Panasonic TX-55FZ800E vs Sony KD-55XF9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepso100 17. 6. 2019 02:04

Ahojte odobrnici,

rad by som vas poprosil o vase nazory na battle

Sony KD-55XF9005 (1005 EUR) vs Panasonic TX-55FZ800E (1034 EUR)

Moja aktualne TV sony kdl55w755c bola automaticky updatnuta a uz to nerozchodila. "Booting loop". Nevie bootnut. Teraz je v servise uvidim co mi povedia/ake navrhnu riesenie.
Medzicasom sa uz pripravujem na kupu new TV keby nevyreklamovali (zaruka koncila v aprili tusim)

Primarne tam budem hrat PS4, XBOX a (a aj novy PS5), celovecerne filmy a serialy ( KODI).

TV nepozeram vobec, sem tam iba dokumenty a sport, tenis, MS hokej...etc...

Dakujem za nazory.
pepso
pepso100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 17. 6. 2019 06:33

Tiez som mal ten model, ako ty 55W755C. (3 veci ma nej hnevali...1, USB HDD boli aktivne aj pri vyp TV (furt ich tocila TV), 2, po zapnuti sa obrazovy rezim hodil do defaultneho nastavenia a nepamatal si nastavenia a 3, Obraz mal vela sumu, na moj v kus.

Ak by som si ja mal vybrat, tak urcite chod do OLED-u. (Panasonic TX-55FZ800E je dobra volba). Ja mam Full HD OLED od LG ..a proste obraz uz neriesim.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 6. 2019 06:51

Kedze to chce primarne na hry, oled nie je najlepsi napad.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepso100 17. 6. 2019 07:46

Ahoj Ryan,

preco to neodporucas nas hry...toto som sa docital (zatial). Dolezite su 2 posledne vety.
Mas nejake konkretne veci PROTI co bo bolo vhodne zvazit? diki


Je zkratka z anglického „Organic Light Emitting Diode“. Zjednodušeně řečeno na rozdíl od běžných LCD obrazovek není OLED podsvícený, ale jednotlivé body vyzařují světlo samy. Takže se každá jednotlivá buňka může „vypnout“ a vytvořit absolutní černou barvu. Tohoto stavu je možné dosáhnout díky vícevrstvé struktuře OLED buňky. Ta se skládá z několika vrstev, z kterých je asi nejvíce důležitá tzv. EML vrstva (Emissive Layer). Ta je tvořena organickými polymerními materiály, které jsou schopny produkovat světlo o určité barvě.
Oproti LCD panelům (i QLED) jsou výrazně rychlejší. To je důležité pro hraní her, či sledování sportovních utkání
pepso100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 6. 2019 08:01

To co si odcitoval su take obecne kydy, bez dalsej suvislosti. Viac ako o odozvu ide pri hrani o input lag, a tam nema oled ziadnu vyhodu. Ale ide o ine.

Oled nema rad staticky obraz, hrozi tam vypalenie.

Pri beznom pouziti, teda sledovanie TV vysielania, filmov, a obcasnom hrani, kde sa obraz casto strieda (rozumej prepina), je riziko v podstate nulove, ale pri pouziti primarne ako monitora pre PC/konzolu, je to riziko ovela vyssie. Nejake 2-3 hodiny hrania denne tomu neublizia, ale pokial tam planujes tahat 8 ci viac hodin, to uz moze byt problem. Preto je pre taketo pouzitie ovela vhodnejsi LCD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepso100 17. 6. 2019 08:42

Dakujem Ryan.

Input lag , GTG, BTW to je to co riesim pri hrani.

Sony ma vyšší 41ms input lag pre 1080p hranie, a 24ms pre 4K hranie (konkurenci ma 10-25ms)

Nepride ty to vela ?

Kedysi som hraval vela aj tych 8+ hodin denne teraz to je par za denne/tyzdene/mesacne - ako sa da. Cize vypalenie by asi uz nemal byt az taky problem u mna.

Tu som nasiel test na OLED a vypalovanie https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test. Last update 31/05/2019 - cize celkom up to date.




Ale asi pojdem do toho SONY, nemusim mat na pozadi to vypalovanie a plus nemusim sa trapis s KODI na Panasonicu ( da sa to tam rozbehat cez google chromecast a spustat cez telefon)

Ono najlepsie by bolo vydiet tie dva TV vedla seba s pripojenom ps4 pro.

V kazdom pripade dakujem za nazory/rady.
pepso100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 17. 6. 2019 09:24

PS4 Pro (stejně jako Xbox One S/X) ti vyupscaluje do UHD všechno, takže input lag pro Full HD tě trápit nemusí.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepso100 17. 6. 2019 09:43

super kvok to som si vobec neuvedomil...diki diki! ;-]
pepso100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 6. 2019 10:22

pepso100 píše:Sony ma vyšší 41ms input lag pre 1080p hranie, a 24ms pre 4K hranie (konkurenci ma 10-25ms)
Nepride ty to vela ?
Ak nie si nejaky hardcore hrač, čo vidi travu rasť, tak do tych 50 ms je to uplne v pohode. Či je to 20 alebo 40 ms, to ťažko rozlišiš. A podstatne je aj to, na čom si hral doteraz.
Su individua, čo ti budu do krvi nadavať, keď im odporučiš TV čo ma 40 ms, že je to veľa. A že to len idiot môže odporučiť niečo take. A keď sa spytaš na čom hraju teraz, v nie malo pripadoch zistiš že ten ich TV ma niekedy aj dvojnasobok, alebo že to hraju pri nastaveni na nejaky dynamicky mod, kde je to často aj cez 100 ms. :D Takže asi toľko k lagu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepso100 17. 6. 2019 10:54

ok super, takze tato tema je vybavena. Tiez som nad tym rozmyslal ze kolko MS som mal doteraz a bolo to ok pre mna. Docital som sa https://www.displayspecifications.com/e ... /f2a61bd81 ze 38ms , cize budem na tom istom (na xbox 360) a 2x lepsie ako som bol na ps4 pro.

Diki ryan za dovysvetlenie.
offtopic: skusal ste niekto to kodi cez chromecast..nesekalo vam to? mne tam seka aj spotify sem tam..

diki
pepso100
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků