40"-43'' LED TV do max 10k, UPC, filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek71 7. 6. 2019 07:47

Tu som našiel popis aktuálnej rady Hisense:
http://www.televizniweb.cz/2019/05/hise ... -levne-4k/

V stručnosti, všetky TV z rady 7x sú direct LED, komplet tunerová výbava a podpora H.265/HEVC. OS Vidaa U je v najnovšej verzii a dosť to tam chvália za rýchlosť a stabilitu. Nenašiel som info o type použitého panelu.

Nenašiel som rozdiel medzi 7100 a 7300, rada 7500 má lepší obrazový procesor, ponúka WCG (Wide Color Gamut) a podpora Dolby Vision.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sxorpio 7. 6. 2019 08:09

Marek71 píše:Tu som našiel popis aktuálnej rady Hisense:
http://www.televizniweb.cz/2019/05/hise ... -levne-4k/

V stručnosti, všetky TV z rady 7x sú direct LED, komplet tunerová výbava a podpora H.265/HEVC. OS Vidaa U je v najnovšej verzii a dosť to tam chvália za rýchlosť a stabilitu. Nenašiel som info o type použitého panelu.

Nenašiel som rozdiel medzi 7100 a 7300, rada 7500 má lepší obrazový procesor, ponúka WCG (Wide Color Gamut) a podpora Dolby Vision.


To som práve čítal celý článok. Len teraz otázka či nepočkať nejaký mesiac na ďalšie recenzie či prípadne možno budú nejaké akcie. Ale každopádne som rád za ten typ TV, sám by som naň asi len tak nenarazil a kebyže aj áno, asi by som ho zavrhol :-D za mesiac budem mať narodeniny, tak si môžem kúpiť darček ;-]
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Sxorpio 20. 6. 2019 20:32

Tak sa mi môj výber rozšíril a teraz váham nad 3:
Hisense H43B7500
Philips 43PUS7303
LG UK6950PBL

Z finančného hľadiska vychádza najlepšie Hisense a taktiež ohľadom frekvencie by mali byť plynulejšie športové prenosy a hry, avšak teoreticky jemne horší zvuk 7W oproti 10W u ostatných dvoch. Neviem či by nemalo zmysel si priplatiť za spomínaný Philips či LG. U Philipsu môže byť zaujímavý ambilight, ale nemám s tým skúsenosti. Škoda, že tie Hisense moc v predajniach nemajú, aby si ich človek mohol pozrieť naživo.

Používať budem hlavne UPC TV a potom filmy cez HDMI, čo dúfam, že nebude v žiadnom prípade problém ale čítal som recenzie, že občas majú problém s posunutým hlasom a obrazom :hm
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 6. 2019 06:07

Ber Philips. Ambilight je fajn a u vybranych predajcov je 5 rokov zaruka. LG urcite nie a Hisense je novinka, to je trosku neznama. Z coho si vycital ze by mal mat lepsi pohyb je zahada.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 21. 6. 2019 06:39

Ambilight je vazne pecka. Od utery mam 50pus7303 a ve filmech paradne podtrhne scenu. Namatkou treba postava chodi po tmavych chodbach a najednou otevre dvere ven a oslni ho slunce tak, ze musi privrit oci. No a ambilight se pri te scene tak rozari barvou toho slunce , ze pomalu musis privrit oci i ty.

Samozrejme to chce sledovat v pritmi nebo ve tme. U hrani her je to jeste vetsi parada. Po 3 dnech uz bych do budoucna nechtel Tv bez ambilightu :)
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 6. 2019 09:58

Ja som napokon kúpil Philips, ale v danom rozpočte som radšej vzal 50" 6703 za cca. 9800 KČ. Bolo to u predajcu, ktorý ponúka 5 rokov záruku, inak napr. mall.cz ju má už pod 9000. Škoda, že sa ti nevojde 50", pretože paradoxne u niektorých predajcov je tá 50" 7303 lacnejšia ako 43" 7303, pod 12000, napr. tu:
https://www.onlineshop.cz/elektronika/t ... 6465P.html
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sxorpio 21. 6. 2019 10:07

Ryan Giggs píše:Ber Philips. Ambilight je fajn a u vybranych predajcov je 5 rokov zaruka. LG urcite nie a Hisense je novinka, to je trosku neznama. Z coho si vycital ze by mal mat lepsi pohyb je zahada.


Ak som dobre pozeral, tak by mala byť tá 5 ročná záruka ešte do 30.6., takže by som to mohol stihnúť využiť (snáď to, ale nie je akoby o 3 roky naviac, ale pritom sa tá predĺžená možno vzťahuje nie na všetko ako 2 ročná, musím zistiť). A ten ambilight ma celkom zaujal práve, aj keď o rok ak im končí patent, je možné, že to nechajú aj pre iné firmy. A lepší pohyb len ohľadom frekvencie panela, keďže Philips má 50hz a Hisense má dynamický nejakých 400 myslím. Ale na druhej strane známy mal dosť výkonnú TV a mne prišiel ten obraz až nereálne plynulý taký umelý, takže to nie je vždy výhra si je vysokofrekvenčné panely (možno si to mýlim, známy pozeral hobita a prišlo mi to proste ten obraz taký všetko ostré a divné, strašne nereálne). Tak díky mám 2 týždne do narodenín, tak darček bude asi skôr :-D

-- 21. 6. 2019 11:20 --

Marek71 píše:Ja som napokon kúpil Philips, ale v danom rozpočte som radšej vzal 50" 6703 za cca. 9800 KČ. Bolo to u predajcu, ktorý ponúka 5 rokov záruku, inak napr. mall.cz ju má už pod 9000. Škoda, že sa ti nevojde 50", pretože paradoxne u niektorých predajcov je tá 50" 7303 lacnejšia ako 43" 7303, pod 12000, napr. tu:
https://www.onlineshop.cz/elektronika/t ... 6465P.html


Ako ja by som aj chcel väčší kľudne tú 50", ale proste tam kde by teraz mala TV byť sa to už nevojde. Ak by sa premiestnila neni problém :-) Jedine, žeby sa držala ďalej od steny čo mi príde zase nafigu. Len otázne či budú ten operačný systém rovnako robiť aktualizácie na 43" aj 50" by som bol nerád ak by tam u 43" skončili skôr. Ale čo som pozeral tak okrem veľkosti a nezávislej hlasitosti a Dolby Atmos tam medzi nimi rozdiel nejaký nie je. Úprimne si myslím, že už aj tá 43" mi dlhé roky postačí :) doteraz máme miesto TV na filmy na byte môj 24" monitor :-D
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Martyy 21. 6. 2019 10:58

Já bych měl otázku na OS Android u toho Philipsu. Jak to funguje s přihlašováním a účtem na googlu? Po zapnutí chce televize (podle videa na youtube) přihlášení přes google účet. Pokud bude televize v rodině, kde má každý svůj google účet, tak pod kterým se přihlásit nebo je to jedno? A jaká jsou pak omezení? Může pak třeba pomocí nějaké aplikace v mobilu ovládat (propojovat se) tv i někdo jiný, kdo tam není přihlášen?

Ještě doplnění. Pokud mi youtube na pc doporučuje nějaká videa, tak na tv budou ta samá (samozřejmě pod přihlášením pod mým účtem)? Díky za objasnění.
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 21. 6. 2019 11:39

@Sxorpio ... ked si kupis TV napriklad 22.6.2019 tak zaruku mas od 22.juna päť rokov.
Takze Ti vyprsi 21.6.2024 o 23.59.Co je na to nepochopitelne?

-- 21. 6. 2019 12:43 --

@Martyy...Mozes sa prihlasit pod akymkolvek uctom do TV akurat Ti TV bude ponukat prislusne videa k Tvojmu uctu.Je jedno ci na TV alebo napriklad na tablete.Videa dostanej rovnake.
A mozes si ovladat TV z ktorehokolvek mobilu ktory je na rovnakej sieti ako TV.
Pre mna je to totalne neprakticke tak som to len skusil a uz to ale nepouzivam.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 21. 6. 2019 12:11

Mně šlo hlavně o to, že bych si třeba prohlížel nějaké video nebo fotku na mobilu a pomocí nějaké aplikace jí (asi přes wifi) hned přenesl na velkou obrazovku. A jestli tohle může udělat každý ze svého telefonu nebo jen ten, co je na tv přihlášený.
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 21. 6. 2019 12:19

Ano ide to.A moze to spravit kazdy kdo je na rovnakej sieti ako TV.Nielen kdo je prihlaseny go google uctu.
Napriklad cez zrkadlenie obrazovky.Ak to samozrejme podporuje telefon.
Uz som mal raz jeden Samsung v ruke a ten som ani za svet nedokazal pripojit k TV.
Bol to nejaky lacny model.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 6. 2019 13:25

Sxorpio píše:
Ak som dobre pozeral, tak by mala byť tá 5 ročná záruka ešte do 30.6., takže by som to mohol stihnúť využiť (snáď to, ale nie je akoby o 3 roky naviac, ale pritom sa tá predĺžená možno vzťahuje nie na všetko ako 2 ročná, musím zistiť). A ten ambilight ma celkom zaujal práve, aj keď o rok ak im končí patent, je možné, že to nechajú aj pre iné firmy. A lepší pohyb len ohľadom frekvencie panela, keďže Philips má 50hz a Hisense má dynamický nejakých 400 myslím. Ale na druhej strane známy mal dosť výkonnú TV a mne prišiel ten obraz až nereálne plynulý taký umelý, takže to nie je vždy výhra si je vysokofrekvenčné panely (možno si to mýlim, známy pozeral hobita a prišlo mi to proste ten obraz taký všetko ostré a divné, strašne nereálne).


Podmienky zaruky maš popisane tu: http://tvpromotion.eu/sk/

Ten Hisense ma rovnako 50 Hz panel ako Philips.
Nerealne plynuly obraz je len vecou nastavenia. Ten tvoj znamy mal zapnuty dopočet, preto to vyzeralo ako telenovela.

Sxorpio píše:Len otázne či budú ten operačný systém rovnako robiť aktualizácie na 43" aj 50" by som bol nerád ak by tam u 43" skončili skôr.
Ten operačny system nevie na akej uhlopriečke beži, je mu to uplne jedno. System je uplne rovnaky, či je na 43" alebo na 85". Žiadny vyrobca nevydava zvlašť system pre každu uhlopriečku. Veď to je nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 21. 6. 2019 19:15

Bylo tu psáno že Philipsu končí příští rok patent na Ambilight, je to opravdu tak?
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 6. 2019 19:55

Na Ambilight je naviazanych niekolko patentov. Ten zakladny skoncil pred 2 rokmi. Dalsi konci o 3 roky. Ale naco je to komu vediet to mi nejako unika.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 6. 2019 06:58

Mozno niekto caka na televizory Changhong s Amilightom. :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků