Over ear sluchatka do kancelare

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jpe11 16. 6. 2019 11:55

Ahoj,
potreboval bych od Vas poradit s vyberem over ear sluchatek na poslech hudby a mluveneho slova do kancelare.
Mam rad kvalitni sluchatka s vyraznejsimi basy, noise cancelling ani bezdrat nepotrebuju. Ale posloucham hudbu vetsinou z nekvalitnich zdroju jako youtube, spotify, pandora, podcasty. Tak myslim, ze nema moc smysl kupovat draha super kvalitni sluchatka, myslim ze do 2000 czk / 80 eur by se dalo neco dobreho sehnat (nebo se pletu?) Do ted jsem mel Bose, ale rozpadly se po celkem kratke dobe a ani zvukove mi neprisly nejak dobre. Tak koukam po Sennheiser, Akg, ...
Diky moc za Vase rady a tipy.
jpe11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 6. 2019 12:18

KRK KNS 6400
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 6. 2019 10:23

Než KRK KNS 6400 (200 g), raději Presonus HD9 (230 g), která navíc hrají čistěji. Nicméně zvukově se ani jedny nechytají na ATH-M50X, což je ovšem nad limit.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotografista 17. 6. 2019 10:49

jpe11 píše: Ale posloucham hudbu vetsinou z nekvalitnich zdroju jako youtube, spotify, pandora, podcasty. Tak myslim, ze nema moc smysl kupovat draha super kvalitni sluchatka ...

vlastnim KNS6400. na toto pouzitie su podla mna idealne
fotografista
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 6. 2019 11:22

Okolo 80€ existuje všeličo ... niečo možno aj lepšie ako KRK KNS 6400 ... :roll: :

https://www.kopfhoerer.de/test/mackie-mc-150/
https://www.kopfhoerer.de/test/akg-k271-mk2/
https://www.kopfhoerer.de/test/presonus-hd9/
https://www.kopfhoerer.de/test/shure-srh440/

... ale z ohľadom na všetky pôvodné požiadavky zadávateľa témy by som si dovolil (v zhode s fotografistom) preferovať tie KRKy:

https://www.kopfhoerer.de/test/krk-kns-6400/
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jpe11 17. 6. 2019 22:10

Emil Pastelka píše:Než KRK KNS 6400 (200 g), raději Presonus HD9 (230 g), která navíc hrají čistěji. Nicméně zvukově se ani jedny nechytají na ATH-M50X, což je ovšem nad limit.


Coz o to, klidne bych i investoval vic za ATH M50X, jen mi to prijde trochu zbytecne, vzhledem k tomu ze neposloucham ani cd ani desky, posloucham vetsinou pri praci a beru to z vyse uvedenych zdroju, ktery maj svoje kvalitativni omezeni. Drahy kvalitni sluchatka je v mem pripade tak trochu hazeni perel svinim :) ale pokud myslite, ze i presto kvalitu M50X poznam, tak na vas dam a koupim je.
Take zajimave ze se hodne lidi schoduje na KRK KNS 6400 (priznam se, tu znacku jsem vubec neznal), tak to asi budou dobre
jpe11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 6. 2019 12:33

... ono kúpou ATH M50x by sa v zásade nemalo nič pokaziť. Je to v danej cene dobrý štandard, ale na dlhodobejší posluch z hľadiska komfortu nie sú moc vhodné. KNS 6400/8400 sú podľa mňa pohodlnejšie.

... mimochodom (len pre informáciu) káble KRKov a ATH série M sú navzájom kompatibilné.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jpe11 18. 6. 2019 18:18

bacil2 píše:... ono kúpou ATH M50x by sa v zásade nemalo nič pokaziť

Myslel jsem to tak, ze kdyz posloucham hudbu z youtube, spotify a podcasty, tedy ne moc kvalitni zdroje zvuku, tak to stejne potencial drazsich a lepsich sluchatek jako M50X nevyuzije. Tak je trochu zbytecne je kupovat. Ale uz mi par lidi rikalo ze youtube je v pohode (je jasne ze se tam da najit lepsi i horsi kvalita zvuku).

bacil2 píše:... ale na dlhodobejší posluch z hľadiska komfortu nie sú moc vhodné. KNS 6400/8400 sú podľa mňa pohodlnejšie.

Dneska jsem zkousel na hlave M50X a je pravda ze jsou celkem tvrde, dost tlaci. Predpokladam ze M40X, M30X, M20X budou podobne.

Pan v obchode mi doporucoval Beyer Dynamic DT770, kterezto jsou zel tak trochu mimo muj planovany budget, ale pravda ze hraly super.

Co si jeste myslite o Audio Technica ATH AVC500?

Diky diky za rady!
jpe11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 6. 2019 18:45

A nebo z jiného soudku - zvukově OK a pohodlná moc - Superlux HD-668B
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 6. 2019 19:13

Jedny "pohodlnejsie" ako druhe - AVC500,ATH M50x,Superlux HD668B.... Teda ja neviem, ale ak su tie Superluxy HD668B moc pohodlne, tak to mas, Emil, hlavu z ocele :-), nevydrzal som ich mat na hlave ani pol hodiny. Ak uz tieto sadnu zvukom, tak rozhodne ine nausniky k tomu (Brainwavz). Navyse nie su uzavrete, takze do kancla nie velmi vhodne.
Ak nechces do toho vrazat, pozri sa na uzavrete Superlux HD671. Bacil tu uz dlhsie pretlaca HD672, co je polootvorena verzia a uz traja kolegovia si ich na moju (vlastne bacilovu) radu kupili a su spokojni. Snad tento tyzden mi ich niektory z nich aj da vyskusat.
Za mna do kancla tie BD770, mozes skusit bazar, obcas tu boli.
Naposledy upravil _daRK dne 18. 6. 2019 20:05, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 6. 2019 19:39

Na HD672 jsem zapomněl! Už asi měsíc je "kupuju" a vždycky do toho něco spadne. Nic, jdu je hned objednat :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 6. 2019 19:58

jpe11 píše: Co si jeste myslite ...

... ja si myslím, že všetko podstatnejšie z mojej strany už bolo spomenuté 8-) ... v princípe si môžeš kúpiť prakticky hocičo, lebo nemáš žiadnu zásadnejšiu predstavu o tom čo presne chceš.


PS: HD672 sú super sluchátka, ale podľa mňa zvukovo moc nebudú vyhovovať pôvodným požiadavkám jpe11
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 18. 6. 2019 20:43

Skusil by som zaradit do vyberu aj Kingston HyperX Cloud. Pouzivam ich v praci, tie kozenkove nausniky su slusne hlboke a velke na usi, basy su zvyraznene, pohodlie primerane a ak potrebujem, pripojim mikrofon na pracovne konferencne hovory. Cena by mala sediet.

https://m.heureka.cz/sluchatka/kingston-hyperx-cloud/

Pre mna lepsie ako AVC500 (tie maju menej basov), aj ako M50x (pohodlie dost slabe, velmi plytke nausniky). S ostatnymi neviem porovnat.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jpe11 18. 6. 2019 21:31

bacil2 píše: lebo nemáš žiadnu zásadnejšiu predstavu o tom čo presne chceš.

No ano, proto se ptam a prosim ostatni o radu :) trochu jsem myslel, ze to je jednim ze smyslu tohodle fora. Ze sem clovek muze zajit pro radu a konzultaci. Naopak si myslim, ze muj dotaz je celkem na miste.
Internet je plny clanku, recenzi a navodu o sluchatkach. Spoustu jsem toho precet. Kvalitni sluchatka za 500€ uz koupit umim. Ale v podstate nikde se neresi, z jakeho zdroje a jakou kvalitu poslouchana hudba k tem drahym sluchatkum ma. Kamarad ma sluchatka za 400eur a posloucha tim radio pres internet. Podle me vyhozene penize / nevyuzity potencial sluchatek. Proto muj dotaz.
Nahodou mi vase tipy prisly velmi uzitecne a leccos jsem si ujasnil. Diky za rady.
Mimochodem kouknout se do bazaru po tech BD770 je dobry napad, diky
jpe11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 6. 2019 21:58

Sluchatek co hraje pekne je plno. Vyhnul bych se extremum, treba AKG702, sel po necem osvedcenem a pohodlnem (treba ty DT770) co nepotrebuje zesilovac.Me nejoblibenejsi jsou ATH-MSR7.
Muze se stejne dobre stat ze ti tobbude vyhovovat at uz koupis cokoliv.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků