Repro k PC/TV - cca 10 000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VashCZ 7. 6. 2019 14:34

Hmmm.
Yamaha HS8 by nemusely být špatné... přistrčil bych ke zdi a... se zadním basreflexem bych moc nepochodil.

Teď otázka jak bych si udělal místo na ty Cantony mám 3 metry, jináč bych musel převrátit místnost naruby... kolik by byla minimální poslechová vzdálenost, metr? Metr a půl? Pak už by zase nebyly problém sloupy... ale ty jsou zase jen metr vysoké, já je potřebuji dostat do 1,5 metru. Achjo.

Sluchátka mít nemůžu, špatně snáším přímý tlak na bubínek a navíc na pravém uchu neslyším basy. Ano, jsem nahluchlý už od dětství :-D.
O té klasické hudbě jsem nevěděl. Pošleš odkaz?
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 6. 2019 16:41

Zadní basreflex je nevýhoda (a až bych řekl i záměr výrobce u levných kusů), ovšem lze to řešit A) ucpávkou a B) vhodnou vzdáleností od stěny. Problém by nastal jen u absolutní blízkosti u zdi nebo při umístění přímo do rohu místnosti. Ve chvíli, kdy bude bedna alespoň 30 cm od zdi, to už není tak závažný problém. Nicméně záleží na hlasitosti.
Mimochodem, proč ty bedny chcete tak vysoko?

Dispozici místnosti budu řešit také. Aktuálně je to téměř havarijní (z pohledu akustiky). Už několik let přemýšlím nad stolem na míru a stále ne a ne si k tomu sednout a nakreslit to. Každopádně ve vedlejší firmě dělají sádrokarton a mají bezvadný odhlučňovací materiál (zapouzdřená křemičitá vata). Jsou to bílé pohledové desky tlusté cca 5 cm. Neskutečně dobře pohlcují zvuk. Minimálně na jednu stěnu bych je chtěl.

U té klasiky/metalu je to celkem známý jev. Vyloženě jeden článek nenajdu, ale tím, že má vhodný rytmus, pravidelné vzorce a široké spektrum krásně dráždí a stimuluje. Mozek si zvykne na "lepší" a pak automaticky vyžaduje obdobný stimul.
Je to podobné jako například evropský vs perský/arabský/turecký přístup k melodiím a jejich používání čtvrttónů vs naše půltóny. Jak v jednom či druhém prostředí člověk vyroste, má (obecně) problém vnímat tu druhou variantu.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 7. 6. 2019 18:06

Až se dostanu do bytu, tak ještě mrknu na nějaký levný hifi repro s předním basreflexem.
Jde o výškový reproduktor v úrovni uší. Alespoň jsem myslel, že tak to vždy má být.

To co říkáš bych ale úplně přesně potřeboval na jednu stěnu, ale jak by se to přidělalo, aniž bych tu stěnu nebo podlahu zničil :-D. Hoď odkaz.

To co říkáš se mi úplně nezdá, protože já právě mám potřebu slyšet ty baskytarovo kytarové orchestry. U nich me mimochodem omezená dynamika znát ještě mnohem víc než u popíku.
No řekni není to návykový https://www.youtube.com/watch?v=pYuSAJvwLgo .
Ale co můžu uznat, že se to týká obecně veškeré muziky.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 6. 2019 18:32

Vždyť jsem psal klasika/metal, mají podobné hudební vzorce. Heh, když už ty návyky - https://www.youtube.com/watch?v=s4ABpbxIPFI

Zrovna dnes soused vypadl dřív. V pondělí se ho zeptám, jak přesně se ten materiál jmenuje. Je to ze zahraničí a jediná nevýhoda je, že to nejde objednat v malém množství. Nicméně mu z větších zakázek zůstávají odřezky.
Normálně se to na stěnu lepí, konstrukčním lepidlem nebo silikonem. Nicméně šel by z toho udělat i závěsný "obraz" do rámu a možná i bez rámu. Pohledově to vypadá docela dobře - vyfotím.

Výšky jsou směrové, ale jejich pozice přesně v úrovni uší je něco, co se traduje z dob, kdy výrobci neuměli dělat výškový reproduktor s širokým úhlem reprodukce. U mladších reprobeden to už není tak zásadní a šel-li bych do extrému, tak třeba Adam audio se skládanou membránou výškového reproduktoru hraje i "zaroh" :) Ovšem to je už mimo rozpočet. Adam A5X je vyloženě pro milovníky výšek (charakterem hraje výšky všesměrově, což se špatně popisuje, ale dobře poslouchá, haha). Základní řadu Adam T5v (a větší Adam T7v) jsem ještě neslyšel, ale davy pějí ódy.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 9. 6. 2019 10:34

Co tam ti dva mají za repro?
To jedno jsou Yamahy, že.
https://youtu.be/EcP9NRXIPik?t=23
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 6. 2019 15:59

Ano, NS-10M a NS-10M PRO. Pak tam jsou malé Focal Solo 6 a velké ATC SCM45A PRO (pár za 250 tisíc Kč). Mihnou se tam také Focal Trio6 Be 8". V dalších záběrech už není dobrý úhel, abych poznal co tam je
Emil Pastelka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 9. 6. 2019 19:01

Mmm... Focal solo 6 je sólo za 25, to úplně nepůjde :-/.

Kuci nevim nevim.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 6. 2019 21:05

Jak jsem psal, pokud nutně monitory, pak Yamaha nebo ten Adam. Ale u těch druhých bych doporučil nějaký poslechový test. Ty výšky mají opravdu jiných charakter. Řekl bych lepší, ale je to subjektivní.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 10. 6. 2019 16:37

Dobrá.

Co se týče těhlech pasivek. Mám na ně doporučení odjinud. Dobré? Zdají se mi všechny troje dosti. A všechny se mi líbí stejně.
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... d-220/#o=2
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... o-rti-a1/#
https://www.htpshop.cz/regalove/indiana-line-tesi-262/
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 6. 2019 19:45

Indiana Line Tesi 262 mají, i přes zvýrazněné spodní pásmo, neutrální podání. A narazil jsem na zmínku, že je dokonce záhodno je dát co nejblíže stěně. Každopádně bez dobrého zesilovače budou hrát ploše, na to pozor.
Diamond 220 mají docela nepříjemný propad u vyšších středů, ale to lze kompenzovat. Osobně bych jako nevýhodu hodnotil to, že hrají dobře až nahlas. Pokud preferujete tichý poslech, tak raději nebrat. Přeci jen, stejně jako DIAMOND 220, jsou to malé bedny.
Polk Audio RTi A1 jsem neslyšel, ale podle frekvenčního rozsahu bych se bál příliš výrazných výšek. Snad až agresívních, ale bez poslechu nic. Každopádně je chválí za výborné středové pásmo.
S čím to plánujete párovat?
Emil Pastelka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trnavák 10. 6. 2019 21:54

Už trošku nad limit NHT SuperOne 2.1, ale sú uzavreté, bez bassreflexu.
http://www.hifisound.cz/reprosoustavy/n ... perone-2-1
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod VashCZ 10. 6. 2019 22:14

Rozhodl jsem se to sprárovat s tím Yamaha recieverem i přes tvoji radu aby ne. Dá se to lépe upgradovat než aktivky.

Těch repro je fakt strašně moc :-/. Přemýšlim, že ty Wharfdaly by se mohli dát někde v Praze poslechnout. Tesi 262 jsou sice v jediném krámě na heurece, zato jen hodinu vlakem a patnáct minut pěšky na poslech pro mě. Ale ty Polk nevim.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 6. 2019 22:33

Možná jsi jedny z nejlepších, byť ne nejnabasovanějších, vynechal - Q Acoustics 3020i.
Jinak jak píšeš, těch možností je spousta.
Já mám maličké Scansoniky M5 v ložnici, ale poslouchám je z postele tak na 3 metry, přesto mají výborný zvuk a basy vůbec nechybí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 10. 6. 2019 23:11

Děkuji za další návrhy.

NHT SuperOne 2.1 mají nějaké sporné recenze. Sic se mě to týkat nemusí, tak je raději vyškrtávám.
Q Acoustics 3020i maj zadní basreflex, což jsem vyřadil, protože prostě není dost místa, aby mohly dobře znít. To místo bych mohl udělat, ale zkrátka není to to co bych si představoval.
ScanSonik M5 se mě zdají spíš... nevim, většina recenzí říká jak je čupr že jsou malý a že je to v podstatě alternativa soundbaru. Navíc aktivky. Asi je taky zamítám.

Čím víc jich je, tím jednodušeji už ty jména hážu za sebe :-D.

Mimochodem opakuji - jde mi o jasnější až pedantštější středy, výšky a basy by měly být spíše neutrální. Samozřejmě ale tam kde výšky jsou, tam je chci slyšet :-D.

Zatím fakt díky za spoustu návrhů, musim nebejt línej a jet si je poslechnout... nebo na blind objednat, když to stojí jen 10? hmm, alespoň bych mohl poslouchat dřív x)
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod trnavák 11. 6. 2019 06:59

NHT Super One 2.1 - nepríde mi, že by ich kupujúci hodnotili zle a rozpačito, skôr naopak.
Recenzie v časopisoch chvália iba drahé veci, podstatná je spokojnosť reálnych užívateľov.
https://www.amazon.com/NHT-SuperOne-2-1 ... B00LJX4HCY
Tá cena na Amazone je za 1 ks.

Scansonic S5 sú pasívne bedničky s klasickým kalotovým výškačom.
http://www.rodel-audio.cz/produkty-scan ... ariant=143
Ich vyššie modely s páskovým výškačom mi už nesedia,
páskové výškače sa mi nepáčia vôbec.

To čo by si chcel spĺňajú, anglické bedničky (Spendor, ProAc, ATC ....), ale to už je iná cenová kategória.
trnavák
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků