Výběr TV, 55" do 20k, jakou vybrat?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 407sw 12. 6. 2019 18:18

Zdravím,

Potřeboval bych poradit od odborníků s výběrem TV, nabídka na trhu je široká, ale zatím jsem bohužel nenašel nic, co by vyhovovalo.

Potřebuji náhradu za Sony KDL-43W756C, která se odporoučela pouhého půl roku po záruce >:-( (nenačte se OS, jen problikává logo). Telka mi obrazově vyhovovala, bohužel android se hodně sekal a často restartoval (naistalovány pouze appky VLC a YT).

Na TV koukám přibližně ze tří metrů, nekoukám na sport, nehraju hry. Na výšku jsem limitován policí na 88 cm. Cenově bych se rád pohyboval okolo 20 000 Kč.

Ideál by byl asi 55" (víc se ani nevejde). A rozhodně už nechci SONY! Rád bych, aby TV měla nějaký lepší ovladač. Kvalita obrazu by mi stačila stejná, jako u výše zmiňovaného SONY.

Občas TV využívám na promítání starších nahrávek + zahraniční seriály, které u nás nelze ani koupit, takže různé formáty z flashky, potřebuji tedy maximální podporu formátů (fakt se mi nechce převádět, nebo streamovat z PC). Takže Samsung asi ne? (dle toho co jsem četl, mají podporu celkem omezenou) SONY s konbinaci s VLC tady fungovalo na jedničku.

Předem děkuji za Vaše tipy
407sw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 12. 6. 2019 19:42

Hisense H55U7A
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 12. 6. 2019 20:41

A můžeš tu TV dále používat jen jako "zobrazovadlo"? Pokud ano, řešil bych nejdřív nějakou chytrou krabičkou za pár peněz... a teprve pak utrácením 20 tis., za které nedostaneš top v LED natož lowend oled... to jen tak k zamyšlení
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 13. 6. 2019 05:30

Zkus ještě sehnat samsung 55nu8002.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 407sw 13. 6. 2019 06:57

Ale dle recenzí ten Samsung neumí DTS, DIVX, XVID., což je pro mě důležité.

Tapir1 píše:Hisense H55U7A


Tuhle značku moc neznám, kouknu na to, děkuji.

DRSG píše:A můžeš tu TV dále používat jen jako "zobrazovadlo"? Pokud ano, řešil bych nejdřív nějakou chytrou krabičkou za pár peněz... a teprve pak utrácením 20 tis., za které nedostaneš top v LED natož lowend oled... to jen tak k zamyšlení


Bohužel nemůžu, bez OS se to vůbec nezapne viz video. Já taky top kvalitu nepotřebuju, jak jsem psal, stačí mi něco na úrovni té SONY, které před dvěma lety stála 13k a obraz mi vyhovuje. A dávat víc jak dvacku za věc, kterou používám tak hodinu týdně mi smysl nedává.


https://www.youtube.com/watch?v=DLzF2vGAieA
407sw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 13. 6. 2019 07:23

Nechci radit, ale servis jsi nezkoušel? Třeba je to jen nějaká blbost za pár korun - přehrání FW, aktualizace...

https://www.sony.cz/electronics/support ... dl-43w756c
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 407sw 13. 6. 2019 07:30

Zatím ne, ale dle diskuzí to řeší výměnou desky a ani tak není výsledek zaručen. Aktualizace se bohužel nechytne, dřív se to opětovně restartuje. Kvůli častému restartování jsem jí i reklamoval, ale neuznáno. Prostě krám k pohledání.
407sw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roy Hill 15. 6. 2019 13:51

Tak ted je na trhu nový model Hisense H55U8B – 19.990 Kč, 779 €, 140 cm (55″) a první recenze jsou výborné.Tenhle model je nástupcem Hisense H55U7A (model 2018) LCD obrazovka u modelu U8B už pracuje na 120 Hz 8bitové zpracování barev.

Je zde použit obrazový procesor Hi-View Engine v plné verzi, ma podsvícení v rámu, tedy Edge LED, pracuje s technologií rozšířeného barevného gamutu WCG (Wide Color Gamut) a je vybavena Dolby Vision i Dolby Atmos. U8B má lepším audio systémem, který má dokonce i zabudovaný subwoofer s dvojicí reproduktorů s výdechy na zadní straně.Operační systém Vidaa U je už v poslední verzi 3.0.
https://www.hisense.cz/televize~h55u8b
https://www.displayspecifications.com/en/model/2d9419e4
Roy Hill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 6. 2019 18:18

Tak zatím bych asi spíš volil loňský Samsung NU8... ale jak vidět opět nic v menších úhlopříčkách
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 15. 6. 2019 18:44

Muzes nam sdelit ,kde dnes koupime nejety NU8002? Kdyz mas takove super rady?
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 16. 6. 2019 17:02

55NU8002-NAJDEŠ NA heurece,jenže cena vyskočila na 22k,zjistil jsem že tv se nejlíp kupují po vánocích,do půlky ledna ,a na konci února-nejnižšší ceny v doprodeji kvalitních tv,mezi tím to skáče-koupit novou řadu 8-počkal bych,lonské modely jsou hold vyprodané,nechal jsem si zde poradit-a vyplatilo se!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondraltm 16. 6. 2019 21:15

Zdravím, nerad bych zakládal nové vlákno, tak zkusím takto. Sháním televizi cca. kolem 20tisíc ve velikosti 55". Postupně sem se dostal ke stropu 23 000, který jsem ochotný dát. Dnes sem se byl na nějaké TV podívat s vlastním videem. Hrozně rád bych pořídil samsung, ale vzhledem k tomu, že často sleduju filmy s titulkama, tak bych rád, aby byly čitelné. Jeden film co sem s sebou měl sice televize přečetla, ale diakritiku v titulkách to nevzalo. Dále se bojím i podpory DTS,ale to by se snad podalo.Jednalo se o tv UE55RU8002. Případně koukám po QE55Q6FN, teď je za hezkou cenovku 22 222,-. Vyplatí se sáhnout po ní a je nějaké řešení pro titulky v čitelné češtině? :)
Koukal jsem i na LG , to mě nenadchlo (možná to bylo obchodníkem, který nedokázal najít výhody/tv nastavit atd.) a pak SONY KD-55XF8596, které se mi líbí kvůli androidu a celkově obraz také pěkný. Nezkoušel sem si měnit nastavení televize apod. nejsem na to nějak odborník. V budoucnu bych chtěl pořídit PS4, ale nejsem nijak řekl náročný, mám doma 10let starý samsung :)
Dokáže někdo prosím poradit co zvolit a případně poradí někdo klidně i jinou značku??
PS: Hisense mě na pohled zklamal, vzhledem k nastavení v obchodě, přišly mi barvy divný, četl jsem, že je potřeba ho doma donastavit, tak sem z něj v rozpacích a nevím, jestli se přiklonit i k tomudle výrobci.

Díky moc za rady :)
ondraltm
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků