55-56", 15 000,-, NAS, iTunes, Netflix, konzole

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DoMzuna 15. 5. 2019 15:15

Zdravím, prošel jsem zde velké množství témat mám v tom všem asi ještě větší bordel, než jsem měl předtím. Proto tedy zakládám samostatné téma a požádám místní zkušené diskutéry o radu. Hledám:

55-65" 4K TV
Maximální rozpočet 15 000,-
Primární určení na streamování médií z NASu/Apple TV/Netflixu
Sem tam nějaký sport (buď přes DVB-T2 nebo streaming z webu)
Časem připojení konzole
Sledování z cca 3 metrů

Původně jsem hledal 100Hz VA Panel, což v téhle cenové relaci splňuje jen Hisense H55U7A - u ní si však nejsem jistý tím, že z hlediska "outsidera" nejde o takovou tu "klasickou/zavedenou" značku, jako je třeba Sony, LG, Samgung apod.

V Alze jsem si byl prohlédnout kromě výše zmíněné Hisense také TCL 55DC760/65DP600. Co jsem tak četl a koukal, mívají problém se systémem (jako většina low-end Android televizí).

Ve finále mě také napadly levné modely od zavedených značek, jako je třeba Sony 55XF7077, Samsung UE55NU7xx a ekvivalentní řady od LG, Phillips apod.

Výběr je tak široký, že je to až trochu matoucí. Dokázal by z tohohle obrovského výběru někdo vybrat něco, co by mohlo být teoreticky "nejlepší"?
DoMzuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2019 15:29

Hisense nie je ziaden "outsider" ani ziadna "nezavedena znacka". A U7A je aktualne nalepsi TV za tvoj rozpocet.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 15. 5. 2019 20:17

Kdyz tady pjejes chvalu na Hisense, jaky nazor mas na jejich uzivatelske prostredi?

Ja ji byl zkouset v obchode a je to primitivni a neprilis uzivatelsky privetive. Doma bych to nechtel, takze jsem ji obratem zavrhl. Oproti Samsungu je to uplne jinde, nebe a dudy.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 5. 2019 20:45

Záleží jestli tam jde nastavit co je třeba z hlediska obrazu, jinak to je přece jedno...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 15. 5. 2019 23:15

Stromborec: To me bavi tady na foru, jak kazdy hodnoti telky jen podle obrazu a stejne tak audioprehravace jen podle zvuku. Nekomi mozna necadi, ze se vec co krasne hraje neda poradne ovladat.Ja ale vyzaduju “full package” a uz mam vyzkouseno, ze radsi pujdu kompromisem v hlavni funkci a budu mit plnohodnotny pristroj, mez aby to melo o trooosicku lepsi obraz a ovladalo se to pomoci dosovskeho terminalu (ak hudebni prehravace bez displaye). a myslim si, ze cetsina beznych uzivatelu to musi mit stejne. jen maniaci co do obrazu/zvuku to maji jinak
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoMzuna 16. 5. 2019 06:38

Uživatelská přívětivost je taky velký faktor, v tomhle ohledu se těch různých "čín" (Hisense, TCL) trochu bojím.
DoMzuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 5. 2019 09:16

tonik666 píše:Kdyz tady pjejes chvalu na Hisense, jaky nazor mas na jejich uzivatelske prostredi?

Ja ji byl zkouset v obchode a je to primitivni a neprilis uzivatelsky privetive. Doma bych to nechtel, takze jsem ji obratem zavrhl. Oproti Samsungu je to uplne jinde, nebe a dudy.


Mně se prostředí Hisense docela dost líbí, právě pro tu, jak říkáte, primitivnost. Nechci se nořit hluboko do různých menu a podmenu. Četl jsem, že když to menu vymýšleli, snažili se, aby vše bylo dostupné maximálně na tři stisky tlačítek, a docela jim to vychází. Prostředí mi přijde krásně logické, svižné a přehledné.

Jediné, co mi trochu vadí, je to, že automaticky nenačítá titulky. Máte-li soubor s titulky, musíte stisknout tlačítko "Subtitle", pak šipku doprava na "Zapnuto" a nakonec dát "Back". Když se soubor s titulky jmenuje stejně jako film, mohli zapnutí titulků nastavit jen na to tlačítko "Subtitle"
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 5. 2019 05:14

tonik666 píše:Kdyz tady pjejes chvalu na Hisense, jaky nazor mas na jejich uzivatelske prostredi?

Ja ji byl zkouset v obchode a je to primitivni a neprilis uzivatelsky privetive. Doma bych to nechtel, takze jsem ji obratem zavrhl. Oproti Samsungu je to uplne jinde, nebe a dudy.

To je vec toho, ake ma kto poziadavky a sposob pouzitia. Nie kazdy potrebuje "milion" aplikacii a udělatek (teraz nemyslim obrazovych), ku ktorym sa je treba hodinu preklikat a dalsie 3 nastavovat aby vsetko bezalo ako ma. Niekto to rad jednoducho. Hlavne je to stabilne a celkom svizne.
Podstatny u TV je obraz. Smart serepeticky sa daju vzdy nahradit externe, mizerny obraz ale nenahradis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků