Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 5. 2019 11:46

Toto teoretizovanie bez priameho porovnanie tymi istymi usami na tej istej zostave stoji za prd. Pri posudzovani kvality vychadzat z ceny moze zniet logicky, ved sice sam neverim, ze chrchlatka za 100e/150e mozu hrat dobre, ale zase toto nemam podlozene nicim. A to vobec nehovorim o tom scestnom prirovnavani k sportiakom, ked sa v nich nikto z nas nikdy neviezol a mozno ani neodvezie. Ved aj moja polovicka zmenila Fabiu za 3x drahsiu (bazarove ceny) Yaris a pre nu je to auto s velkym "A" a paci sa jej dokonca viac ako moje :hm (chyba mi urazeny smajlik).
Sorry za offtopic, ale asi tu nie som taky jediny.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sannin 18. 5. 2019 12:44

Asi tak ako vraví @_daRK. To že niekto počúva za 200€ neznamená, že zostava za 2000€ by mu znela 10x lepšie aby mu to odôvodnilo náklady na upgrade.
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod Norbi082 18. 5. 2019 15:38

http://digitalstereophony.blogspot.com/ ... akers.html

hraju lepsie ako Mackie CR4, horsie ako Presonus Eris E4.5 a su niekde na urovni s Edifier R1700BT, ktore teraz stoja 155€ tak za 109€ su dobry deal

u mna vyhrala aj ich kompaktna velkost, su ovela mensie ako ostatne monitory s 5 palcovym stredobasom

škoda, ze Superlux nerobi studiove monitory :D to by bol iny deal

a tvrdit, ze vsetko pod 100€ je totalny ***** je trosku uletene
napr Microlab B77, ked sa predavali za 50€ to boli za svoju cenu velmi dobre hrajuce reproduktory
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 5. 2019 15:58

... ja som nikdy netvrdil nič v tom zmysle, že zostava za 2000€ je 10x lepšia ako za 200€. V súčasnej spotrebiteľsky chaotickej globálno-komerčnej dobe može vo sfére audia (výnimočne) nastať aj opačný prípad. Keď však niečo považujem (vždy v určitom kontexte) za šit, tak nemám problém to povedať na plnú hubu. To, že takýto postoj v dnešnej bezzubej dobe "pozitívneho myslenia" a "politickej korektnosti" niekoho vytáča do bezvedomia, je jeho problém.

Celá zvada tu vznikla z toho, že v téme "štúdiové monitory" sa riešia obyčajné bedničky k pc. Keby boli tie 100-eurové Behringery skutočne tak geniálne, že by fungovali aj ako plnohodnotné lacné monitory, potom by sa určite oplatilo investovať do regulácie ich hlasitosti ďalších 50€, tak ako som to tu bol doporučoval. Naopak k pc-bedničkám, ktoré ja považujem (v kontexte štúdiových monitorov) za šit je to samozrejme blbosť.

Osobne nemám žiadny problém v praxi kombinovať napr. sluchátka za 50-100€ s DAC/Ampom za 1500€, alebo naopak sluchátka za 500-1500€ s headampom za 99€ ... musí to však mať nejaký racionálny dôvod ... a týmto dôvodom je primárne vždy výsledný zvuk!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 19. 5. 2019 12:46

Ďakujem za názory a rady :) A keby som k tym Behringherom kupil takúto USB zvukovku : ASUS Xonar U3 (výstup 3,5mm jack alebo SPDIF) alebo nejakú inú USB externú zvukovku?

Externú preferujem preto, lebo raz za čas by som ju použil aj v notebooku.
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Suke001 19. 5. 2019 20:42

Norbi082 píše:
škoda, ze Superlux nerobi studiove monitory :D to by bol iny deal



Ale robil.. Mel jsem je a 3x reklamoval a nakonec vrátil.. takový šum jsem ještě nezažil a bohužel to nebyl problém jen jednoho kusu :-D rok 2012
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 23. 5. 2019 07:48

77hanes77 píše:Ďakujem za názory a rady :) A keby som k tym Behringherom kupil takúto USB zvukovku : ASUS Xonar U3 (výstup 3,5mm jack alebo SPDIF) alebo nejakú inú USB externú zvukovku?

Externú preferujem preto, lebo raz za čas by som ju použil aj v notebooku.


Aký máte k tomuto názor?
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 5. 2019 08:10

na tych behringeroch sa uz da cast produkcie spravit
studio neznamena hned mastering

na klavesniciach by dnes aj koliecko na ovladanie hlasitosti a preferoval by som ho pred analogovou regulaciou
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 5. 2019 08:27

77hanes77 píše:
77hanes77 píše:Ďakujem za názory a rady :) A keby som k tym Behringherom kupil takúto USB zvukovku : ASUS Xonar U3 (výstup 3,5mm jack alebo SPDIF) alebo nejakú inú USB externú zvukovku?

Externú preferujem preto, lebo raz za čas by som ju použil aj v notebooku.


Aký máte k tomuto názor?

Ja by som skôr šiel smerom ako napríklad Sabaj D2 (ten slúži aj ako predzosilňovač, ktorý kontroluješ voličom hlasitosti) alebo ak chceš niečo donglácke, tak napríklad niečo od HifimeDIY ako napríklad
https://hifimediy.com/DACs/sabre-dac-uae23 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 23. 5. 2019 13:03

Andrejsvk píše:na klavesniciach by dnes aj koliecko na ovladanie hlasitosti a preferoval by som ho pred analogovou regulaciou


Tam je práveže bug s hlasitosťou vo Windows-e. Od úrovne 5 a vyššie to už vraj "vrieska" .. Takže koliesko na klávesnici by mi nepomohlo, keďže s tým ovládam hlasitosť vo Windows-e.


dropadred píše:Ja by som skôr šiel smerom ako napríklad Sabaj D2 (ten slúži aj ako predzosilňovač, ktorý kontroluješ voličom hlasitosti) alebo ak chceš niečo donglácke, tak napríklad niečo od HifimeDIY ako napríklad
https://hifimediy.com/DACs/sabre-dac-uae23 .


A signál z Sabaj D2 potom posielať cez RCA (cinch) výstupy ? Tie Behringhery majú ale balanced XLR - bude to bez problémov fungovať, keď zoženiem potrebný kábel/redukciu ?

Ďakujem
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 5. 2019 13:41

Samozrejme, napríklad tento kábel
https://www.muziker.sk/american-dj-ac-2 ... -rca-1-5-m .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 23. 5. 2019 14:06

Ďakujem pekne za rady, pôjdem zrejme touto cestou.
Btw. nevadí, že tie vstupy XLR sú balanced?

A v tejto téme viewtopic.php?f=1920&t=1276287 bol poradený drahší Micca Origen+ USB (99€) https://www.miccatron.com/micca-origen- ... -preamp-2/ ......
Bude mi teda postačovať aj lacnejší Sabaj D2 ? (https://www.amazon.com/SABAJ-Audio-Head ... 3HC52?th=1) Nezníži to nejak výrazne kvalitu hudby ?
Aké sú ešte altenatívy okrem spomínaného Sabaj D2 ?


Ďakujem.
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 5. 2019 14:55

Micca Origen nekúpiš, nedá sa, už dlhšie je nedostupný a aj keď je, tak na k nám neposielajú.

Všetky alternatívy sú už len drahšie, no niečo se predzosilneným výstupom je problém, jedine tak Sabaj D3.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 24. 5. 2019 09:14

Ešte v recenziách pri SABAJ D2 som našiel spomenutý ešte SMSL Audio M3 : https://www.amazon.com/SMSL-Audio-M3-Po ... B019Y5TR6O

.. vraj lepšia voľba .. aký máš na to názor ?
Ďakujem
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 5. 2019 16:28

M3 nemá regulovaný RCA výstup (fixný výstup) a úprimne, všetky tieto voľby ako D2, D3, FX Audio X6 aj M3 sú "na jedno kopyto" a nejako by som sa tým netrápil.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků