Staré repro - Canton ergo 91 dc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eiffeltom 15. 5. 2019 16:02

Ahoj. Má cenu uvažovat o 20 let starých repro Canton ergo 91 dc? Tenkrát byly docela drahé. Nyní bych je mohl mít za 6 tis. Žádný zesilovač nemám, líbilo by se mi něco bazarového jako Onkyo TX 8050, 8130, 8150 nebo Yamaha R-N 500 nebo novější 303, 402. Do panelákového obýváku (3,5x4,5 m, sousedi apod) jako stereo sestavu k TV, rádiu a muzice. Univerzál, všehochuť. Díky moc za komentáře
eiffeltom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 15. 5. 2019 16:48

Nevím do jaké míry to byly hi-end reprosoustavy, ale vypadají poměrně solidně a poctivě postavené. Pokud jsou v dobrém tchnickém stavu, tj. jak měniče a jejich závěsy, tak výhybky a máš možnost poslechu před nákupem, tak má cenu o nich uvažovat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 15. 5. 2019 17:02

Řada ergo patřila k tomu lepšímu od canton, dobrá cena
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 16. 5. 2019 17:11

Za tu cenu je to podezřele levný. Takže pořádně otestovat a zkontrolovat. Jinak jsou to slušný repro.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiffeltom 29. 5. 2019 13:41

Na německém EBay se to prodává v aukci se štěstím už od 177€. Jinak 200-300€ dle plného Ebay nebo eBay-Kleinanzeige (obdoba našeho bazos.cz). Já mám teď nabídku za 200€. Jen furt váhám, jestli to není pro panelákový obývák moc velké. Zesilovač, resp. receiver, asi bude Onkyo Tx 8050. Případně ještě koukám po regálovkách Canton ergo 620, za přibližně podobnou cenu - menší ale novější. Co myslíte?
eiffeltom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdeejay 4. 6. 2019 15:40

Já je vlastním a jsem s nimi velmi spokojený i v malé místnosti 16m2. Jsou robustní, opravdu těžké a poctivě udělané repro. Původní cena v roce 1995-7 byla kolem 3000DM.
Za 6tis hodně levné. To že se prodávají na Ebay poměrně levně je sice dobrý, ale rozhodně to nikdo nebude chtít poslat do ČR a když, tak za nesmysl...A jet si pro ně 500km...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod eiffeltom 9. 6. 2019 08:20

Nakonec jsem se rozhodl radši pro ty menší, resp. pro regálovky Canton Ergo 620 a Onkyo TX-8130. Jsem spokojený. Původně jsem byl trochu zklamaný, ale to proto, že jsem na Onkyu měl nastavenou impedanci 6 Ohm a větší. Repráky mají totiž napsaný rozsah 4-8 Ohm. Po trochu hledání na jiných fórech jsem přednastavil onkyo na rozsah 4-6 Ohm a najednou to hraje pěkně, už tam jsou výšky i středy. Ale samozřejmě berte mě s rezervou - jsem obyčejný uživatel s obyčejnýma ušima.

K cenám... Bydlím u hranic s Německem, nechávám si posílat věci z Německa na německou poštu nebo Hermes, kde vyzvedávám. Takže Ergo 620 jsem koupil přímo od Amazonu nové se zárukou za 250€ (pár) a onkyo rovněž tam za 205€. To jsou úplně jiné ceny než u nás. Řekl bych méně jak poloviční.

Mdeejay: vzhledem k občasným služebním cestám do Německa mi to zrovna vycházelo, že bych ty repra 91 DC měl cestou, takže bych je měl opravdu jen za 200€. A co se týká posílání do ČR, tak ano, prodraží se to, ale dá se to domluvit, a při těch jejich cenách se to stále vyplatí než kupovat u nás.
eiffeltom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 9. 6. 2019 10:39

Tak nastavení impedance nemá na zvuk vliv. Spíš se ti už trochu rozehráli.V prvních hodinách poslechu dokáží většinou nové reproduktory změnit výrazně zvuk k lepšímu. Časem se to ještě zlepší. To jsi koupil nějak hodně levně. Momentálně na Amazonu 379,-€
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiffeltom 9. 6. 2019 16:30

Mezi položkou Gebraucht (použité) mají ještě jednu verzi Kirsch (třešeň) za 243€. Jsou to kusy vrácené od zákazníků znovu prodávané od Amazon Warehouse. Podle podpory na ně platí standardní záruka 2 roky. Bál jsem se popisku - "repro má velké vady vzhledu (große Schönheitsfehler) na přední nebo boční nebo zadní straně nebo uvnitř. Dodáváno v poškozené krabici." Řekl jsem si, že to zkusím, kdyžtak je v 30-ti denní lhůtě vrátím. Nechal jsem si to poslat v extra krabici navíc. Originální krabice opravdu" poškozená", jedno promáčknutí. U nás by to nikdo ani neřešil. A uvnitř? Repro bez jediné vady. Jediné, co by mohla být vada vzhledu, jsou černé čárky ve struktuře dřeva. Jsou tam asi 4, dlouhé do 10 mm, jako kdybys vzal centropen, a já bych to za vadu nebral - prostě dřevo. Jestli to někdo ohodnotil jako vadu...? Takže jsem nadmíru spokojen za super nákup.
eiffeltom
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků