opravdu chtel. Ale proste obrazove to neni dobry. Preostrenej Phillips? Do prodejniho 4k videa to ma hodne daleko. A normalne ostry obraz prece nemuze byt na skodu. Na skodu je to, kdyz je to moc agresivni (coz dela kontrast tim, ze dava ultra bilou), ze z toho boli oci. To ze vidis pekne detaily neni preostreny (SPZ aut, kapky potu na xichte, co ja vim... tam proste nema byt smouha jak kdyz mam 2 dioptrie)


Upozornuju ze nesnasim reklmani videa v prodejnach, a nikdy podle nich televize nehodnotim. Beru si sva videa a nastaveni mam obvykle tak na 50% dynamickeho...

S panakem jsem si opravdu hral, ale nepodarilo se mi ho naladit pekne jako Phillips. Pokud clovek nema srovnani, tak bude s Panakem spokojenej, ale kdyz to muzes dat vedle sebe, tak je jasno. Bilou jsem nenastavil na modrou, nesnasim tyhle kontrastni bolehlavy, takze kontras vzdycky taham dolu, na Phillipsu ze 100 na 30... Ale for je v tom, ze na koukatelny kontrast je ta bila jeste sedobila, ale na panaku je na koukatelny mire uz zluta... Tim pak trpi celkovy barevny dojem, stejne jako kdyz LCD nema cernou a proto bude mit vzdycky vyblitej obraz. Jinak teplotu barev davam na neutralni, silu na pulku a vsechny barevna rozsireni.

No, je to o nazoru. Co myslis tim sledovat videa jako VLC?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 5. 2019 21:17

Když je logo TV stanic s okraji, které tam nepatří, pak je to přeostřený.

Na Philipsu je android a lze tam nainstalovat VLC přehrávač, kde (prý) by to mělo jet plynuleji ty videa.

Ono s OLEDy nemám zkuešnosti, tak těžko posoudit, jinak co mám Samsung LCD, tak tam jedu režim Kino - bez úprav (kromě snížení položky kontrast - byl tam nějaký přepal a úpravy podsvícení) - teplota barev výchozí - tedy ta "nejžlutější" - ostrost 0...

Je to otázka zvyku - ale jak si zvykneš na ty korektní nastavení KINO/cinema/movie/film - tak už nechce vidět nic jinýho
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 14. 5. 2019 21:45

tak loga stanic, kdy tam vidim nejake okraje co tam nepatri nevim co je, to si nevybavuju ze bych kdy videl, obecne tlacim ostrost obrazu tak daleko, dokud vidim ze to obraz zlepsuje, a v okamziku kdy to zacina uz delat bordel kolem, ktery nejde ani nicim filtrovat, tak koncim.

VLC player muzu zkusit, ale myslim ze to nic neresi. Podle mne se to chova stejne, at to jedu z HDR prehravace, stejne tak z prehravace co je v TV nebo skrz KODI.

Artefakty na Philipsu jsou proste pritomny stejne jako ambilight. Podle mne je to veci elektroniky a predevsim toho, jak tam kdo naprogramoval to dopocitavani chybejicich snimku. Asi to udelal dost na *****, kdyz to Japonec v Pana zvladnul na 1*. V tomhle je ten panak proste krasnej a nedostiznej. A libi se mi, ze ma celkem prehledny ovladani, stejne jako philips. Vubec se mi nelibi menu nastaveni co ma LG (ale pro streamery a youtubery je asi fajn).
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2019 05:05

luek píše:
Artefakty na Philipsu jsou proste pritomny stejne jako ambilight. Podle mne je to veci elektroniky a predevsim toho, jak tam kdo naprogramoval to dopocitavani chybejicich snimku.
Vzhladom na to, ze viacero recenzentov sa nezavisle zhodlo, ze pohyb na tom olede patri k tomu najlepsiemu co je na trhu, tak sa da tazko predpokladat ze ak by tam boli nejake artefakty alebo trhanie ako sa tu niektori stazuju, ze by si to v recenziach nevsimli a oznacili to za najlepsi pohyb. Aj ked sa tie recenzie tykaju hlavne modelu 903, ten je ale podla vyrobcu hardverovo totozny s 803 (okrem soundbaru). Takze ak je to pravda, malo by sa to spravat rovnako.
Lenze tie recenzie su spred X mesiacov. Takze je dost mozne, ze to je nejaky bug v novsich verziach FW alebo to moze sposobovat nejaka konkretna polozka v menu (ktora nemusi nutne suvisiet s nastavenim pohybu).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 15. 5. 2019 08:53

No já mám 803 a na prodejně jsem dlouho porovnával s LG i Panasonicem FZ800 a celkově byl subjektivně: 1. Philips 803, 2. Panasonic FZ800 (pohyb takřka stejný, obraz z Philipsu měl větší šťávu - ale Panasonic by určitě šel vyladit stejně) 3. LG

Prostě s pohybem u 803 jsem maximálně spokojen (problém je pouze při vypnutí všech features (stutter) ... ovšem to platí pro všechny OLED

Rekapitulace :nikdy jsem neviděl TV s lepším zobrazením pohybu (a vůbec se nejedná o SOE - soap opera effekt)...
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 15. 5. 2019 10:34

Tak asi máš jiný model 803 než jsem zkoušel já, ale protože diskuze s pohybem běží už v jiném vlakne, tak vím že tam vždycky napíše 20 lidi ze se jim nic necuka, pak jim to člověk polopaticky vysvětluje co a jak a pak řeknou aha, cuka... Jaká data si prosímte zkoušel, že ti přišel pohyb stejný a obraz taky? Ukázkové video 4k co pouští na prodejně, akorát sis hrál s režimy a přepínál dynamický a jasný? Tam to opravdu bude jak píšeš. Ale na tom co si pak doma pustís ani omylem. A panáka nenastavis, kde nic není ani smrt nebere.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 15. 5. 2019 11:32

Uznávám , že na prodejně jsem skutečně vycházel jen ze 4K Dema, co jim tam běželo, ale jinak se shoduju s tím , co píší zde v recenzi
https://www.avforums.com/review/philips ... view.14573
(Overall the Philips 65OLED803 offers some of the best motion we have seen with a variety of content and frame rates on an OLED TV, and it has even more processing power if you ever want to get carried away.)

Ale je pravda , že TV sleduju pouze v HD (UPC), takže s artefakty nemám problém...
Třeba včera GOT na HBO Go HD (žádná extra kvalita) a neuvěřitelný rozdíl oproti staré TV (LCD Panasonic 100Hz FHD), rozlišení, kontrast, barvy , pohyb....úplně jiný level
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 15. 5. 2019 12:15

No, dyt to říkám, a takhle je to pořád. Všichni všude testují, ale na něčem, s čím se už nikdy nesetkaji. A ono se sekne i to HD, až přepnes zprávy na nové na top gear, tam jsou ty problém záběry pořád. Zkrátka panák je špička v pohybu, philips v obraze zase. Škoda že nemáj deti, ten Philisonic bych chtěl.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 5. 2019 12:17

Tak ten Pansconic mohlo být nějaký IPSko, tak to je pak logický...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 15. 5. 2019 19:55

jakej Panak mohlo byt IPS? ten co ja zkousel? To byla FZ800
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 5. 2019 19:59

Ne, ten "a neuvěřitelný rozdíl oproti staré TV (LCD Panasonic 100Hz FHD)"
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 16. 5. 2019 20:19

...jeste k tomu panaku FZ800, subjektive podle mne ma ostrost nekde v rozsahu jako phillips 10 - 35. Tzn. ze kdyz je Panak s ostrosti na 100, tak je to jak na phillipsu asi 35 (respektive mezi 3-4, ma pocitani do 10). A nopak Panaka 0 je je asi jako Phil na 10.

Co je vec druha, 2k a 1k video testovane, ma na panaku vice sumu v obraze, ktere vic nejde odfiltrovat (redukce sumu na max), zatimco u Phila vycisti dost. Vysledek je, ze panak na max ostrost 100 v porovnanim Phil na 50, ze ma strasne sumu v obraze a vyrazne neostry nez phil. A ten sum je dost vyraznej a pokud ho srovnam na uroven phila, tak musim dat ostrost tak 70, pricemz pak je ostry jak phil na 25... zkratka ten Philips je fakt vylazenej super (az na ten pohyb).
luek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků